V skratke: Kolkári Modranky uspeli v Nemecku, futbalová mládež sa môže tešiť na tréningový set

ŠPORT - Ostatné športy | 14.5.2015, 08.18, Ján Král

Výrazný úspech sa podaril športovej strelkyne Veronike Vadovičovej, hádzanári Sporty začali finálovú sériu. Sledovali sme, ako sa darí ragbistom a stolným tenistom trnavskej Viktórie.

V skratke: Kolkári Modranky uspeli v Nemecku, futbalová mládež sa môže tešiť na tréningový set

Ilustračné foto: Ján Král

Kolkári Modranky bodujú v Nemecku

Dominika Jankovičová z ŠK Modranka vybojovala v utorok na Majstrovstvách sveta v kolkoch do 18 rokov, ktoré sa uskutočnili v nemeckom Speichensdorfe, pre Slovensko zlatú medailu.

Družstvo dorastencov, ktoré súčasťou bol aj ďalší zástupca Modranky Maroš Ležovič, obsadilo s výkonom 557 zvalených kolov 4. miesto.

V sobotu sa v  Speichensdorfe začínajú aj MS mužov. V nominácii sú aj dvaja hráči Modranky Peter Nemček a Daniel Pažitný, rovnako ako aj bývalí hráči klubu Erik Kuna, Martin Kozák a Bystrík Vadovič.

Na stupni víťaza Dominika Jankovičová. Foto: archív ŠK Modranka

--- --- ---

Vadovičová má tretí triumf v roku

Športová strelkyňa Veronika Vadovičová vyhrala disciplínu R3 vzduchová puška v ľahu na 10 metrov na Svetovom pohári zdravotne znevýhodnených strelcov v tureckej Antalyi.

Rodáčka z Trnavy získala v miešanej disciplíne mužov a žien v súčte 211 bodov. V tomto roku ide pre Vadovičovú už o tretie víťazstvo, predtým triumfovala v rovnakej disciplíne v poľskom Štetíne a nemeckom Hannoveri.

--- --- ---

Začalo sa finále hádzanárskej extraligy

Hádzanári Sporty Hlohovec nezačali finálovú sériu hádzanárskej extraligy dobre. V prvom zápase prehrali v Prešove 25:45, keď už po polčase prehrávali 10:18. Séria pokračuje už v sobotu 16. mája o 18.00 na palubovke v športovej hale na Zábraní v Hlohovci.

--- --- ---

Ragbisti podľahli Břeclavi

Ragbisti Spartaka Trnava podľahli vo víkendovom stretnutí medzinárodnej Landesligy ligy na domácej pôde Břeclavi 13:22.

"Súper zvíťazil zaslúžene a k víťazstvu mu gratulujeme. Ďakujeme fanúšikom za podporu a mužstvám za obojstranne korektný zápas," uviedol trnavský klub na svojom facebookovom profile.

--- --- ---

Kubala získal dve medaily

V Čadci sa na majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise - kategória najmladšieho žiactva – dobre uviedol Nicolas Kubala z Klubu stolného tenisu Viktória Trnava.

Tretí hráč slovenského rebríčka získal na podujatí dve medaily. V semifinále dvojhry podľahol po výbornom zápase neskoršiemu celkovému víťazovi Jakubovi Goldírovi z domáceho MŠK Čadca a odniesol si bronz.

V súťaži štvorhier sa s Jakubom Šventom (Vrútky) prebojoval až do finále, kde síce bola nad ich sily dvojica domácich hráčov Jakub Goldír a Michal Kapusta, no pre Kubalu to znamenalo zisk cenného striebra.

--- --- ---

Pokuty premenia na peniaze pre mládež

Oblastný futbalový zväz Trnava na svojej webovej stránke informoval, že členovia výkonného výboru schválili zakúpenie tréningového setu pre mládežnícke družstvá futbalových klubov, ktoré sa prihlásia do nasledujúceho súťažného ročníka súťaží, ktoré riadi ObFZ Trnava.

Nákup bude financovať z prostriedkov, ktoré získal z penalizácie klubov, ktoré odhlásili svoje mládežnícke družstvá počas rozbehnutej sezóny.