Spartak v prípravnom zápase tesne podľahol francúzskemu Olympique Marseille

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.9.2015, 22.48, Ján Král

Spartak Trnava v medzinárodnom prípravnom stretnutí podľahol francúzskemu tímu Olympique Marseille 0:1. Jediný gól stretnutia strelil v 65. minúte Ocampos.

Spartak v prípravnom zápase tesne podľahol francúzskemu Olympique Marseille

V úlohe trénera Spartaka zažil obnovenú premiéru Ivan Hucko. Na lavičku andelov usadol po viac ako ôsmich rokoch.

Na ihrisku mu pre zranenia chýbali Schranz, Cleber, Čarnota, Baez a Mikovič. Naopak, k dispozícii už boli nové akvizície, ktoré červeno-čierni získali v závere prestupového obdobia – Hanzel, Depetris, Benogo a Yao.

Hostia pricestovali bez viacerých reprezentantov, za to však s bývalým hráčom Realu Madrid Diarrom, novou akvizíciou z Juventusu Turín De Cegliem ako i argentínskym krídelníkom Ocamposom.

Viac ako deväťtisíc divákov videlo ďalší zo série duelov, ktoré majú slúžiť ako oslava novopostaveného futbalového štadióna. V októbri ešte v City Arene privítajú v tejto súvislosti holandský Utrecht.

FC Spartak Trnava – Olympique Marseille 0:1 (0:0)
Góly: 65. Ocampos
bez kariet
Rozhodovali: Mastiš – Pozor, Roszbeck
Diváci: 9064
SPARTAK: Kamenár (65. Strapák) – Janečka (61. Tóth), Nikolič, Godál (61. Bortel), Čonka – Majtán (77. Depetris), Casado (61. Benogo), Halilovič (70. Steinhübel), Hanzel (83. Pikulík) – Vojtuš (46. D. Ujlaky), Harba (34. Yao). Tréner: I. Hucko.
OLYMPIQUE: Pele – Da Costa (46. Dubois), Sparagna, Pepe Cece, De Ceglie (75. Sane) – Diarra (46. Barrada), Zambo Anguissa – Sarr (62. Kraichi), Cabella (Alessandrini), Ocampos (85. Porsan Clemente) – Nkoudou (82. Lopez). Tréner: Míchel.

V prvom polčase diváci gól nevideli. Blízko k nemu mali Trnavčania Majtán a Vojtuš, no Peleho v bránke súpera neprekonali tvrdými strelami ani

technickými pokusmi. Hostia pohrozili dvakrát Ocamposom.

Argentínčanovo prvé zakončenie ešte v sieti neskončilo, v 41. minúte ale potiahol po ľavom krídle rýchlu kontru, Nkoudou jeho prihrávku pohotovo poslal do siete, avšak rozhodca gól pre ofsajd neuznal.

Po zmene strán mohol skórovať Majtán, no v koncovke stroskotal na Pelem. Na opačnej strane zmaril Kamenár dobrým zákrokom tutovku Nkoudouovi.

V 65. minúte už ale Spartak inkasoval. Za obranu sa dostal Ocampos a lobom poslal Marseille do vedenia. V závere mohol ešte víťazstvo Francúzov poistiť Alessandrini, sám pre Strapákom však namieril len do žrde. V  platnosti tak zostal výsledok 0:1.