Liga nezačala pre Spartak dobre: Trnava prehrala na Myjave, inkasovala štyri góly

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.7.2015, 21.12, Ján Král

Vstup do novej ligovej sezóne trnavskému Spartaku nevyšiel. Na Myjave prehral v stretnutí bohatom na góly 2:4.

Šanca Harisa Harbu zostala nevyužitá. Foto: Lukáš Grinaj

V rámci rotácie zostavy postavili trnavskí tréneri do zostavy navrátilca Janečku, stopéra Bortela, na defenzívny štít k Baézovi Greššáka, na pravé krídlo zaradil Mikiniča a na hrot Vojtuša.

Domáci kouč Norbert Hrnčár nemohol ešte rátať so službami Pirosku, ktorého prestup nestihli Kopaničiari papierovo doladiť. V zostave sa však objavili traja bývalí hráči Trnavy Banovič, Chovanec a Sládek.

Do samotného zápasu mali domáci výborný nástup. V 7. minúte neudržal Jakubech priamy kop Pekára, lopta sa odrazila priamo pred Marčeka a ten nikým nekrytý pohotovo otvoril skóre.

Andeli sa tlačili dopredu, dlhé minúty však nenachádzali recept na obranu súpera. V 27. minúte prenikol do pokutového územia Sabo, jeho spätnú prihrávku zastavil hráč Myjavy rukou a z nariadenej jedenástky kapitán Trnavy vyrovnal.

Netrvalo dlho a Myjava znova gólovo udrela. Loptu potiahol Sládek, všetci čakali jeho strelu, miesto toho ale posunul loptu nabiehajúcemu Bílovskému a ten pohodlne zasunul loptu do siete.

Gólostroj pokračoval v 40. minúte. Mikovič zabojoval pri čiare, videl nabiehajúceho Saba a ten krásnou rybičkou vyrovnal na 2:2.

Ešte do prestávky však Myjava znova viedla. Pekár z priameho kopu z asi 25 metrov trafil nádherne, Jakubech na loptu nedosiahol.

Cez prestávku stiahol kouč Trnavy Jarábek z ihriska Mikiniča a Greššáka, na ihrisko prišli Harba s Halilovičom. Spartak prešiel na systém s dvoma útočníkmi.

V 54. minúte zašil Sabo na vlastnej šestnástke Bortela, lopta sa odrazila k Sládekovi a ten pohotovo zvýšil na 4:2.

Červeno-čierni mohli korigovať o pár momentov neskôr, Čonka zo štandardky napálil do brvna, Harbova dorážka z akrobatickej pozície minula cieľ.

Konštrukcia brány zvonila aj na opačnej strane, rozozvučal ju delovkou z priameho kopu Pekár. O chvíľu mohol zvýšiť po Danielovom centri Kolár, zblízka ale dokázal hlavou zahodiť nemožné.

Trnavu mohol vrátiť do hry Harba, lenže v dobrej pozícii napálil len do náručia Solničku.

V 76. minúte sa Sládek vyhol ofsajdovej pasci, rútil sa sám na Jakubecha, ten však dobrým vybehnutím jeho šancu zmaril.

Klinec do trnavskej rakvy mohol zatĺcť po výbornej kontre Daniel, nedal, no ani už nebolo treba.

Trnavčania sa v druhom polčase snažili s výsledkom čo-to spraviť, chýbala tomu však pointa a nápaditosť, pozorná obrana Myjavy si s platonickým tlakom hostí poradila a víťazstvo si ustrážila.

Fortuna liga – 1. kolo:
Spartak Myjava – Spartak Trnava 4:2 (3:2)
Góly: 7. Marček, 33. Bílovský, 43. Pekár, 54. Sládek – 27. a 40. Sabo (prvý z pen)
ŽK: Banovič - Godál
Rozhodovali: Mastiš – Balko, D. Hrčka
Diváci: 2583
MYJAVA: Solnička – Beňo, Marček, Banovič, Chovanec – Kóňa – Daniel (90. Jánošík), Bílovský (90. Ferenčič), Pekár, Kolár - Sládek
TRNAVA: Jakubech – Janečka, Bortel, Godál, Čonka – Greššák (46. Harba), Baéz – Mikinič (46. Halilovič, Sabo, Mikovič (59. Casado) - Vojtuš