Futbal, 5. liga: Malženice pred 1500 divákmi zdolali Trebatice a postupujú

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 6.6.2015, 20.51, Ján Král

Malženice oslavujú! Futbalisti Dynama zdolali na domácej pôde Trebatice a vybojovali si postup do štvrtej ligy severozápad. Zápas sledovalo podľa oficiálneho údaju 1500 divákov, čo je na regionálny futbal úžasné číslo!

Futbal, 5. liga: Malženice pred 1500 divákmi zdolali Trebatice a postupujú

Po záverečnom hvizde rozhodcu vypukla na malženickej lavičke obrovská radosť. Foto: Ján Král

Úvodných dvadsať minút patrilo hosťom, ktorí boli lepší a tlačili sa dopredu. V 5. minúte po štandardke dokonca dostali loptu do siete, no asistent rozhodcu signalizoval ofsajd a gól preto neplatil.

Domácich naštartoval v 30. minúte Zvolenský, ktorý sa po narážačke dostal pred Veselého, no brankár Trebatíc výborným zákrokom zmaril príležitosť.

Malženice ožili, ešte do prestávky sa preštrikoval do pokutového územia Gerši, jeho prihrávka na päťku však nenašla správneho adresáta.

Po zmene strán predviedli ako prví dobrú kombináciu hostia, Kotula mohol prihrať nabiehajúcemu Hercegovi, volil však strelu z hranice šestnástky, no netrafil bránku.

Juraj Braniša premieňa pokutový kop.

Prvý gólový moment prišiel v 60. minúte. Súboj Buchanca s Kapustom posúdil rozhodca Remeň ako faul obrancu a nariadil jedenástku. Braniša sa z bieleho bodu nemýlil - 1:0.

Domáci kanonier mohol neskôr pridať aj ďalší gól, no priamy kop nasmeroval do brvna.

Už o minútu však znela štadiónom znova malženická radosť. Gerši opäť kľučkami zamotal hlavu obrancom a zo sedem metrov napálil loptu do siete.

Malženická radosť po druhom góle Geršiho.

Trebatice ešte mohol vrátiť do hry striedajúci Kľačman, lenže jeho tutovku mu najprv zmaril pohotovým zákrokom gólman Hluch a v záverečných minútach útočník trebatického tímu hlavou netrafil bránku.

Po stretnutí tak vypukla postupová radosť Malženíc.

5. LIGA ZÁPAD – 29. KOLO:
Malženice – Trebatice 2:0 (0:0)

Góly: 60. Braniša (pen), 71. Gerši
ŽK: Gerši Halás, Kurinec
Rozhodovali: Remeň – Magdolen, Bircsák

Diváci: 1500
MALŽENICE: Hluch – Lulovič, Hutár, Vdovjak, Lančarič (77. Bicák) – Komadel (81. Svítek) – Gerši, Zvolenský, Karhan, Buchanec – Braniša (81. T. Sedlák)
TREBATICE: Veselý – Kapusta (83. Zemko), Vlado, Chebeň, Herceg – Líška, Halás, Směřička, Kotula (61. Klačman) – Zelenay (83. Kurinec), Kirka

Pozápasové oslavy, chýbať nesmel víťazný pokrik.

Ďakovačka s fanúšikmi.

Trebatičania boli po zápase smutní, zostali však na ihrisku a ako jeden tímov si zatlieskali s fanúšikmi. Toto sympatické mužstvo si za svoju prácu zaslúži uznanie.

Rastislav Vdovjak preberá z rúk predsedu Západoslovenského futbalového zväzu Ladislava Gádošiho pohár pre víťaza piatej ligy západ. Uprostred činovník domáceho klubu Dušan Bokora.

A nasledovali oslavy, oslavy, oslavy...

Dynamo Malženice - víťaz piatej ligy západ sezóny 2014/15.

V ostatných sobotných zápasoch 29. kola piatej ligy prehral Zvončín so Spartakom Stráže 2:5, keď hral od 33. minúty bez vylúčeného Sládečka. Horné Orešany doma podľahli Oreskému.

Veľké Kostoľany v nedeľu vyhrali v Moravskom Sv. Jáne, Hlohovec triumfoval v Mokrom Háji, ktorému nadelil šesť gólov, pričom štyri z nich strelil Šimon Chalány. Križovany splnili papierové predpoklady a vyhrali na pôde posledného Borského Mikuláša.

Zvončín – Spartak Stráže 2:5 (0:1)
Góly: 46. a 48. M. Klenkovič – 2. vlastný, 51. Polák, 52. a 73. Daniel, 87. Brunner
ČK: 33. Sládeček (Zvončín)
ZVONČÍN: Ševčík – R. Klenkovič, Bron, Vandák, Hrušovský, M. Klenkovič, Jankovič, Sládeček, Zelenský, Drozda, Ekhardt (Chabreček, Houdek, Babirát)

Horné Orešany – Oreské 1:3 (1:1)
Góly: 45. Malý (pen) – 41.a 79. Jarábek, 65. Štefka
HORNÉ OREŠANY: ostrihoň – Galgóci, Zvonár, Stacho, Mar. Krchnavý, Malý, Hodulík, Volner, Bačík, Pekarovič, Mat. Krchnavý (Beňovič, Magdolen)

Moravský Sv. Ján – Veľké Kostoľany 0:3 (0:1)
Góly: 9. Lesaj, 66. Janíček, 80. Grígel
VEĽ. KOSTOĽANY: Jamrich – Čeliga, Lesaj, Balón, Mačica, Strečanský, Gula, Janega, Janíček, Valla, Grígel (Boldiš, Modrovič, Prosnan)