Spartakovec Sládek chystá za víťazstvo nad Myjavou pre kabínu zabíjačkové hody

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.3.2015, 09.39, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka sa po zápase s Myjavou (5:1) dlhé minúty nevedeli dostať z ihriska. Fanúšikovia si vyžiadali dlhú ďakovačku. Medzi poslednými schádzal z ihriska Peter Sládek, ktorý v Trnave hosťuje práve z tohto kopaničiarskeho tímu.

Pri lopte Peter Sládek. Foto: Ján Král

,,V noci som nad zápasom rozmýšľal, predpoludním cítil nervozitu, som rád, že sme to napokon zvládli. Chalanov z Myjavy mi je pre vysokú prehru trochu ľúto, no teraz kopem za Trnavu, takže tieto pocity musia ísť bokom," povedal Sládek.

Futbalistov Myjavy dokonale pozná, neraz sa dostal do súbojov so stopérmi Jánošíkom či Černáčkom. Hoci išlo o veľa, všetko prebehlo v korektnom duchu.

,,Vedel som, že nejaké slovné hecovačky nevzniknú, obaja sú inteligentní chalani, to skôr ja zvyknem provokovať. Išiel som však do zápasu s pokorou, aby sa mi to nevrátilo. Trochu som mrzutý z toho, že som nedal gól, bolo by to ešte krajšie, ale presadili sa iní, 5:1 hovorí za všetko," dodal.

Kabína si víťazstvo pripomenie ešte v týždni, Sládek sľúbil ako odmenu za výkon spoluhráčom priniesť zabíjačkové dobroty.

Sabo útočí na Vlaska
Na Myjave hrával svojho času aj stredopoliar Erik Sabo. ,,Tešili sme sa na jarnú časť, na Myjavu obzvlášť, keďže je to malé derby, zápasy sú vždy vyhecované," vravel po stretnutí autor dvoch gólov, ktorý je pri streleckej chuti.

So šiestimi gólmi sa stal v zimnej príprave najlepším strelcom mužstva, dvoma presnými zásahmi do Solničkovej siete sa dostal na druhú pozíciu v internej ligovej tabuľke strelcov Spartaka. Delí sa o ňu s Martinom Mikovičom, so siedmimi "banánmi" na konte vedie Ján Vlasko.

,,Príprava je jedno, súťaž niečo iné, ale som rád, že mi to tam padá. Verím, že nielen mne ale celému tímu sa bude strelecky dariť aj v iných zápasoch. A či ma láka koruna klubového kráľa kanonierov? Budem rád, ak dám, čo najviac gólov, ale nenahnevám sa, ak bude v tíme ešte lepší strelec," pridal rodák zo Šúroviec.

Kelava ocenil fanúšikov
S víťazným úsmevom sa pristavil pri novinároch brankár Ivan Kelava. ,,Musím povedať, že som hrdý na celý tím, ako sme sa dokázali dvihnúť po rýchlom inkasovanom góle. Prvý zápas a hneď víťazstvo 5:1, to je skvelé!" glosoval predošlé minúty chorvátsky dlháň.

Viac roboty mal v druhom polčase, keď ho futbalisti Myjavy prinútili ísť neraz aj na zem. Za svoj chrbát však pustil iba Pekárovu ranu zo šiestej minúty, pri ktorej zlyhala defenzíva tímu.

,,Atmosféra na stretnutí bola úžasná, ešte raz sa chcem poďakovať našim fanúšikom," obrátil pozornosť na publikum, od ktorého sa mu dostalo vrúcneho prijatia.

Jarná futbalová premiéra Trnave vyšla, čo môže byť impulzom pre početný výjazd na prvý duel na ihrisku súpera. Andeli hrajú v Banskej Bystrici v piatok o 17.30, vstupenky do sektora hostí sa už predávajú v oficiálnom spartakovskom fanshope na Dolnopotočnej ulici v Trnave.