Stolnotenistka Gašparíková bronzová, Peková vyhrala turnaj v Prahe

ŠPORT - Ostatné športy | 17.6.2015, 18.31, prispievatelia

Lucia Gašparíková vybojovala na Majstrovstvách Slovenska bronz vo štvorhre.

Stolnotenistka Gašparíková bronzová, Peková vyhrala turnaj v Prahe

Bronzové medailistky Lucia Gašparíková s Lenkou Dzurovou. Foto: Tibor Kollár

Prvý júnový víkend sa vo Valalikoch pri Košiciach uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise pre rok 2015 v kategórii mladšieho žiactva.

Na slovenskom šampionáte si stolnotenisový klub TTC Majcichov po minuloročných troch cenných kovoch pripísal ďalší medailový úspech.

Radosť Majcichovčanom urobila Lucia Gašparíková, ktorá vo štvorhre dievčat spolu s Lenkou Dzurovou (STK Stará Turá) získala bronzovú medailu. Po bronzovom úspechu vo dvojhre spred dvoch rokov je to jej druhá medaila zo slovenského šampionátu.

Vo dvojhre dievčat sa tentokrát dostala do osemfinále, kde ju však zastavila domáca Alena Majerská. V zmiešanej štvorhre skončila Lucia Gašparíková s M. Kapustom (MSK Čadca) na 9. až 16. mieste. Lucia tak zaokrúhlila zbierku medailí z majstrovstiev Slovenska pre majcichovský stolný tenis na číslo päť. Víťazkou dvojhry dievčat sa stala Natália Divinská z MSTK Tvrdošín.

Medzi chlapcami Matej Klučár vo dvojhre do vyraďovacích bojov nepostúpil. Oveľa lepšie si však počínal v zmiešanej štvorhre, kde spolu so Z. Svitanovou (STK PC Trenčianska Teplá) skončili v osemfinále.

Vo štvorhre chlapcov obsadili Klučár spolu s Ďuranom (TTC Považská Bystrica) 9. až 16. miesto. Majstrom Slovenska mladších žiakov sa stal podľa očakávania Dalibor Diko (Oravan Námestovo), jednotka slovenského rebríčka.

Tibor Kollár

Na Prague Grand Prix Peková opäť na stupni víťazov

Na prelome mája a júna (29.-31.5.2015) sa uskutočnil jednásty ročník mládežníckeho medzinárodného turnaja v stolnom tenise Prague Grand Prix.

Trnavu reprezentovali Zuzana Peková a Nicolas Kubala z Klubu stolného tenisu Viktória.

Zuzana v súťaži dvojhier suverénne postúpila zo základnej skupiny, kde porazila reprezentantky Anglicka, Nemecka a Česka, no v hlavnej súťaži troška prekvapivo skončila už pred bránami štvrťfinále.

Chuť si určite napravila v súťaži družstiev, kde si so svojou tradičnou spoluhráčkou Natáliou Divinskou (Tvrdošín) vybojovala celkové turnajové víťazstvo presvedčivým výsledkom 3:1 nad družstvom Poľska.

Nicolas Kubala zohral viacero výborných zápasov, no striedal lepšie chvíle s horšími a na medailové pozície nedosiahol.

Zuzana Peková (vľavo) s Natáliou Divinskou na stupňoch víťazov.