Strelecká chuť hokejistov pokračuje: Apetít Trnavčanov si odniesli Spišiaci

ŠPORT - Hokej | 7.1.2016, 14.21, prispievatelia

Trnavčania viedli už 3:0, o výhru však museli bojovať do posledných minút zápasu.

Spišiaci odchádzali z Trnavy naprázdno. Ilustračné foto: Dominika Haršáni

Tri dni po výhre 6:5 nad Prešovom dokázali trnavskí hokejisti výsledok zopakovať a v 34. kole prvej hokejovej ligy porazili svojho súpera zo Spišskej Novej Vsi.

Po góloch Martina Čunderlíka, Dávida Okoličányho a Martina Kovaľa viedli domáci už 3:0 a zdalo sa, že hostia odídu s poriadnym debaklom.

Spišiaci však potrebovali iba 41 sekúnd na dva presné zásahy a po prvej tretine bolo všetko opäť otvorené.

V druhej časti hry už chytal za Trnavu Peter Brucháč, ktorý vystriedal Miroslava Hálu.

Strelecky sa za gladiátorov presadil iba Milan Dolinajec, zatiaľ čo hostia skórovali dvakrát a do poslednej tretiny sa išlo za vyrovnaného stavu 4:4.

Marek Hronec a Martin Baran prinavrátili domácim dvojgólové vedenie a hoci Smotrila v závere znížil, všetky body ostali v Trnave po výhre 6:5.

Najbližší domáci zápas odohrajú gladiátori v stredu 13. januára. O 17.00 privítajú Detvu, s ktorou odohrali v nedávnej minulosti veľmi vypäté zápasy.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 34. KOLO:
HK Gladiators Trnava – HK Spišská Nová Ves 6:5 (3:2, 1:2, 2:1)
Góly: 1. Čunderlík, 11. Okoličány, 14. Kovaľ, 29. Dolinajec, 50. Hronec, 53. Baran – 17. Môcik, 17. Giľák, 27. Ludányi, 35. Ištocy, 60. Smotrila
Strely: 33:27
Vylúčenia: 6:4
Presilovky: 0:0