Futbal, OM: Drahovce zdolali Leopoldov a sú bližšie k postupu, v Siladiciach úradoval Kinči

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.5.2015, 20.15, Ján Král

Drahovce mieria za postupom, Leopoldovu utiekli už na osem bodov, keď ho vo vzájomnom zápase zdolali 2:1.

Futbal, OM: Drahovce zdolali Leopoldov a sú bližšie k postupu, v Siladiciach úradoval Kinči

Kopa drahovskej radosti po druhom góle Karabu. Foto: Ján Král

V prvom polčase preloboval brankára Malého Nádaský, hostia síce v 70. minúte vyrovnali Bekom a vypracovali si šance, pri ktorých Drahovčanov podržal brankár Paulovič, v 86. minúte ale Karaba nádhernou delovkou z takmer 40 metrov strhol víťazstvo v prospech lídra tabuľky.

Takto padol prvý gól Drahoviec. Gabriš nabil Nádaskému...

A na jeho strelu brankár Malý nedosiahol. Foto: Ján Král

O prvenstvo však ešte budú chcieť zabojovať aj Siladice, ktoré zostrelili Dolnú Krupú 5:1. Lepšie by bolo povedané, že hostí "zostrelil" Michal Kinči, ktorý strelil všetkých päť gólov tímu.

Brestovany vysoko vyhrali v Červeníku, hetrikom sa blysol Martin Železník.
Zavar deklasoval posledné Hrnčiarovce, súperovi naložili osem gólov. V zaujímavom zápase Cífer porazil Zeleneč, rozhodujúci gól domácich dal dve minúty pred koncom Orlický.

Horná Krupá pokračuje v dobrej jarnej fazóne, vyhrala aj na horúcej pôde Veľkého Orvišťa. Domáci dohrávali od 62. minúty bez vylúčeného Jaroslava Vavrinca. Majcichov zabodoval na pôde súpera, v Dvorníkoch vyhral dvojgólovým rozdielom.

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ – 27. kolo:

Drahovce – Leopoldov 2:1 (1:0)
Góly: 43. Nádaský, 86. Karaba – 70. Beko
DRAHOVCE: Paulovič – Šerjeník, Michálek, Karaba, Marušic, Horúcka, Nádaský, Rusnák, Gabriš (Onder, Bihári, Kosa)
LEOPOLDOV: Malý – Gatci, Kavuliak, Beko, S. Lukáčik, Žemla, Krajinčák, Šuliman, Piovarči, Švestka, L. Tvrdý (Endrle, Ajpek)

Červeník – Brestovany 1:5 (1:2)
Góly: 25. Hulík – 11. Oláh, 26., 80. a 82. Mar. Železník, 78. Šiška
ČERVENÍK: Čagánek – Kabát, Boháčik, Vančo, Patúc, Štefunko, Adamkovič, Hulík, Králič, Ješko, Pašák (Svitek, Mihálik, Bednárik)
BRESTOVANY: Mich. Železník – Varga, Novanský, Jánoš, Tandlmayer, Šiška, Oláh, Dorčiak, Mar. Železník, F. Železník, Buška (Gerčák, Dorčiak, Císar)

Zavar – Hrnčiarovce nad Parnou 8:2 (3:2)
Góly: 8. Jak. Vyskoč, 38. Ďuriš, 42. Táčovský (pen), 63. a 78. Chlebík, 65. Mat. Psota, 82. a 88. Baroš – 13. Jedinák, 43. M. Banič
ČK: 89. M. Banič (Hrnčiarovce)
ZAVAR: Púchly – Psota, Dobrovodský, Sanny, Psota, Vido, Chlebík, Táčovský, Ďuriš, Vyskoč, Krajčovič (Kovačič, Baroš)
HRNČIAROVCE: Kuzma – Fodor, Jedinák, Blažek, Serbák, Zaoral, Vozár, Kralovič, A. Banič, M. Banič, Žák

Cífer – Zeleneč 3:2 (1:1)
Góly: 5. Tim. Tibenský, 74. Gašparovič, 88. Orlický – 28. Kocian, 61. Bánovec
CÍFER: Páleník – Gašparovič, Tom. Tibenský, Slabý, Tim. Tibenský, Fulier, Hamaďák, Kročka, Gross, Rusnák, Orlický (Lukovič, Kupkovič)
ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Pavelek, Čapla, Bednárik, Kocian, Maron, Tibenský, Boledovič, Bánovec, Illeš (Štefánek, Novanský)

Veľké Orvište – Horná Krupá 1:2 (0:2)