Horná Krupá vyhrá v Brestovanoch kontumačne, Pavlúsa mrzí duel v Zavare

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 31.8.2015, 14.56, Ján Král

Futbalisti Hornej Krupej prišli k trom bodom v Brestovanom pomerne jednoducho. Stačil im na to necelý prvý polčas.

Horná Krupá vyhrá v Brestovanoch kontumačne, Pavlúsa mrzí duel v Zavare

Na víťazstve Hornej Krupej sa podieľal aj Peter Strečanský. Foto: Ján Král

Domáci nastúpili pre viaceré absencie iba s desiatimi hráčmi a už v 33. minúte prehrávali s favorizovaným súperom 0:4 po góloch Zázika, Mikláša, Gašparíka a Heteša.

Dominancia hostí bola jasná a víťazstvo už len výškou skóre. Domácim sa "zhodou okolností" zranilo naraz viacero hráčov, počet mužom na ihrisku v drese Brestovian klesol pod sedem a rozhodca musel v súlade s pravidlami predčasne ukončiť zápas.

Očakáva sa, ako to v podobných prípadoch býva zvykom, že disciplinárka duel skontumuje, pričom ponechá v platnosti skóre dosiahnuté na ihrisku. Brestovany budú musieť zaplatiť pokutu a dostanú zdvihnutý varovný prst, aby sa situácia neopakovala...

Hornokrupčania sú po štvrtom kole na tretej priečke tabuľky. Na druhý Leopoldov strácajú tri body, na zatiaľ bezchybného nováčika z Boroviec päť.

"Trápi ma prehra v Zavare, kde sme mali zápas dobre rozohraný, no nedotiahli sme ho do víťazného konca, naopak, prišli sme o všetky body. Do mužstva po odchode Guldana do Vlčian a Pilíška do Hrnčiaroviec zapracovávame mladých hráčov zo Spartaka Malinu a Šišku. Po dlhom čase si zachytal skúsený Ján Hrčka. Verím, že v ďalších kolách nadviažeme na záver minulej sezóny a posunieme sa v tabuľke ešte vyššie," povedal tréner Hornej Krupej Pavol Pavlús.

V najbližšom súťažnom zápase privíta Horná Krupá v nedeľu 6. septembra o 16.00 na domácej pôde Dechtice.