Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Sobota 17. 3., meniny má Ľubica, zajtra Eduard.Význam mien.

Zvýš si sebadôveru! Bojové umenie WTU Wing Tsun využíva prvky sebaobrany

Vydané 28.8.2015 o 08.04, prispievatelia

pošli na vybrali.sme.sk

Kto si zvýši sebadôveru, ten je lepšie pripravený na zvládanie rôznych situácii v živote. Aj nepríjemných a ohrozujúcich život. Vyskytnúť sa môžu kdekoľvek - v škole, v práci, na ulici aj večer v meste. Práve tu zaboduje WTU Wing Tsun. Len toto bojové umenie spája prvky ázijského a europského umenia a vytvára najviac efektívnu a na dnešnú dobu upravenú sebaobranu.

Zvýš si sebadôveru! Bojové umenie WTU Wing Tsun využíva prvky sebaobrany

Trnavský cvičenci WTU Wing Tsun.


reklama

 

"Pri WTU WingTsun je hlavným cieľom výuky zvíťaziť bez fyzickej sily nad súperom," hovorí Igor, tréner WTU Wing Tsun v Trnave a držiteľ titulu Sifu.


"Alebo čo je ešte lepšie: Ukázať svoje sebavedomie tak, že k žiadnehu fyzickému kontaktu ani nedôjde!"


Tradične k ucelenému bojovému umeniu patrí schopnosť pomôcť sebe a ostatným vo všetkých životných oblastiach, ako aj schopnosť bojovať s alebo bez zbraní.

Victory TIP in

reklama


WTU Wing Tsun Universe využíva koncept, ktorý podporuje ľudí, aby sa sami znovu pozdvihli, ako vnútorne, tak aj navonok.


WTU Wing Tsun založil Majster Alfred Johannes Neudorfer spolu s Majsterkou Rosa Ferrante Bannera v Nemecku. WTU Wing Tsun funguje s povestnou nemeckou presnosťou a efektívnosťou.


Odvtedy sa umenie rozšírilo okrem Nemecka aj do Rakúska, Bulharska aTalianska. A teraz prichádza možnosť trénovať toto úžastné bojové umenie aj na Slovensku a to v Bratislave a v Trnave.

 

V Trnave prebieha tréning pre dospelých v stredu od 18:00 do 19.30 a v piatok od 17.30 do 19:00hod.


Deti: piatok od 16:30 do 17.30 hod.


Nábor je 2., 9. a 16. septembra vždy o 18.00 na Spartakovskej 5 vo veľkej telocvični základnej školy.


Tel.: 0944922102, 0904061321
web: www.wtu-slovensko.org

 

 

"Vo WTU nepredávame techniku, ale sprostredkovávame schopnosť!"

 

 

Sebaobrana a komplexnosť
zbrane - zdravie – vzdelanie.....
Na sebaobranu sa pozeráme ako na celok v ktorom sa naučíš obranu bez zbrane, so zbraňou, zvýšiš si sebavedomie, nadriluješ zvládanie rôznych situácii a zlepšíš si pohyblivosť a zdravie.


WTU Guild (zbrane) je cvičenie so zbraňami, ktoré sa používajú ako pomocné nástroje, ktoré pomáhajú pri praktizovaní, prehlbovaní a rozvíjaní zručnosti, ktoré sú v boji apsolútne nevihnutné.


Aj pri boji bez zbrane sú tieto zručnosti základom a posunú vašu sebaobranu na vyšší level. Pohyby so zbraňami vychádzajú s princípov Wing Tsun Universe.


Vo WTU Guild sa pracuje s rôznymi zbraňami: dlhá palica, motýlie meče, krátka palica, tonfa, nôž, mačeta, a stredoveké zbrane.


Naše praktické precvičovanie zaobchádzania so zbraňami rôznych druhov, zbystruje


zmysly a  ničí pevné pohyby, ktoré v realite obmedzujú schopnosť konať. Lebo v reálnej sebaobrane je dôležité vedieť reagovať na pohyb súpera a konať ihneď čo najefektívnejšie.


Zbrane obklopuje určitý pocit, ktorý poskytuje istotu. Tento pocit je zakorenený prakticky v našich "génoch". Tisíce rokov bol človek odkázaný na to , aby používal zbrane a tým chránil život svojej rodiny.

 

"Tento pocit sily si prenesieme z tréningu do života."


Pokojne ho môžme preniesť do všetkých ďalších situácií a vytvorí sa pocit sebaistoty pri stretnutiach s nebezpečenstvom.

 


Wing Tsun Universe HEALTH (zdravie)
Zdravotné pohyby vychádzajú z princípov a vlastnosti Wing Tsun Universe /WTU/.


Mnohé cvičenia, ktoré súvisia so senzibilitou, rovnováhou a uvoľnenosťou patria vo WTU do tejto oblasti.


Pohyb je zdravý – taký je bežný názor. Kvalita pohybu (ako aj v iných oblastiach života) zohráva väčšiu úlohu ako kvantita, ktorú by sme mohli označiť skôr ako jej protiklad.

 

V moderných športových disciplínach sa pri typickom "vyššie, rýchlejšie, ďalej" s týmto nepočíta a neustále súperime so sebou samým a s inými.

 


Pri sebaobrane WTU sa pohybujeme v súlade s prirodzenými danosťami človeka, ktoré sa evolučne vyvíjali k mnohostrannosti a nie k jednostrannosti.

 

Naše pohyby zaisťujú rovnováhu k jednostranným vplyvom života, ktorý je ovplyvnený priemyslom a popri schopnostiach obrany, zvyšujé aj všeobecnú kvalitu života.

 

 

Sebavedomé ženy v Trnave
Vtieranie sa, uštipačné poznámky, nepríjemný pocit v tme, sám na ulici - takmer každá žena to dostatočne pozná.


Preto u žien kladieme dôraz nie len na tréning boja, ale hlavne na správanie sa v konfliktných situáciach a sebavedomý prejav ako preventívnu obranu, aby v čo najmenšej miere dochádzalo k fyzickému konfliktu.


Vždy je lepšie nebezpečnú situáciu dostať pod kontrolu a ukončiť ju ešte v začiatkoch. A k tomu potrebuje žena dostatok zdravého sebavedomia a znalosti, ako správne použiť svoj hlas, mimiku, reč tela...

 

"Naša výuka nekladie žiadny dôraz na silu, kondíciu, pohlavie, vek alebo hmotnosť!"

 


Silné sebavedomie deti
Väčšina nepríjemných situácii nás stretne v bežnom živote. Často by násilný čin, dlhoročná psychická trauma, strach atď., ktoré zostanú u detí po celý ich život, nemuseli vôbec existovať, keby dieťa vedelo, ako malo v tej chvíli reagovať, čo malo urobiť, kde boli hranice, ktoré sa nemali prekročiť.


"Pretože drak, môže byť jednoducho porazený, len pokiaľ je ešte malý," hovorí s istotou tréner Igor.


S našou WTU Young Bloods výukou posilňijeme sebavedomie detí - náš pohybový program "dáva krídla"!


V autentických situáciách, trénujú deti vo WTU Wing Tsun povedať nekompromisné "NIE!" a dať jasne najavo hranice bez toho, aby sa nechali zatiahnúť do konfliktnej situácie alebo išli do neznamého prostredias neznámou osobou.


Naučia sa ihneď upútať pozornosť okolitých ľudí, privolať ich a požiadať o pomoc.


Dôverný rozhovor s rodičmi je prvý krok. Efektívne cvičenie sebaobrany naučí deti už po pár cvičeniach zvládnuť hádku, sotenie, ťahanie... Deti veľmi rýchlo zvládnu obranu proti svojím rovesníkom, aj keď sú protivníci vyšši alebo silnejší.


Deti sa vo WTU naučia princípom, ako zvládnuť vačšiu silu s ľahkosťou a inteligenciou. Tam je zaručené, že aj malé deti sa môžu brániť proti vačším.

 

 

Pomáhame deťom od 7 – do 12 rokov získať väčšiu istotu v živote a podporujeme tak rozvoj Vašich detí k nezranenému a úspešnému človeku!


Pohybom hrou a zábavou motivujeme k tomu, aby si našli prirodzený, individuálny pohybový rozsah a naučíme ich, ako sa správať v nebezpečných situáciach a riešiť ich.


Okrem toho sa v učebnom pláne nachádza výber technik sebaobrany, ktoré sú primerané veku. Základ tvoria techniky sebaobrany, prispôsobené veku, ktoré zahŕňajú aj správne nasadenie hlasu a držanie tela. V prípade núdze naozaj fungujú!


"Navyše patrí k nášmu učebnému plánu aj rozvíjanie čestnosti a etiky."

 

 

Čo je to Sifu?
Sifu, je titul v bojovom umení, ktorý nie je možné získať splnením žiadnych podmienok. Je to titul, ktorý udelí majster keď uzná, že ste dosiahli vysokú úroveň, nielen v oblasti Bojového umenia, ale aj v oblasti riadenia, rozvýjania daného umenia, máte vysokú dôveru, máte žiakov ktorý dosiahli vysoké schopnosti a mnoho ďalšieho.

 

autor: IGOR KLOCHAN

 

 

Čo napísali po tréningu?
"Hravá forma zaujme deti a zároveň praktické využitie čo a ako by mohli deti využiť v reálnom živote/situácií."
- M.O. rodič 2 deti

 

"Uvedomila som si, že ak idem sama domov, musím si všímať okolie a v prípade útoku najprv treba kričať, zastrašiť a potom sa brániť. Bolo super, že sme si útok a obranu vyskúšali na hodine navzájom žena – muž, žena – žena. Naučili sme sa používať zbraň – palicu, nôž,meč."
- K.P.

 

"Nové techniky, ktoré ma posunuli dopredu. Konkrétne: napnutie tela pri sebaobrane a útoku, využívať súperovú silu. Reflexy. S trénovaním rôznych cyklov nadobúdanie kondície. Neustále sa zdokonaľovanie. Rastúca istota nových pohybov. Psychická pohoda."
- Andrej. H.


"Zábavné. Naučila som sa veľa vecí v rámci obrany Mohla som sa vybúriť na chlapcoch. :-) Viem ako sa brániť v prípade útoku, uvedomila som si, že si treba všímať okolie keď chodím večer domov."
- Kika


"Páčila sa mi jednoduchosť pohybov využiteľných v reálnej sebaobrane."
- M.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

FOTO: Na proteste v Trnave sa ozývali heslá proti vláde, ľudia štrngali kľúčmi

FOTO: Na proteste v Trnave sa ozývali heslá proti vláde, ľudia štrngali kľúčmi

Počet ľudí na zhromaždení v Trnave bol približne rovnaký ako pred týždňom, boli však hlasnejší. celý článok

Spartak doma remizoval so Žilinou, na gól čakali diváci márne

Spartak doma remizoval so Žilinou, na gól čakali diváci márne

Spartak Trnava remizoval v druhom kole nadstavbovej časti so Žilinou 0:0. Diváci gól nevideli, napriek prevahe andelov... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Marell Angels 2%

reklama

Aktuálne video

Spartak zdolal Dunajskú Stredu a postúpil do semifinále národného pohára

Spartak zdolal Dunajskú Stredu a postúpil do semifinále národného pohára

Spartak Trnava zažíva výbornú sezónu v lige aj národnom pohári. V Slovnaft Cup-e postúpil po víťazstve 2:0... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-1°C
-2°C
0°C

aktualizácia: 22:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama