Futbal, OM: Majcichov zdolal Hornú Krupú, Dechtice vyhrali v Brestovanoch

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.9.2015, 19.15, Ján Král

V šlágri kola Leopoldov otočil nepriaznivé skóre na ihrisku Šulekova a hoci po polčase prehrával dvojgólovým rozdielom po zásahoch Ľuboša Nemca a Harmana, napokon vyhral 5:2. K veľkému obratu zavelil v 51. minúte Ajpek, pridali sa Šuliman, Krajčovič a víťazstvo potvrdil dvoma gólmi Poláček.

Futbal, OM: Majcichov zdolal Hornú Krupú, Dechtice vyhrali v Brestovanoch

Miroslav Bánovec strelil prvý gól Zelenča, loptu do siete dopravil efektnou rybičkou. Foto: Ján Král

Zaujímavý zápas sa hral v Cíferi. Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol, v jeho závere však po dvoch brejkoch udreli do rozhodenej obrany hostia Bánovcom a Tibenským.

Po zmene strán vybehlo na ihrisko úplne iné mužstvo Cífera, súpera zatlačili a Gašparovič vykresal v 57. minúte konaktným gólom nádej aspoň na remízu. V 72. minúte sa ale po kombinačnej akcii dostal k zakončeniu Ďuriš a rozhodol o triumfe Zelenča 3:1.

Hrnčiarovce sa proti Červeníku držali do 54. minúty. Potom strelil prvý gól duelu Adamkovič a následne sa roztrhlo gólové vrece. Autor gólu pridal neskôr ešte jeden zásah, dvakrát napol sieť Babic, raz Halmo a Mukha. Za domácich korigoval Jedinák.

Dvorníky na domácej pôde zdolali Zavar 2:0. Súpera načal Magula, druhý gól pridal v 81. minúte Mikulek.

Majcichov sa postaral o prekvapenie kola na úkor Hornej Krupej. Na domácej pôde zdolal kvalitného súpera 2:1 po góloch Rakického a Holku. Hostia dokázali len korigovať zásluhou Mikláša.

Dechtice zabrali naplno v Brestovanoch, tri body im vystrieľal Marek Maška a Chrvala. Nováčik z Boroviec si drží druhú priečku, stále neokúsil trpkosť prehry, tentoraz doma remizoval s Dolnou Krupou.

Siladice strelili vo Veľkom Orvišti tri góly, nestačilom im to však ani len na bod. Domáci napli súperovu sieť päťkrát a a po výbornom vstupe do sezóny im patrí tretia priečka tabuľky.

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ – 6. KOLO:
Cífer – Zeleneč 1:3 (0:2)

Góly: 57. Gašparovič – 44. Bánovec, 45. Tibenský, 72. Ďuriš
CÍFER: D. Gašparovič – Rusnák, Fulier, Slabý, Kročka, Tim. Tibenský, T. Fiľak, Lukovič, Kišš, Gašparovič, Gross (Šarmír, P. Kupkovič)
ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Boledovič, Nemček, A. Bednárik, Maron, Bánovec, Ondrejička, Klandúch, Belko, M. Tibenský (Ďuriš, Dok, Bučány)

Hrnčiarovce – Červeník 1:6 (0:0)
Góly: 81. Jedinák - 54. a 85. Adamkovič, 61. Halmo, 67. Mukha, 77. a 80. Babic
HRNČIAROVCE: Kuzma – Kuzma, Kralovič, Fodor, Šurina, Páleník, Ohrablo, Sedlický, Vozár, Masár, Mališ, Jedinák (Hanzel, Serbák)
ČERVENÍK: Vinci – Adamkovič, Kopúnek, Boháčik, Holič, Králič, Vrábel, Lenčeš, Halmo, Babic (Stepanenko, Ďuga, Hargaš)

Šulekovo – Leopoldov 2:5 (2:0)
Góly: 7. Ľ. Nemec, 38. Harman – 51. Ajpek, 60. Šuliman, 62. B. Krajčovič, 66. a 78. Poláček
ŠULEKOVO: L. Žemla – Šoka, Gažovič, A. Žemla, Kršňák, P. Nemec, Ľ. Nemec, Harman, Daniš, Nemčok, Cibulka (Hlavna)
LEOPOLDOV: Zachar – Gatci, M. Žemla, Piovarči, Šuliman, Krajčovič, Poláček, Ajpek, Švestka, Pobjecký, S. Lukáčik (Krajinčák, Holan, Škoda)

Dvorníky – Zavar 2:0 (1:0)
Góly: 13. Magula, 81. Mikulek
DVORNÍKY: Planický - Baša, Plevka, Krajčo, Kubiček, Taraba, D. Farkaš, Ščasný, Sluka, Modrovič, Magula (Mikulek, T. Farkaš, Šandor)
ZAVAR: Púchly - Dobrovodský, Mich. Psota, Sanny, Beňo, Vido, Chlebík, Ďuriš, Baroš, Jak. Vyskoč, Juriš (Kovačič, Krajčovič)

Majcichov – Horná Krupá 2:1 (2:0)
Góly: 30. Rakický, 43. Holka - 66. Mikláš
MAJCICHOV: D. Miškovič - Susko, Rakický, M. Šuran, Pecháček, M. Štrbo, Marek, Novota, Holka, Hruška, L. Štrbo (Matula, Krivosudský)
HOR. KRUPÁ: Horný - Malina, Šiška, Dráb, Strečanský, Nemček, Szalay, Mikláš, Heteš, Gašparík, Zázik (Nižňan)

Brestovany – Dechtice 0:2 (0:0)
Góly: 72. M. Maška, 83. Chrvala
BRESTOVANY: Mich. Železník - Císar, Bošácky, Jánoš, Šiška, Oláh, Mart. Železník, M. Dorčiak, Križan, Sabo, Buška (Záhončík, P. Ivančík)
DECHTICE: M. Kúdela - M. Manca, Kalaš, Drgoň, E. Sliva, Pav. Maška, M. Maška, D. Hlavatovič, Hrčka, Cmero, R. Maška (Krivánek, Chrvala)

Borovce – Dolná Krupá 0:0
BOROVCE: Valo - Pet. Herceg, Šašo, Dubovský, Balcír, Žilka, Koprna, Tom. Radošinský, Moravčík, M. Radošinský, Jankech (O. Macháč, Tonkovič)
DOL. KRUPÁ: Vravúšek - Gažo, Jarábek, Fíba, Vyskoč, Jakáb, Kvetan, R. Sekera, P. Bohunický, R. Bohunický, Kissimonyi (Skýpala, L. Boledovič)

Veľké Orvište - Siladice 5:3 (3:2)
Góly: 25. Lukáš Bartošek, 32. Ľuboš Bartošek, 40. P. Pavlovič, 72. T. Pavlovič, 74. Zsolnay - 12. a 44. Kinči, 70. A. Horváth
VEĽ. ORVIŠTE: Budka - Lukáš Bartošek, Luboš Bartošek, Zsolnay, Belica, J. Vavrinec, R. Vavrinec, Špernoga, T. Pavlovič, P. Pavlovič, Tanáč (I. Horváth, Stolárik)
SILADICE: Spál - Režnák, Varga, Kinči, I. Fančo, Rau, J. Páleník, Pátek, Beránek, Kollár, A. Horváth (Hudcovič, J. Sekereš)