Futbal, 6. liga OM: Leopoldov prehral v Zavare, Horná Krupá jesenným majstrom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 15.11.2015, 16.20, Ján Král

Horná Krupá je jesenným majstrom, na čele tabuľky prezimuje s trojbodovým náskokom pred Leopoldovom, ktorý prehral v Zavare 0:1 gólom Kardoša z 86. minúty.

Futbal, 6. liga OM: Leopoldov prehral v Zavare, Horná Krupá jesenným majstrom

Momentka zo stretnutia Horná Krupá - Siladice. Foto: Ján Král

Skóre duelu Horná Krupá – Siladice otvoril v 7. minúte Gašparík, v 42. minúte ale vyrovnal Laurinec. Tesne pred prestávkou však posúdil rozhodca Monček súboj v pokutovom území ako faul Režnáka na hráča Hornej Krupej, po druhej žltej karte hráča vylúčil a z nariadenej penalty Mikláš stanovil na 2:1. Po zmene strán už gól nepadol, bližšie k nemu mali vo vyrovnanom dueli domáci.

Aj v Šulekove padali góly iba v prvom polčase a to len do siete Veľkého Orvišťa. Po polhodine hry sa presadil Beko, o šesť minút neskôr uzavrel na 2:0 Nemčok.

V dueli Cífer – Borovce gól nepadol. Majcichov si poradil s Červeníkom dvoma gólmi z druhého polčasu, keď sa v rozpätí sedem minút presadili Novota a Gergely.

Dvorníky urobili s Hrnčiarovcami rýchly proces, už vo štvrtej minúte viedli dvojgólovým rozdielom po zásahoch Krajča, napokon skóre narástlo až na 5:1.

Dolná Krupá bez trojice Hrubý, Štrbo, R. Bohunický, ktorá si odpykávala disciplinárny dištanc, remizovala v Dechticiach 2:2. Hostia v dueli dvakrát viedli, domáci ale dokázali vždy do osem minút vyrovnať.

Brestovany uhrali v Zelenči bezgólovú remízu a to napriek tomu, že od 19. minúty hral bez vylúčeného Mariána Dorčiaka, ktorý sa po dvoch žltých kartách porúčal predčasne pod sprchy.

6. LIGA – OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ – 15. KOLO:
Horná Krupá – Siladice 2:1 (2:1)

Góly: 7. Gašparík, 45. Mikláš (pen) – 42. Laurinec
ČK: 44. Režnák
HOR. KRUPÁ: Horný – Nižňan, Mikláš, Zázik, Strečanský, Nemček, Heteš, Malina, Gašparík, Šiška, Štibraný (Ryšavý, Prodaj, Kurek)
SILADICE: M. Lančarič – J. Páleník, I. Fančo, Rau, A. Horváth, Beránek, Hudcovič, Režnák, O. Sekereš, Laurinec, Mesároš (Varga)

Šulekovo – Veľké Orvište 2:0 (2:0)
Góly: 30. Beko, 36. Nemčok
ŠULEKOVO: P. Tvrdý – Gažovič, Kršňák, Ľ. Nemec, A. Žemla, Šoka, S. Cibulka, Šery, Dávidek, Nemčok, L. Žemla (Beko, Cícer)
VEĽ. ORVIŠTE: Budka – Tanáč, Špernoga, J. Vavrinec, Luk. Bartošek, T. Pavlovič, Belica, Jánošík, P. Pavlovič, I. Horváth, R. Vavrinec (Lub. Bartošek)

Cífer – Borovce 0:0
CÍFER: Jurík – Tom. Tibenský, Slabý, Fiľak, Rusnák, Kupkovič, Tim. Tibenský, Fulier, Gašparovič, Gross, Šarmír (Kišš, Lukovič)
BOROVCE: Valo – Pet. Herceg, Šašo, Koprna, Kapičák, Jankech, Dubovský, O. Macháč, Péči, Balcír, Urban (Moravčík, M. Radošinský, T. Radošinský)

Majcichov – Červeník 2:0 (0:0)
Góly: 65. Novota, 72. Gergely
MAJCICHOV: D. Miškovič – Susko, Rakický, Scheip, M. Štrbo, Marek, Gergely, Novota, Matula, Holka, Bott (Pecháček, Marföldi)
ČERVENÍK: Janíček – Mihálik, Kopúnek, Králič, Boháčik, Ješko, Adamkovič, Mrva, Lenčeš, Halmo, Babic (Vančo)

Dvorníky – Hrnčiarovce 5:1 (4:0)
Góly: 2. a 4. Krajčo, 37. Wesolovski, 39. Ščasný, 89. Šandor – 87. Banič
DVORNÍKY: Planický – Plevka, Krajčo, Kubiček, D. Farkaš, Wesolovski, Taraba, Majerník, Magula, Ščasný, Sluka (Mikulek, Šandor, Nemeček)
HRNČIAROVCE: Kuzma – Zaoral, Jedinák, Šurina, Fodor, Kelc, Vozár, Serbák, Púchly, Sedlický, Banič (Hanzel, Hanzlíček)

Zeleneč – Brestovany 0:0
ČK: 19. M. Dorčiak (Brestovany)
ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Nemček, Bučány, A. Bednárik, Belko, Maron, Bánovec, Doka, Pavelek, Tibenský
BRESTOVANY: Krajčovič – Císar, Bošácky, Tandlmayer, Oláh, Jánoš, M. Dorčiak, D. Dorčiak, Záhončík, Križan, Buška (Kuchta)

Zavar – Leopoldov 1:0 (0:0)
Góly: 86. Kardoš
ZAVAR: B. Púchly – D. Bachratý, Dobrovodský, Kardoš, M. Krajčovič, Mat. Psota, Jur. Vyskoč, Ďuriš, Sanny, Beňo, Chlebík (Baroš, Juriš)
LEOPOLDOV: Zachar – Endrle, Gatci, Bachňák, Lukáčik, Švestka, Piovarči, Ajpek, Poláček, Pobjecký, Tvrdý (Šuliman, B. Krajčovič)

JAN KRÁL

Dechtice – Dolná Krupá 2:2 (0:0)
Góly: 56. Krivánek, 87. R. Maška – 48. Bohunický, 80. Fíba
DECHTICE: Pav. Manca – M. Manca, Kalaš, Drgoň, Sliva, Krivánek, R. Maška, D. Hlavatovič, M. Hrčka, M. Maška, Cmero (Pet. Manca)
DOL. KRUPÁ: Vravúšek – Mat. Bachratý, Jarábek, Gažo, Fíba, Kvetan, R. Sekera, P. Bohunický, Skýpala, L. Boledovič, Vyskoč (D. Hrčka)

Na ťažkom teréne za stáleho dažďa sa zo začiatku hralo opatrne.V 17. min. domáci brankár Pavol Manca chytil Sekerov nájazd. Z  protiútoku pálil Marek Maška tesne vedľa. Sekera z Dolnej Krupej trafil v 23 min. zblízka brvno a domáci Marek Maška neskôr bočnú sieť.

V druhom polčase to už bol oveľa lepší zápas a musel sa divákom páčiť. V 46 min po strele Hlavatoviča sa vyznamenal brankár hostí Vravúšek. Následne aktívny Vyskoč založil akciu a Bohunický doklepol do prázdnej domácej brány 0:1.

Dechtice odpovedali v 54 min., keď po akcii Mareka Mašku s Krivánkom vyrovnal krásne druhý menovaný - 1:1.  V 56. min po nezištnej prihrávke Cmera trafil Marek Maška tesne vedľa.

A zasa sa raz potvrdilo nedáš dostaneš, keď hosťujúci Fíba do prázdnej brány zvýšil na 1:2 pre Dolnú Krupú. Domáci potom veľkou snahou zaslúžene vyrovnali, keď center Sliva premenil hlavou Roman Maška na konečných 2:2.