Futbal, OM: Majcichov triumfoval v Leopoldove, Zavar zdolal Šulekovo

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 3.5.2015, 19.40, Ján Král

Výborný zápas a deväť gólov videli diváci v Leopoldove.

Futbal, OM: Majcichov triumfoval v Leopoldove, Zavar zdolal Šulekovo

Ľubomír Železník bol kľúčovým hráčom Majcichova. Strelil dva góly a znamenal permanentné nebezpečenstvo pre obranu Leopoldova. Rozhodca mu do oficiálneho zápisu pripísal aj prvý gól Majcichova, ten však bol vlastný. Foto: Ján Král

Majcichov sa v Leopoldove ujal vedenia vlastným gólom Bachňáka, na ktorý ešte dokázal odpovedať Švetska, potom však Majcichovčania Marek, Železník a Novota zvýšili už na hrozivých 1:4.

Domáci do prestávky ešte odpovedali Bekom a po polčase im zasvietila iskierka nádeje, keď si po štandardke strelil nešťastného vlastenca Pecháček.

Tréner František Šuran poslal na záverečné momenty do hry aj Andreja Zvolenského (v modrom), ktorého verejnosť pozná ako komentátora Spartak TV. Foto: Ján Král

O pár momentov neskôr však bolo už 3:5, keď sa znova odtrhol najlepší hráč Majcichova Železník a zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Domáci potom búšili do obranného valu hostí, ten však odolával až do 80. minúty, keď po hlavičke Švestku usmernil loptu do siete Gatci. V závere už nápor Leopoldova hostia z Majcichova ustáli a postarali sa o prekvapenie kola.

Takto strelil Leopoldov gól na 4:5. Foto: Ján Král

Nečakaný výsledok sa zrodil aj v Zelenči. Domáci v 83. minúte gólom striedajúceho Tibenského ratovali aspoň remízu s Veľkým Orvišťom.

Aj tento duel bol bohatý na góly, hostia viedli dvojgólovým rozdielom, potom domáci vyrovnali, hostia sa ešte dvakrát dostali do trháku, napokon však domáci tím uhral remízu 4:4.

Dramatický duel až do posledných sekúnd videli aj diváci v Červeníku. Domáci proti Cíferu dvakrát viedli, hostia však vždy dokázali odpovedať.

V samom závere však zobral na seba zodpovednosť hrajúci tréner Marek Vachan, ktorý prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč a strhol víťazstvo na stranu Červeníka.

Naopak, na góly bol chudobý duel v Brestovanoch. V súboji s Hornou Krupou sa čakalo na gól márne, družstvá sa rozišli po bezgólovej remíze.

Dolná Krupá potvrdila jarnú mizériu aj proti Dvorníkom. Hostia vyhrali na donedávna horúcej pôde 3:1, keď dva góly strelil Majerník a jeden z penalty Wesolovski. Dolnokrupčania už len v závere korigovali Sucháňom.

Siladice potvrdili papierové predpoklady v Hrnčiarovciach, na tíme posledného celku tabuľky vyhrali 3:1. Víťazstvo pečatil v 89. minúte Adam Horváth.

Zavarskú pevnosť nedobylo ani Šulekovo, domáci zvíťazili 3:1 a na nového lídra súťaže z Drahoviec, ktorý mal toto kolo voľno, strácajú zo štvrtej pozície už len šesť bodov.

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ – 24. KOLO:
Leopoldov – Majcichov 4:5 (2:4)

Góly: 20. Švestka, 44. Beko, 54. vlastný, 80. Gatci – 15. vlastný, 24. Marek, 25. a 57. Železník, 35. Novota
LEOPOLDOV: Malý – Bachňák, Gatci, Šuliman, Piovarči, Beko, Ščasný, Endrle, Švestka, Jurda, Tvrdý (Nosál, Pobjecký, Krajinčák)
MAJCICHOV: Š. Horváth – L. Štrbo, Scheip, Mikuláš, Pecháček, M. Štrbo, Marek, Krivosudský, Susko, Železník, Novota (Márföldi, Zvolenský)

Dolná Krupá – Dvorníky 1:3 (0:1)
Góly: 87. Sucháň – 14. a 75. Majerník, 57. Wesolovski (pen)
DOL. KRUPÁ: Čambál – Mat. Bachratý, Minárik, Vyskoč, Žák, Taranda, P. Bohunický, Ištvanec, Šaradín, Skýpala, Fíba (Sucháň, L. Boledovič)
DVORNÍKY: Nemeček – Baša, Plevka, Kubiček, Taraba, Magula, P. Horváth, Táčovský, Wesolovski, Majerník, Modrovič (Mikulek, Kubišta)

Zeleneč – Veľké Orvište 4:4 (1:2)
Góly: 36. Ujlaky, 59. Boledovič, 76. Maron, 83. Tibenský – 9. Zsolnay, 19. a 81. P. Pavlovič, 68. Belica
ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Bánovec, Illeš, Demovič, Kocian, Ujlaky, Maron, Nemček, Čapla, Boledovič (Tibenský, Doka, Pavelek)
VEĽ. ORVIŠTE: Budka – Doktor, J. Vavrinec, R. Vavrinec, T. Pavlovič, P. Pavlovič, Belica, Jánošík, Zsolnay, Bucko, Šiška (Špernoga, Mišík)

Hrnčiarovce – Siladice 1:3 (0:1)
Góly: 57. Jedinák – 13. a 47. Kinči, 89. A. Horváth
HRNČIAROVCE: Kuzma – Fodor, Jedinák, Blažek, Serbák, Kralovič, Zaoral, Střelec, Banič, Kelc, Vozár (Banič, Škrovan)
SILADICE: Spál – B. Fančo, Pátek, Ilovič, Jobek, O. Sekereš, Beránek, J. Páleník, Varga, A. Horváth, Kinči (Kupec, Ondrejíček, J. Sekereš)

Brestovany – Horná Krupá 0:0
BRESTOVANY: Mich. Železník – Varga, Urbánek, Jánoš, Tandlmayer, Šiška, Oláh, M. Dorčiak, F. Železník, Gregora, Mar. Železník (Halada, Císar, Zlatohlávek)
HOR. KRUPÁ: Horný – Zázik, Pobjecký, Krchnár, Strečanský, Nižňan, Szalay, Mikláš, Heteš, Gašparík, Guldan (Pilíšek, Nemček, Klčo)

Červeník – Cífer 3:2 (0:0)
Góly: 48. Králič, 75. Štefunko, 90. Vachan – 56. Slabý, 82. Tim. Tibenský
ČERVENÍK: M. Čagánek – Bednárik, Boháčik, Svitek, Vančo, Štefunko, Adamkovič, Vančo, Králič, Patúc, Lenčeš (Vachan, Hargaš, Mihálik)
CÍFER: Páleník – Gašparovič, Tom. Tibenský, Slabý, Tim. Tibenský, Hamaďák, Fulier, Gross, Kupkovič, Kišš, Červenka (Kročka)

Zavar – Šulekovo 3:1 (2:0)
Góly: 9. Ďuriš, 42. Vyskoč, 49. Chlebík – 53. T. Kolony
ZAVAR: B. Púchly – Dobrovodský, Kardoš, Chlebík, Táčovský, Sanny, Krajčovič, Ďuriš, Mat. Psota, D. Bachratý, Jur. Vyskoč (Jak. Vyskoč, M. Bachratý, Mich. Psota)
ŠULEKOVO: Tvrdý – Kršňák, P. Nemec, Žemla, Šoka, Chudý, Benko, Kola, Gažovič, Harman, T. Kolony (Miklovič, Šery)

Voľno: Drahovce