Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Streda 21. 3., meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik.Význam mien.

Manažér Spartaka Blažek: Klub pracuje na posilnení kádra, okrem Santosu príde aj Marseille

Vydané 8.6.2015 o 16.04, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Hoci hráči a členovia realizačného tímu A-mužstva trnavského Spartaka si v týchto dňoch užívajú dovolenky, kluboví funkcionári sa nezastavia. V týchto dňoch pracujú na posilnení kádra i príprave všetkého potrebného pre štart nového ročníka súťaže. O nedávnom skončenom ročníku Fortuna ligy i vyhliadkach do budúcna sme hovorili s generálnym manažérom klubu Viktorom Blažekom.

Manažér Spartaka Blažek: Klub pracuje na posilnení kádra, okrem Santosu príde aj Marseille

Viktor Blažek zastáva jednu z najdôležitejších pozícii v trnavskom klube od konca januára 2015. Foto: Ján Král


reklama


Máte za sebou prvú polsezónu v Spartaku. Ako ste sa udomácnili v klube? Splnilo pôsobenie v Trnave vaše očakávania?
- Maximálne. Spartak je veľký klub, má veľké ambície, veľkú minulosť a dúfam, že aj budúcnosť. Možnosť pracovať pre jeden z najlepších klubov na Slovensku je veľkou cťou.

Pred pár dňami sa skončila ligová sezóna. Ako ju vnímate z pohľadu naplnenia cieľov?
- Pred jarnou časťou sme si stanovili ciele, ktoré sa podarilo splniť na viac ako 80 percent. Chceli sme dosiahnuť 50 - 55 bodov, dostať sa do pohárovej Európy, hrať finále Slovnaft Cupu. Posledný menovaný nám nevyšiel. Juniorka sa mala udržať v druhej lige, čo sa podarilo. Čo sa týka mládeže, keď si spočítate hodnotenia klubov podľa umiestnenia vekových kategórií, tak Trnava je na Slovensku prvá pred Slovanom a Senicou. To kvitujem. Z pohľadu výsledkov sa ciele viac-menej naplnili.


Cítime však vo vašich slovách akési "ale"...
- Škoda, že sme nehrali finále domáceho pohára, Trnava na to mala, no nevyšiel jeden zápas so Senicou.


Z kádra A-mužstva odchádzajú Vyskočil, Janečka, Kuzma, Sládek. To je známe. Budú ešte nejaké odchody?
- Banovičovi sa skončila zmluva, v béčku končí Chovanec i Ďurič. O Vlaska prejavili záujem kluby z Poľska i Maďarska i exotickejších krajín. Uvidíme, ako sa veci okolo neho vyvinú. Radi by sme Jana v klube udržali, na druhej strane si ceníme jeho férový prístup zo zimy, keď predĺžil s klubom kontrakt a v prípade lukratívnej ponuky mu brániť v odchode nebudeme. Tak znela dohoda.

Victory TIP in

reklama

 

Aké zmeny ešte nastanú v tíme?
- Gro tímu je dobré, hráčov máme veľmi kvalitných. Samozrejme, niektoré posty posilníme. Intenzívne na tom pracujeme. Prestupové okno sa otvorí na Slovensku 15. júna. Chceme dovtedy pripraviť veci tak, aby sme mali 22. júna zaregistrovaných pokiaľ možno všetkých nových hráčov. Vtedy sa totiž do polnoci nahlasuje súpiska pre Európsku ligu.

 

Tréner Juraj Jarábek hovoril, že si želá posily na pravý kraj obrany, stopérsky post, pozíciu ofenzívneho záložníka a hrotového útočníka. Pracujete na týchto pozíciách alebo aj na iných?
- Presne na týchto štyroch. Myslím si, že keď to všetko vyjde, ako chceme, máme sa v Trnave na čo tešiť.


Ako sa vyvíja situácia okolo prípadného zotrvania Mareka Hlinku?
- V tejto chvíli platí, že Marek začne prípravu s Duklou Praha, momentálne nevieme povedať, či s ním predĺžime hosťovanie. Témou diskusie sú financie.

 

Ivan Schranz sa podľa českých médií vracia do Trnavy. Je to tak?
- Áno, dohodli sme sa so Spartou. Polrok tam strávil, určite však nie podľa svojich predstáv, hrával hlavne za rezervný tím. Sparte zostáva možnosť stiahnuť si Ivana neskôr na polročné hosťovanie, pretože už zaň zaplatila. Ale prípravu odštartuje s nami.


S brankárom Ivanom Kelavom bola dohoda o hosťovaní až do druhej polovice júla. Ako to bude ďalej s ním?
- Treba mu poďakovať za jarné výkony. Hosťovanie z Granady sa mu síce končí až 23. júla, z pohľadu jeho budúcnosti je však zbytočné, aby začínal prípravu s naším mužstvom. Vracia sa späť, prípadne si môže hľadať nový angažmán. Opierať sa budeme o našich brankárov Jakubecha, Strapáka a Kneževiča.


Kto z nich bude jednotkou?
- Nie som trénerom, aby som o tomto rozhodoval. Budeme sa však snažiť pripraviť trénerom takých hráčov, aby si boli schopní vybrať ideálnu zostavu. Myslím si však osobne, že ak bude Jakubech chytať pravidelne, má na to, aby bol oporou aj v dvadsaťjednotke. Strapák je tu už veľmi dlho, všetko má ešte pred sebou, u brankára platí, že vekom je ešte lepší, netreba sa nikam ponáhľať. A Kneževičovi pokračuje zmluva i v ďalšom roku do 30. júna 2016.

 

Za druholigovú juniorku nastupovali počas sezóny prevažne mladí hráči. Sú tam podľa vás adepti, ktorí sa aspoň zapoja do prípravy A-mužstva?
- S trénerom o tom budeme rozprávať, pretože je momentálne na dovolenke. Určite sú tam však zaujímaví hráči pre áčko ako Jirka, Horník či Košťál. Mohli by dostať šancu, ktorí to konkrétne budú, musí rozhodnúť hlavný kouč. Juniorka sa zachránila v druhej lige, s prípravou začína až 29. júna, takže budeme musieť nastaviť pravidlá, aby to spĺňalo účel smerom k prvému mužstvu. Priznám sa, že doteraz to úplne ideálne nie je.

 

Je už jasné, kto povedie ako tréner juniorku v novej sezóne?
- Len včera sa skončila súťaž, aj o tejto téme budeme v najbližších dňoch rozprávať.


Spartak finišuje s výstavbou štadióna. Do 22. augusta, keď je naplánované otvorenie City Areny, sa ale ešte budú hrať aj ligové zápasy novej sezóny. Ako Spartak bude riešiť domáce prostredie?
- Všetky ligové zápasy budeme hrať na v úvode ligy na súperových ihriskách. Je to zložité štartovať sezónu na pôde súperov, na štarte sezóny zastihne mužstvo aj sťahovanie, všetko sa vyrieši až ku koncu augusta. Nebude to jednoduché.

 

Sústredí sa Spartak po dvojročnom prechodnom období len na ligu, alebo sa bude rovnaká dôležitosť prikladať aj európskej súťaži?
- Každý zápas je dôležitý, uvidíme, akého súpera nám prihrá do cesty žreb v Európskej lige. Chceme sa aj v tejto súťaži dostať čo najďalej. Pre hráčov je to odmena, o ktorú hráči bojovali celý rok. Nevidím absolútne žiadny dôvod, aby sme si v tejto súťaži niečo zľahčovali. Chceme hrať dôstojnú úlohu na oboch frontoch a najlepšie by bolo aj príjemne prekvapiť.

 

Aké ciele si kladiete s Trnavou do ďalšieho obdobia vy osobne?
- Ide mi o to, aby bol klub úspešný po stránke športovej ale i ekonomickej. Chcem, aby sme robili rozhodnutia, ktoré nebudú prinášať straty, ale finančný efekt. Máme obrovskú výhodu v tom, že čoskoro budeme mať na Slovensku bezkonkurenčne najlepší štadión. Chceme organizovať zaujímavé zápasy, keď bude napr. reprezentačná prestávka. Aj preto sme tesne pred podpisom zmluvy s francúzskym Olympique Marseille. Zápas by sa mal hrať v Trnave 4. septembra. Mužstvo svetoznámeho trénera Marcela Bielsu skončilo na štvrtom mieste tabuľky Ligue 1. Niečo podobné plánujeme na október. Tento týždeň by sme mali doladiť podpis zmluvy s brazílskym Santosom, ktorý pozývame na slávnostné otvorenie štadióna.


O Santose sa hovorí už dlhšie, Marseille je však novinka. Ako vzniklo toto spojenie?
- Pôvodne sme boli v kontakte s Lyonom, ktorý má o čosi vyššie finančné požiadavky. Marseille je klub, ktorý podľa mňa priláka plné hľadisko. Francúzsky futbal je divácky veľmi atraktívna záležitosť, pôsobia tam vynikajúci hráči aj tréneri. Štýl týchto klubov ľudia nevidia často ani v televízii, rozhodne sa je teda na čo tešiť.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Milex bude pripomínať len komín, areál je pripravený na výstavbu Kauflandu

Milex bude pripomínať len komín, areál je pripravený na výstavbu Kauflandu

Na mieste bývalého trnavského Milexu postavia obchod známeho reťazca. celý článok

Súboj o postup: Pečeňady sa v nedeľu postavia Piešťanom

Súboj o postup: Pečeňady sa v nedeľu postavia Piešťanom

Po víkendovej odmlke opäť pokračujú vidiecke futbalové súťaže. Najväčším lákadlom 7. ligy B je súboj z čela... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Marell Angels 2%

reklama

Aktuálne video

Spartak doma remizoval so Žilinou, na gól čakali diváci márne

Spartak doma remizoval so Žilinou, na gól čakali diváci márne

Spartak Trnava remizoval v druhom kole nadstavbovej časti so Žilinou 0:0. Diváci gól nevideli, napriek prevahe andelov... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-1°C
-1°C
0°C

aktualizácia: 19:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama