Futbal, 6. liga OM: Siladice si poradili so Zavarom, Horná Krupá vyhrala derby

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 7.11.2015, 16.04, prispievatelia

Zavar pôsobil v Siladiciach odovzdaným dojmom, domáci boli od úvodu lepším tímom, paradoxne, ako prví inkasovali. Vzápätí ale vyrovnali Mesárošom a následne z penalty Varga poslal Siladice do vedenia. Krátko po zmene strán pridal Mesároš aj svoj druhý gól a v závere pečatil výsledok na 4:1 z ďalšej jedenástky Chlebík.

Erik Kurinec (v červenom) v súboji s obrancom Majcichova Tomášom Marekom. Útočník Hrnčiaroviec napokon duel nedohral, už v prvom polčase odstúpil pre zranenie. Foto: Ján Král

Majcichov rozhodol v Hrnčiarovciach už do prestávky, keď bol mimoriadne efektívny a z troch šancí vyťažil tri góly. Prvú premenil vďaka dôrazu v šestnástke Milan Štrbo, potom skončila za chrbtom Kuzmu tečovaná strela Gergelyho a do prestávky ešte ukážkovo spoza šestnástky trafil Rakický. Po zmene strán už gól nepadol a tak zostalo pri 0:3.

Červeník už bez trojice Ukrajincov, ktorým skončili pracovné víza a odcestovali domov, predviedli proti Dechticiam málo vídaný obrat. V 28. minúte prehrávali domáci už 0:2, ešte do prestávky však kanonier tímu Babic gólom do šatne naštartoval svoj tím, ktorý po zmene strán otočil výsledok na 5:2. Babic pridal po zmene strán ešte jeden zásah, nie nadarmo sa o neho zaujímajú kluby z vyšších súťaží, najnovšie už aj treťoligový Veľký Meder.

Veľké Orvište doma remizovalo s Cíferom, v zápase gól nepadol. Za hostí nastúpil aj starosta Maroš Sagan, pre ktorého to bol druhý štart v sezóne.

Zeleneč síce viedol po zásahu Mareka Ujlakyho v Leopoldove 1:0, no domáci stihli ešte v prvom polčase skóre otočiť, keď sa dvomi gólmi presadil Lukáš Tvrdý.

Krupské derby ovládli hostia z Hornej Krupej a vyhrali rozdielom triedy 3:0. Pred tristo divákmi skórovali Mário Nemček, Ľubomír Heteš a Richard Gašparík. Okrem troch gólov videli diváci aj tri červené karty, dve na strane domácich a jednu u hostí.

Dvorníky prišli už v druhej minúte o vylúčeného Bašu, stav 0:0 dokázali držať takmer hodinu hry. Až v 57. minúte skóroval Matej Jankech a krátko potom pridal dva góly hrajúci tréner domácich Andrej Koprna. Výsledok 4:0 uzavrel opäť Jankech svojim druhým gólom v stretnutí.

Šulekovo sa ujalo v Brestovanoch vedenia už v desiatej minúte. Dva góly Róberta Šišku naklonili misky váh na stranu domácich a bod za remízu 2:2 zachránil hosťom Mário Harman.