Mikovičovi vraj pomohol ku gólom Sabo, Janečku potešila pohárová miestenka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.5.2015, 18.20, Ján Král

Futbalisti Spartaka si po zápase so Senicou schuti zakričali víťazný pokrik. Podarilo sa im naplniť vytýčenú métu – zaistili si pozíciu v Európskej lige, takže dôvod na radosť nechýbal. Súperovi okrem toho strelili štyri góly a pridať mohli i ďalšie. Pri hodnotení zápasu si však uvedomovali, že v druhom polčase výkonom zaostali za očakávaniami. I preto napokon duel skončil „len“ 4:2.

Trnavská gólová radosť. Vpravo Martin Mikovič. Foto: Lukáš Grinaj

„Výsledok je jedna vec, hra druhá,“ začal svoje hodnotenie predošlej deväťdesiatminútovky v rozhovore pre Spartak TV strelec dvoch gólov Martin Mikovič.

„Výsledok bol prijateľný, ale hra v druhom polčase... Tak zle sme ešte asi za Trnavu ako celok nehrali. Chvalabohu, aspoň za body,“ povedal trnavský odchovanec.

Mikovič strelil svoj deviaty gól v sezóne, čím sa dotiahol na dvojicu Vlasko – Sabo, ktorí majú na konte v lige rovnaký počet zásahov. V záverečných troch zápasoch sezóny môžu červeno-čierni hrať uvoľnene a svoje strelecké účty ešte vylepšiť.

„Raz nahrá Jano mne, raz Erikovi, inokedy mu prihrávky vrátime. Striedame si to, dnes vyšli góly na mňa. Nekonkurujeme si ale pomáhame. Taký Erik Sabo mi dal pred zápasom dokonca špeciálnu masáž ľavačky, asi aj preto to tam tak dobre padalo,“ uškrnul sa Mikovič.

Spartakovci zabojovali proti skleróze multiplex
Andeli sa zapojili v predošlých dňoch do informačnej kampane v súvislosti s blížiciam sa dňom sklerózy multiplex (27. mája), ktorá je jedným z najčastejších neurologických ochorení a príčin postihnutia mladých ľudí vo veku 25 až 31 rokov.

Zatiaľ nie je známe čo ju spôsobuje a neexistuje na ňu liek. Ovplyvňuje však životy viac ako dvoch miliónov ľudí po celom svete.

Pred úvodným výkopom zápasu prečítal pred tribúnami vyhlásenie mužstva o zapojení sa do kampane kapitán Marek Janečka. Ten sa spoločne s Martinom Mikovičom, Jánom Vlaskom, Matúšom Čonkom a Erikom Sabom stali tvárami televízneho spotu.

„Nepoznám hráča, ktorý by povedal, že mu takáto ľudská akcia nič nehovorí. Keď nás oslovili, radi sme pomohli, toto sa neodmieta, každý hráč v šatni je natoľko inteligentný, aby aspoň slovom pomohol, ak môže,“ uviedol Janečka.

Ponúkol aj svoj pohľad na zápas. „Síce sme vyhrali 4:2 ale bolo to dosť rozpačité. Nebol to nejaký oslnivý výkon, najmä z pohľadu defenzívy. Vykopávali sme loptu z bránkovej čiary, dvakrát nás podržal brankár Ivan Kelava. V prvom polčase sme si však vypracovali dosť šancí, dali sme góly. V šatni sme si hovorili, že si musíme dať pozor, aby sme zbytočne neinkasovali. Sám som to chalanom prízvukoval. Paradoxne, po mojej chybe sme dostali gól. Chcel som situáciu riešiť futbalovo, napokon mi lopta skĺzla a už som nestíhal. Potom sme už neboli takí silní vpredu, našťastie, drámu sme nepripustili. Teší ma však, že cieľ – prebojovať sa do Európskej ligy sme splnili. To nám nikto nezoberie.“