Futbal, OSB: Borovce v šlágri zdolali Pečeňady, Madunice prehrali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.5.2015, 21.19, prispievatelia

Borovce sú na čele súťaže potom čo v 27. kole zdolali Pečeňady 3:1. Prvý gól strelil v druhom polčase z penalty kapitán Andrej Koprna. Druhý a tretí gól pridal Ondrej Macháč.

Futbal, OSB: Borovce v šlágri zdolali Pečeňady, Madunice prehrali

Ilustračné foto: jkr

Madunice v Dolnom Lopašove po prvom polčase prehrávali už 0:4. V druhej časti zápasu znížil Jaroslav Chalány, ale domáci pridali ešte dva góly a súpera porazili celkovo 6:1.

Chtelnica vyhrala 2:0 nad Prašníkom, na dva zásahy im stačilo päť minút druhého polčasu. Skórovali Piačka a Bílik.

Doma sa darilo aj Ratnovciam, rozdielom triedy zdolali Šípkové. Dva góly strelil Maroš Boďo.

Banka prehrala na pôde Trakovíc 1:2 aj napriek vedeniu 1:0. Domáci otočili po góloch Krajčoviča a Tanáča.

Strelecké hody videli diváci v Bojničkách. Domáci vyhrali nad Dolným Trhovišťom 8:3. Ani tri góly Tomáša Baraniaka hosťom na body nestačili. Bojničky mali totiž Patrika Bučka, ktorý strelil až štyri góly.

Kľačany viedli vo Veselom už 2:0 a napokon to stačilo na výhru 3:2. Za domácich dvakrát skóroval striedajúci Lesay.

Až osem gólov padlo v Ostrove, keď domáci vyhrali nad Dubovanmi 5:3. Hetrik zaznamenal Peter Kabát.

ADRENALIN OS B – 27. kolo
Ratnovce – Šípkové 3:0 (3:0)
Góly: 27. a 42. Boďo, 43. Paulovič
RATNOVCE: Lazový – Kútny, Stolárik, Kalaba, Paulovič, Brezovan, Šiška, Vetrík, Boďo, Žák, Pulman (Lisák, Pavlovič)
ŠÍPKOVÉ: B. Líška – Oška, Lago, M. Líška, T. Balcír, M. Balcír, Žák, Strecký, Žilka, Ilenčík, Kusý (Hanuliak, Gvizd)

Veselé – Kľačany 2:3 (0:2)
Góly: 54. a 57. Lesay – 18. V. Ďuriš, 34. Vejčík, 47. Paulovič
ČK: 89. D. Krajčo (Veselé)
VESELÉ: Ševečka – Michalčík, Strecký, Jurda, Masár, Dadík, M. Krajčo, Bokor, D. Krajčo, Klúčovský (Valíček, Lesay)
KĽAČANY: Kubatka, L. Ďuriš, Paulovič, Strnisko, Peťko, Köplinger, Šudý, V. Ďuriš, Gula, Vejčík, Slamka (Vejčík, L. Pavelka)

Chtelnica – Prašník 2:0 (0:0)
Góly: 46. M. Piačka, 51. Bílik
CHTELNICA: P. Piačka – Bašnák, Bílik, Piešťanský, Cibrín, Čížik, M. Piačka, Tomáška, Bolla, Zemko, Hrčka (Galba, Slabý, Stanovič)
PRAŠNÍK: Holán – Nykodem, Klein, Adamec, Mil. Kazík, Mich. Kazík, Konkúš, Kulich, Kabát, Ľ. Obuch, Pašmík

Dolný Lopašov – Madunice 6:1 (4:0)
Góly: 1. a 68. Mačica, 13. Vrbovský, 31. a 73. Hornák, 45. Beblavý – 56. Chalány
D. LOPAŠOV: Pavelský – Masárik, Beblavý, Hornák, Buchel, Lukáč, Vrbovský, Gula, Tomiš, Mačica, Braniša (Lenghart, Otajovič, Chnápko)
MADUNICE: Miník – Zachar, Vavrinec, Potrok, Hargaš, Mesároš, Rusnáčik, Chalány, Kabát, Blaho, Sedláčik (Rybárik, Horváth, Stankovič)

Borovce – Pečeňady 3:1 (0:0)
Góly: 60. Koprna (z pen), 63. a 90. O. Macháč – 75. Adamčík
BOROVCE: D. Jankech – Koprna, Baraczka, Kapičák, Šašo, Dubovský, O. Macháč, Urban, Péči, Radošinský, Bolješik (Búš, Tonkovič, P. Jankech)
PEČEŇADY: Vidlička – Lužák, Mitošinka, Durdy, Adamčík, Zubčák, Holiš, Pekarovič, Ondrášik, Jankovič, Karaba (Miškolci)

Trakovice – Banka 2:1 (0:0)
Góly: 56. Krajčovič, 85. Tanáč – 55. Menyhért
TRAKOVICE: Putera – Chudý, Komarňanský, Kubiš, Radošovský, Tolarovič, Silný, Krajčovič, Ščasnovič, Žemla, Bališ (Tanáč, Srnec, Bartek)
BANKA: Krajčech – Michalák, Mahrek, Varga, Benko, Vajsábel, Belan, Menyhért, Lulovič, Pazderka, Bogora (Babiš)

Bojničky – Dolné Trhovište 8:3 (5:1)
Góly: 3. a 52. Kabát, 18., 21., 32. a 86. Bučko, 27. Dekan 82. Krajný – 30., 69. a 76. Baraniak
BOJNIČKY: M. Šesták – Mi. Pavelka, Vyhlídal, Václavík, Dekan, Kabát, Ma. Pavelka, Kadlec, Bučko, Kubíček, Mihina (Škoda, Krajný)
D. TRHOVIŠTE: Ju. Blšták – Jančička, Baraniak, Häckel, Vilček, Vlčko, Sobkuliak, Ja. Blšták, Šajter, Benko, Tamajka

Ostrov – Dubovany 5:3 (2:2)
Góly: 23. Valo (z pen), 33., 61. a 65. Kabát, 85. Svetlík – 28. Lietavec, 43. Vrbík, 90. Kollár (z pen)
OSTROV: Hajdín – Bubák, Klasovitý, Valo, Svetlík, Lukáč, O. Holán, Kabát, Legiň, M. Holán, Mitošinka (Urbánek, Regina)
DUBOVANY: Cesnek – Vozák, Kusý, Kollár, Vizner, Vrbík, O, Strečanský, Lietavec, Konečný, M. Strečanský, Brucháč (Bubák)

Za ideálneho počasia sa hral priemerný zápas. Domáci hrali viac kombinačne, hostia sa zamerali na totálnu defenzívu a spoliehali sa na brejky. Skóre otvoril Valo z penalty po faule na Holána.

Hostia zrovnali pohotovým lobom Lietavca. Domácim prinavrátil vedenie Kabát hlavičkou po rohu, hostia stihli ešte do prestávky zrovnať zo skrumáže Vrbíkom.

Po polčase nastrelili hostia dve žrde v priebehu pár sekúnd. Domáci kontrovali opäť Kabátom, ktorý sa dobre zorientoval po štandartných situáciach a dvoma gólmi priniesol domácim pokoj.

Piaty gól pridal 17-ročný Svetlík. Hostia korigovali z penalty Kollárom. Ostrovčania boli jednoznačne lepší, kombinačne vyspelejší, okrem gólov si vytvorili nemálo ďaľších príležitostí, ktoré nepremenili.