Hokejisti doma utŕžili debakel, od Nových Zámkov inkasovali aj desatinu sekundy pred koncom zápasu

ŠPORT - Hokej | 12.9.2015, 11.00, prispievatelia

Trnavčanom k bodom nepomohol ani vedúci gól Dávida Schmidta, až dvakrát inkasovali počas vlastnej početnej výhody.

Momentka zo zápasu proti Novým Zámkom. Foto: Dominika Handzušová

Do prvého domáceho stretnutia tohtoročnej edície prvej ligy vstúpili gladiátori úspešne, keď po góle Schmidta viedli od ôsmej minúty 1:0.

Hostí dostal späť do hry gól vo vlastnom oslabení, únik Podstaveka zakončil Frolík.

Ďalšie dva góly znamenali výhru Nových Zámkov v prvej tretine 3:1. Druhý gól vo vlastnom oslabení padol do siete Brucháča v polovici zápasu, to už viedli hostia 5:1.

Trnavčania sa na odpor nezmohli, debakel 8:1 v podaní nováčika súťaže uzavrel Tábi v čase, keď na svetelnej tabuli ostávala do konca zápasu už iba 0,1 sekunda.

Po dvoch odohraných kolách sú gladiátori bez bodu, v treťom kole zavítajú v stredu 16. septembra do Detvy.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 2. KOLO
HK Gladiators Trnava – HC Nové Zámky 1:8 (1:3, 0:2, 0:3)
Góly: 8. Schmidt – 13. a 25. Frolík, 17. Chovan, 20. Podstavek, 31., 43. a 60. Tábi, 52. Bašič
Strely: 29:29
Vylúčenia: 6:8
Presilovky: 0:2
Oslabenia: 0:2
Rozhodovali: Adamec – Frimmel, Valo
Diváci: 175

HK Gladiators Trnava: Brucháč (Hála) – Marek Hronec, Poláček, U. Demo, Reho, Jak. Macháč, A. Mrázik, M. Turan ml., Maury – Pardavý ml., Mi. Peško, Lisoň – P. Barinka, M. Čunderlík, Glemba – S. Ševčík, D. Schmidt, Marek Mihálik – M. Lukačovič, Hrbáčik, Domaev

Nové Zámky: Kristín (Šinkovič) – Martin Chovan, J. Ďurčo, Sucharda, M. Šiška, T. Devečka, P. Gula, Baron, Hrudík – Podstavek, O. Štefanka, Ma. Frolík – Weissmann, D. Hegyi, Koutník – Tábi, Bašič, Mamonovs – Priganc, R. Ölvecký, Belovič