Spartak nezvládol záver v Dunajskej Strede a prehral zápas, v ktorom viedol

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.7.2015, 21.19, Ján Král

Ešte desať minút pred koncom zápasu to vyzeralo, že Spartak Trnava si odvezie z Dunajskej Stredy tri body. Napokon však cestuje po prehre 1:2 zo Žitného ostrova naprázdno.

Spartak nezvládol záver v Dunajskej Strede a prehral zápas, v ktorom viedol

Miloš Nikolič (v bielom) zápas nedohral pre vylúčenie. Foto: trnavskyhlas.sk

V prvom polčase boli aktívnejší domáci. DAC mal územnú prevahu, väčšina akcií žlto-modrých však končila pri trnavskom pokutovom území.

Pri nebezpečných štandardkách Pačindu si dobre postavil múr brankár Strapák, oba pokusy boli zblokované a Szarkov pokus nenašiel cestu do siete i za prispenia obrancu.

Trnavčania sa dopredu dostávali ťažšie, po polhodine hry ale zobral zodpovednosť na seba Halilovič, svoje sólo zakončil tvrdou jedovkou a Tujvel musel loptu pacifikovať na dvakrát.

Na opačnej strane Straka trafil z priameho kopu do žrde, následnú skrumáž andeli ustáli.

Najpodstatnejší moment prvého dejstva prišiel v 42. minúte. Vojtuš nasadil Kwinovi jasle, ideálnou prihrávkou za obranu našiel nabiehajúceho Mikoviča a ten nechytateľným volejom poslal Spartak do vedenia.

Dunajská Streda do prestávky ešte raz pohrozila zo štandardky, Sarr ale mieril hlavou nad.

Prvú šancu po zmene strán mali hostia, Janečka vybojoval loptu pre Vojtuša, ten z uhla mieril nepresne.

V 61. minúte nastúpil na trávnik v domácom tíme namiesto Polievku Jurčo a už o pár sekúnd mal po Pačindovej prihrávke na kopačke gól, ale prestrelil bránku. Jurčo sa stal mužom momentu aj o pár okamihov neskôr, z otočky však opäť netrafil loptu podľa svojich predstáv.

V 76. minúte vyšiel Trnave brejk, keď sa Baéz vyhol ofsajdovej pasci, videl nabiehajúceho Saba, trnavský kapitán zvolil strelu bez prípravy a napálil nad.
Vzápätí si výborne obhodil Kwina Halilovič, rútil sa na Tujvela, no do strely sa mu vložil Ljubičič a zachránil domácich od pohromy.

Pre andelov to už vyzeralo nádejne, záver zápasu ale nezvládli. Dunajskej Strede sa podarilo v 81. minúte vyrovnať, keď Ljubičič našiel kolmicou do šestnástky Pačindu a ten krížnou strelou upravil na 1:1.

Tým to však neskončilo, na dlhý pas za obranu si nabehol Szarka, Nikolič ho stiahol, nasledovala červená karta a penalta, z ktorej Pačinda v 85. minúte dokonal obrat na 2:1.

Andeli už na tento úder nedokázali odpovedať a z bodov sa tak tešilo mužstvo zo Žitného Ostrova.