ŠPORT - Hokej | 15.10.2015, 06.30, prispievatelia

O výhre gladiátorov rozhodli tri góly za 75 sekúnd.

Trnavskí hokejisti porazili Prešov, prvý raz v sezóne bodovali naplno

Radosť Trnavčanov po otváracom góle Hrbáčika. Foto: Dominika Haršáni

Konečne sa dočkali! Trnavskí hokejisti čakali na plný bodový zisk až do jedenásteho kola, v ktorom zdolali hráčov Prešova 4:2.

Svojho súpera zlomili tromi gólmi v rozpätí 75 sekúnd. Ako prvý skóroval v desiatej minúte Martin Hrbáčik, druhý gól pridal Dávid Schmidt a výborný úsek hry strelecky uzavrel Michal Glemba. Gólostroj zastavil až oddychový čas hosťujúceho trénera.

Druhá časť hry sa skončila bezgólovo, hoci to boli opäť domáci, ktorí mohli pridať ďalšie presné zásahy.

Hostia znížili až v tretej tretine, na ich gól reagoval poistkou Martin Čunderlík a bolo 4:1. Prešovčania už iba kozmeticky upravili na rozdiel dvoch gólov a z Trnavy si odvážajú prehru 2:4.

Prvú trojbodovú výhru môžu gladiátori zopakovať už v piatok 16. októbra, keď privítajú o 17.00 Spišskú Novú Ves.

1. HOKEJOVÁ LIGA  - 11. KOLO
HK Gladiators Trnava – HC Prešov 07 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Góly: 10. Hrbáčik, 11. Schmidt, 12. Glemba, 46. Čunderlík – 42. Halás. 47. Fajčák
Strely: 29:46
Vylúčenia: 5:6
Presilovky: 1:0
Rozhodovali: Píšťanský – Drblík, Regec
Diváci: 165

Trnava: Hála – Reho, Poláček, Mi. Imrich, U. Demo, Marek Hronec, Hrehuš, M. Turan ml., Maury – Pardavý ml., D. Schmidt, M. Baran – P. Barinka, M. Čunderlík, Glemba – D. Trenčan, Mi. Peško, M. Kovaľ – S. Ševčík, Hrbáčik, M. Lukačovič

HC Prešov: Marton – Obšut, Novický, M. Tkáč, Nitriansky, Valentín, Briják, Kihoon, Tartaľ – Chalupa, Šechný, Fajčák – R. Kohutiar, Prokop, Halás – K. Horvát, Kivader, Dancsák – Ferenc, Pulščák, P. Horvath

1. Nové Zámky 12 9 2 0 1 49:24 31
2. Bardejov 12 8 1 1 2 56:32 27