Spartak v príprave zdolal Táborsko, strelecky sa darilo Mikovičovi

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.1.2016, 13.24, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka zvíťazili v druhom prípravnom zápase na sústredení v Českej republike nad Táborskom 2:1. Duel s českým druholigistom odohrali na umelej tráve vo Vlašimi.

Spartak v príprave zdolal Táborsko, strelecky sa darilo Mikovičovi

Martin Mikovič v zápasovom nasadení. Foto: Lukáš Grinaj

Oba góly andelov strelil Martin Mikovič. Prvý zaznamenal hneď v úvodných minútach, keď po Tambeho priťuknutí napol sieť. Súper rýchlo vyrovnal Pyclíkom, aby v druhom polčase strhol víťazstvo na trnavskú stranu po rýchlom výkope Strapáka opäť Mikovič.

"V tejto fáze prípravy výsledky nie sú podstatné. Z našej strany to nebolo ideálne, treba však brať do úvahy, že za 48 hodín to bol druhý zápas. Bola tam cítiť únava, ale myslím, že tréneri si môžu urobiť obrázok, lebo o dva dni opäť hráme ďalšie stretnutie. Prvý polčas bol ešte z našej strany ako tak kompaktný, po zmene strán to už nebol dobrý výkon," zhodnotil stretnutie generálny manažér Spartaka Viktor Blažek, ktorý duel sledoval osobne.

Ďalší zápas odohrajú zverenci trénera Ivana Hucka v sobotu o 14.00 v Seredi proti lídrovi západnej skupiny druhej slovenskej ligy Pohroniu. Pôvodne mali nastúpiť v Maďarsku proti Vasasu Budapešť, no tento program odvolali.

Táborsko – Spartak Trnava 1:2 (1:1)

Góly: 11. Pyclík – 5. a 60. Mikovič

SPARTAK (1. polčas): Strapák - Godál, Nikolič, Horník, Čonka - Baéz, Greššák - Cleber, Jež, Mikovič – Tambe

Striedali: Tóth, Schranz, Bello, Majtán, Lola, Bango, Oravec