Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Štvrtok 22. 2., meniny má Etela, zajtra Roman(a).Význam mien.

Bejzbalisti dávajú do výstavby areálu kus seba, hráči brigádovali aj tesne pred zápasom

Vydané 19.6.2015 o 07.45, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Vyhrnuli si rukávy! Bejzbalisti Angels Trnava opäť raz ukázali, že klub je pre nich viac ako len miesto pre šport. V sobotu sa obliekli do pracovného, aby aj v úmornej horúčave pomohli s výstavbou novej hracej plochy, ktorá vzniká na Cukrovej ulici. Viacerí z nich potom ešte v popoludňajších hodinách absolvovali ligové zápasy v Topoľčanoch.

Bejzbalisti dávajú do výstavby areálu kus seba, hráči brigádovali aj tesne pred zápasom

Do brigády sa zapojili aj hráči Angels.


reklama

 

Angels sú po nútenom vysťahovaní už druhým rokom bez vlastného ihriska. Pomocnú ruku podalo mesto Trnava, ktoré poskytlo klubu pozemok za futbalovými ihriskami na Slávii do 20-ročného prenájmu.


Areál si klub buduje svojpomocne, gro zdrojov financovania pochádza z asignácie dvoch percent z daní, finančnú pomoc vo výške 25-tisíc eur prisľúbila vláda SR, v utorok budú o dotácii rokovať aj trnavskí mestskí poslanci.

 

Victory TIP in

reklama

Hráč a tréner Igor Jankovič posilňoval ruky plnými táčkami.


Platí však, že areál si buduje klub vo vlastnej réžii. I preto v sobotu uvítal možnosť zapojiť sa do celorepublikovej aktivity Naše mesto, ktorú vyhlasuje každoročne Nadácia Pontis a jej cieľom je skrášliť si dobrovoľníckymi aktivitami okolie, kde žijeme.


Pomôcť s výstavbou bejzbalového ihriska prišlo zhruba 110 sympatizantov trnavského klubu, medzi ktorými nechýbali ani samotní hráči.

 

Pomocnú ruku podali aj rodičia bejzbalistov.


"Snažíme sa chlapcom vštepiť vzťah k ihrisku. Moja stará generácia si takto vytvorila väzbu k bývalej ploche na Prednádraží, ktorú sme si v 90-tych rokoch vlastnoručne vystavali. Neraz sme nespravili skúšku na vysokej škole, lebo sme budovali hraciu plochu a nemali sme čas sedieť nad knihami. Čím skôr chceme hrať na vlastnom, tým viac musíme zamakať. Chalani neraz na úkor tréningov, či zápasov brigádujú na ihrisku. Športové výsledky musia ísť teraz trochu bokom, veď aj cez víkend cestovalo na duel s Košicami do Topoľčian namiesto stabilných pätnásť hráčov, len desať. A to ešte dopoludnia pomáhali s prácami..." vraví manažér klubu Roman Holekši.

 

Práce na príprave vnútorného poľa.


Cez víkend na rastúcom bejzbalovom ihrisku pripravovali stĺpiky na oplotenie ihriska, zameriavali plochu, aby podchytili posledné nerovnosti, osievali íl, ktorý miešajú s antukou a neskôr získavajú hmotu slúžiacu ako povrch pre budúce vnútorné pole.

 

Takto navozili za sobotu na vnútorné pole asi dvesto metrov štvorcových antukového povrchu. Podľa slov Holekšiho minú dovedna asi dvesto ton antuky, pričom z areálu už odviezli viac ako 10-tisíc ton sute, ktorú nahradili zhruba siedmimi tisícmi ton zeminy zmiešanej s kremičitým pieskom, ktorý poslúži ako kvalitný podklad pre rast trávy.

 

Manažér Roman Holekši v pracovnom nasadení.


Pre vnútorné pole navozili 1800 ton kameňa rôznych frakcií. Stále je však na hracej ploche roboty ako na kostole...

 

Ďalej plánujú robiť umelé závlahy, vysievať trávu, dokončiť oplotenie hracej plochy, pričom s budovaním zázemia ako sú šatne, klubový sklad či tribúna pre divákov ešte ani nezačali.

 

Patrik Kovačocy v sobotu hádzal do miešačky, v nedeľu proti Košiciam pomohol z nadhadzovačského kopca zdolať Košice.

 

Odviesť budú musieť aj zostatok valu za futbalovými ihriskami, dobudovať chcú i detské ihrisko.


"Tento rok možno spravíme ľahké oficiálne otvorenie, súťažný zápas ale nevidím reálne. Už na jar som však presvedčený, že si na tisíc percent zahráme na vlastnom," povedal Roman Holekši.

 

Zapojili sa aj mladí hráči.


"Práce sú nákladné nielen na financie ale aj čas. Preto ďakujem v mene klubu všetkým, čo podávajú akúkoľvek pomocnú ruku. Veľmi nám v uplynulých dňoch pomohli spoločnosti MTOP Trnava, BESTRENT Trnava, CS Trnava, Primastav Trnava, MAS Invest, Profesionálne rekonštrukcie s.r.o., VKP Buková, STAS Trnava, Kníhviazačstvo Bínovec, Trial Trnava, SWAN, OPTIK MORVAY, JUEL Trnava, RETIC Nové Sady, ARANBURU Trnava či Stavebniny Ištok. Patrí im vďaka za poskytnutie strojov, miešačiek, materiálu a náradia k brigáde.

 

Ďakujeme aj všetkým hráčom, rodičom a dobrovoľníkom, nadácii PONTIS a všetkým ktorí sa podieľajú na budovaní areálu najmä ľuďom ako sú Igor Krajčo, Marek Červený, Marián Fuňák a Pavol Zverbík, ktorí na ihrisku nechávajú kus svojho ja," dodal Roman Holekši.

 

Časť z účastníkov víkendovej brigády.

 

Napriek brigádam tri víťazstvá nad Košicami
Trnavčania sa napriek víkendovej zaberačke ukázali ako tvrdí chlapi a  súpera z Košíc v troch zápasoch trikrát zdolali 6:5, 8:1 a 12:2.

 

Na prvý zápas cestovali muži po hodinách strávených brigádou na ihrisku. Húževnatých východniarov napokon zdolali v desiatom inningu.

 

"Bolo to náročné a som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť a opäť sa o  krok priblížiť k nášmu vysnívanému novému ihrisku," poznamenal po prvom dni hrajúci tréner tímu Tomáš Biskorovajný.


V nedeľnom stretnutí dlho dominovali nadhadzovači. Vedenia sa síce ujali Košičania a držali si ho až do ôsmej zmeny, vtedy však Angels sériou tvrdých odpalov otočili skóre na 4:1 vo svoj prospech a v záverečnom inningu zvýšili ešte na 8:1.


"Pekný výkon predviedol nadhadzovač Jakub Okasa, na ktorého nadviazali aj chalani v obrane," vyzdvihol kouč Trnavy.


Záverečný duel víkend bol od začiatku v réžii Angels a napokon Košice porazili 12:2.

 

"V obrane sme predviedli bezchybný výkon, podporený nadhadzovačom Patrikom Kovačocym," podotkol Biskorovajný, ktorý sám v stretnutí odpálil dva homeruny.


V slovenskej extralige ešte v tejto sezóne Trnavčania nenašli premožiteľa a patrí im prvá priečka tabuľky. Cez víkend pocestujú Angels na duely medzinárodnej interligy do Budapešti.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Okresný úrad zamietol hromadné odvolanie proti zahusťovaniu sídliska

Okresný úrad zamietol hromadné odvolanie proti zahusťovaniu sídliska

Zelenú novostavbe dali najskôr poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave, ktorí pre ňu menili územný plán. celý článok

Vrahovi Mareka Kalužu z Vrbového zvýšili trest, odsedí si 21 rokov

Vrahovi Mareka Kalužu z Vrbového zvýšili trest, odsedí si 21 rokov

K pôvodnému trestu odňatia slobody na 19 rokov pribudli Róbertovi Reškovi ďalšie dva roky za lúpež fotoaparátu. celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

reklama

Aktuálne video

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

Spartak Trnava dohrával zápas v Zlatých Moravciach bez zraneného Matúša Čonku. Ten si podvrtol členok... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-1°C
-1°C
-1°C

aktualizácia: 22:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama