Futbal, 4. liga: Boleráz rozstrieľal Holíč, súperovi nasúkal poltucet gólov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.5.2015, 19.31, Ján Král

Boleráz predviedol proti Holíču veľmi dobrý výkon a svojmu súperovi nedal šancu.

Marián Kolony (v modrom) strelil za Boleráz dva góly. Foto: Ján Král

Slavoj rozhodol o svojom víťazstve už v prvom polčase, keď súperovi nasúkal päť gólov. Od 69. minúty dohrávali domáci bez vylúčeného Neštického, aj tak však zápas kontrolovali a v závere ešte Humelom zvýšili na konečných 6:0.

Zaujímavosťou duelu bolo, že desať minút pred koncom chcel tréner Marián Kopčan vystriedať brankárov a namiesto Hrivňákovi dať v rozhodnutom priebehu šancu Vahalíkovi.

Tomáš Vahalík (vľavo) sa do hry dostal na druhý pokus. Foto: Ján Král

Nakoľko však ten mal uvedené v zápise o stretnutí číslo 13 a na brankárskom drese číslo 30, rozhodcovia túto výmenu nepovolili. Vahalík tak napokon vymenil na záverečné minúty na hrote útoku dvojgólového strelca Kolonyho.

V hlavičkovom súboji Zajíček (v modrom), ktorého tréner Kopčan poslal na druhý polčas na hrot útoku, s Holíčanom Milotom. Foto: Ján Král

Líder súťaže Baník Horná Nitra potvrdil kvalitu aj proti na jar rozbehnutým Jaslovským Bohuniciam.

Po bezgólovom polčase sa presadil bývalý ligový hráč Púchova, Žiliny či Senice Ivan Belák. Trojbodovú poistku dal proti ŠK Blava v závere Matuškovič.

Modranka bodovala na pôde posledného tímu Chocholná-Velčice naplno. Dva góly vsietil Habán, tretí poisťovací úder pridal po zmene strán Boskovič.