Andeli prehrali v derby na Slovane, prvý gól dostali z penalty

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.8.2015, 21.24, Ján Král

Spartak Trnava prehral v derby na bratislavských Pasienkoch so Slovanom Bratislava 0:2. Belasí strelili prvý gól z penalty, druhý štvrťhodinu pred koncom po rýchlom brejku.

Andeli prehrali v derby na Slovane, prvý gól dostali z penalty

Zápas priniesol priemerný futbal, ktorému chýbala divácka kulisa. Ultra fanúšikovia oboch klubov duel bojkotovali. Z prvej vážnejšej šance Slovana hneď padol gól.

Prenikajúceho Priškina fauloval v pokutovom území brankár Kamenár a z nariadenej penalty poslal Milinkovič loptu nekompromisne pod brvno.

Na ďalší zaujímavý moment čakali diváci do 34. minúty, keď po protiútoku Zreľákovu bombu vyrazil Kamenár. Na opačnej strane mohol o chvíľu vyrovnať Majtán, jeho hlavička ale skončila na žrdi. Pred prestávkou ešte Mikovič trafil z uhla do bočnej siete.

Po zmene strán zamestnal brankára Muchu znova Majtán, tentoraz strelou, gólman však bol pozorný.

V 75. minúte uštedrili slovanisti Trnave druhý úder. Po rýchlej kontre zakončil Zreľák k bližšej žrdi a bolo 2:0.

O kontaktný gól sa neskôr pokúsil Mikovič, lenže jeho pokus sa neujal a správny smer nemala ani následná Čonkova strela.

Domáci v závere ešte mali dve príležitosti. Zreľákov jedovku spoza šestnástky Kamenár na dvakrát zneškodnil a Salátova hlavička po rohu minula sieť.