ŠPORT - Ostatné športy | 22.3.2015, 09.22, prispievatelia

Darí sa stolným tenisom v KST Viktória Trnava i TTC Majcichov.

Mladé stolnotenisové nádeje z Trnavy a Majcichova dosahujú výrazné úspechy

Zuzana Peková. Foto: archív KST Viktória Trnava

Začiatkom marca sa v malackej športovej hale Malina odohrali medzinárodné majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise najmladšieho a mladšieho žiactva.

Slovensko opäť výborne reprezentovala Trnavčanka Zuzana Peková z Klubu stolného tenisu Viktória, ktorá si vybojovala dve medailové pozície.

V súťaži družstiev si s Natáliou Divinskou (Tvrdošín) vybojovala striebro, keď dievčatá vo finále podľahli maďarskému páru Viola Phan a Anita Drabant najtesnejším rozdiel 2:3.

Zuzana si prevzala zo stupňa víťazov ešte jedno ocenenie a to za tretiu priečku v súťaži dvojhier. Na ceste do finále ju zastavila poľská reprezentantka Sonia Gendera. Celkovou víťazkou sa stala Maďarka Helga Dari.

IVAN PEKO

Dvojnásobný triumf Lucie Gašparíkovej z Majcichova

V bratislavských Podunajských Biskupiciach sa v nedeľu 15. marca uskutočnili Majstrovstvá regiónu Bratislava-Trnava v stolnom tenise v kategóriách mladšie žiactvo a dorast pre rok 2015.

Medailistky TTC Majcichov. Foto: Róbert Kollár

Na vrcholnom mládežníckom podujatí bratislavsko-trnavského regiónu si najskôr celkoví víťazi bodovacích turnajov v kategóriách mladšieho žiactva a dorastu prevzali poháre za víťazstvo v sezóne 2014/2015.

Najlepšou mladšou žiačkou tohtoročnej sezóny v regióne Bratislava-Trnava sa stala Majcichovčanka Lucia Gašparíková, ktorá nazbierala v bodovacích turnajoch suverénne najviac bodov a potvrdila tak svoju dominanciu za zelenými stolmi vo svojej kategórii.

V súťaži Majstrovstiev bratislavsko-trnavského regiónu vzápätí Lucia dokázala, že ocenenie za celkové prvenstvo dostala úplne zaslúžene. Medzi mladšími žiačkami zvíťazila bez jediného zaváhania a získala tak aj titul Majsterky regiónu Bratislava-Trnava.

Ďalšia reprezentantka TTC Majcichov Zuzana Sisková obsadila taktiež krásne 3. miesto a získala svoju prvú medailu na Majstrovstvách regiónu medzi mladšími žiačkami. V kategórii mladších žiakov tentoraz najlepšie zahral Dominik Sekera, ktorý nakoniec zostal bez medaily a obsadil 5. – 8. miesto.

Matej Klučár skončil na 9. – 16. mieste a najmladší Filip Krajčovič na 19. – 27. mieste. Prvenstvo na majstrovstvách získal Félix Ivančo z Malaciek.

Aj medzi dorastenkami Majcichovčanov potešila Sarah Belianska, ktorá získala striebornú medailu za 2. miesto, keď až vo finále podľahla celkovej víťazke Paule Čermákovej z ŠKST Karlova Ves.

V kategórii dorastencov sa z TTC Majcichov najlepšie umiestnil Richard Kollár (5. – 8. miesto), vekom ešte len starší žiak. Tomáš Siska a Samuel Domin obsadili 9. až 16., resp. 25. až 29. miesto. Víťazom v kategórii dorastu a majstrom regiónu sa stal Dávid Jakubec z Pezinka.