V štrnásťgólovej prestrelke porazili trnavskí hokejisti Humenné

ŠPORT - Hokej | 21.11.2015, 09.00, prispievatelia

Päť kanadských bodov za gladiátorov zaznamenali Roman Jurák a Dávid Schmidt.

Radosť Trnavy po góle Juráka na 3:0. Foto: Dominika Haršáni

Stretnutie dvoch mužstiev zo suterénu ligovej tabuľky nudu na trnavský zimný štadión rozhodne neprinieslo. Hralo sa takpovediac bez obrán a diváci si vychutnali až štrnásť presných zásahov.

Humenné po prvej tretine prehrávalo v Trnave už 0:4 a zdalo sa, že je rozhodnuté.

Hostia sa ale tromi rýchlymi gólmi v úvode druhej tretiny dostali späť do zápasu. Duel pokračoval v nastolenom trende aj v ďalších minútach.

Trnavčania si však vedenie postrážili a napriek šiestim inkasovaným gólom stihli skórovať až osemkrát. Tri body tak zostali doma.

Za zmienku stoja výkony Romana Juráka a Dávida Schmidta, obaja si pripísali na svoje konto až päť kanadských bodov. Jurák dosiahol hetrik a pridal dve gólové prihrávky, Dávid Schmidt prihrával na päť gólov.

Najbližší zápas odohrajú gladiátori v stredu 25. novembra, keď o 17.00 vyzvú Prešov na jeho ľade.

1. HOKEJOVÁ LIGA  - 21. KOLO
HK Gladiators Trnava – MHK Humenné 8:6 (4:0, 3:5, 1:1)
Góly: 2. Domaev, 8. a 26. Kovaľ, 18., 38. a 58. Jurák, 20. Hrbáčik, 28. Barinka – 21. Vartovník, 23. M. Segľa, 24., 27. a 59. Krempaský, 40. Mihalič
Strely: 41:38
Vylúčenia: 4:5
Presilovky: 0:0
Diváci: 275
Rozhodovali: Vojtek – Beniač, Krajčík
Trnava: Brucháč – M. Hutár, Poláček, Maury, Marek Hronec, A. Mrázik, U. Demo – Kovaľ, D. Schmidt, Jurák – P. Barinka, M. Čunderlík, Domaev – D. Trenčan, Mi. Peško, M. Baran – Mrava, Hrbáčik, M. Lukačovič – Veselovský
Humenné: Zgibor (21. Volentier) – Hopkovič, T. Devečka, B. Horváth, E. Kramár, Mendel, Ján Šeliga – L. Vartovník, Ma. Segľa, P. Segľa – Šugár, Ma. Nagy, Mihalič – Ihnaťo, Roháč, B. Krempaský

1. L. Mikuláš 22 14 0 4 4 80:54 46
2. Bardejov 22 13 2 2 5 100:60 45
3. Nové Zámky 22 12 3 1 6 80:61 43
4. Detva 21 12 2 1 6 74:54 41
5. Michalovce 22 12 1 0 9 90:72 38
6. Senica 22 11 1 2 8 80:78 37
7. Prešov 22 9 3 3 7 79:61 36
8. Spišská N. Ves 21 8 1 2 10 61:82 28