Spartak vo výbornom zápase zdolal Žilinu, rozhodol vlastný gól

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.3.2015, 17.47, Ján Král

V šlágri 22. kola Fortuna ligy zdolal Spartak Trnava vo výbornom zápase lídra tabuľky zo Žiliny 1:0. Andeli zvíťazili po vlastnom góle Piačeka.

Súboj žilinského Piačeka s trnavským Sabom (v bielom). Foto: Lukáš Grinaj

Diváci videli na Štadióne Antona Malatinského od úvodných minút výborné futbalové predstavenia, ktorému nechýbala bojovnosť a maximálne nasadenie. Hralo sa vo vysokom tempe, z jednej strany na druhú. Dlho však dominovali pozorné obrany, ktoré nepúšťali útočníkov do zakončenia.

Prvú výraznú šancu mal Casado, z hranici šestnástky ale netrafil priestor medzi troma žrďami. Na opačnej strane sa medzi stopérmi dostal k hlavičke na päťke William, no loptu poslal nad bránu.

Aj ďalšie nebezpečie pre Trnavu prišlo zo vzdušného priestoru, po Škriniarovom zakončení už musel zasahovať Kelava.

Chorvátsky brankár v službách Spartaka bol v permanencii aj po pokusoch Škvarku, Mihalíka a Káčera.

Najväčšie príležitosti andelov v prvom dejstve mali spoločného menovateľa – Brazílčana Clebera. Legionár v službách Spartaka sa najprv uvoľnil cez strážcu na pravej strane a jeho rana len tesne minula žrď.

V závere prestávky po rýchlom brejku vyzval ku skórovaniu nabiehajúce Sládeka, ten zvolil strelu z prvej a trafil do náručia pripraveného Volešáka.

Obraz zápasu po zmene strán udala 50. minúta. Piaček dával prihrávku domov brankárovi Volešákovi, ten ju zluftoval a lopta sa dokotúľala až do brány. Trnava sa ujala vedenia a svoj náskok sa snažila zveľadiť.

Dve výborné príležitosti na to mal Hlinka. Najprv po Nikoličovej hlavičke zblízka napálil do brvna a o pár momentov neskôr po úniku a vynikajúcej prihrávke od Saba nevyužil stopercentnú tutovku, keď jeho strelu po zemi vychytal Volešák.

Andeli pokračovali v aktivite, tri body mohol potvrdiť päť minúte pred koncom Sabo, ktorý sa rútil na Volešáka sám od polovice ihriska, lenže v koncovke narazil na Volešáka.

Na opačnej strane po kombinácii Špaleka s Lupčom zachraňoval pred Williamom Kelava. V závere ešte mal gólna kopačke striedajúci Vlasko, na skóre sa ale už nič nezmenilo.

Spartak Trnava – MŠK Žilina 1:0 (0:0)
Góly: 50. vlastný Piaček,
ŽK: Sabo, Nikolič - Piaček
Rozhodovali: Kružliak – Hrčka, Žákech
Diváci: 3250 - vypredané
SPARTAK: Kelava – Janečka, Nikolič, Bortel, Čonka – Casado, Hlinka – Cleber (88. Vojtuš), Sabo, Mikovič (90. Greššák) – Sládek (78. Vlasko)
ŽILINA: Volešák – Mabouka, Piaček,, Škriniar, Letič – Pečovský, Káčer – Čmelík (68. Lupčo), Škvarka (68. Špalek), Mihalík - Wiliam