Futsalisti Spartaka v úvodnom zápase semifinále remizovali s Kysučanmi

ŠPORT - Futsal | 7.2.2016, 20.43, prispievatelia

Remízu zachránil minútu pred koncom zápasu kapitán Dušan Krcho z penalty.

Futsalisti Spartaka v úvodnom zápase semifinále remizovali s Kysučanmi

Vyrovnávajúci gól na 2:2 strelil Dušan Krcho (v bielom). Foto: Lukáš Grinaj

Prvý semifinálový zápas futsalistov Spartaka proti víťazovi základnej časti z Kysuckého Nového Mesta prilákal do Mestskej športovej haly v Trnave rekordných 1200 divákov.

Do kádra domácich sa po zranení vrátili Daniel Benkovský a kapitán mužstva Dušan Krcho.

V prvom polčase boli aktívnejší Trnavčania a hostia mohli pri viacerých strelách ďakovať svojmu gólmanovi. Do vedenia išli ale Kysučania, keď 22 sekúnd pred koncom prvého polčasu skóroval Válek.

V druhej časti hry sa podarilo Trnavčanom rýchlo vyrovnať, keď loptu po individuálnej akcii Daniela Benkovského poslal do siete zblízka Jozef Korocina.

Päť minút pred záverom vyšiel hosťom rýchly brejk a po góle Minára sa opäť ujali vedenia.

V poslednej minúte však Kysucké Nové Mesto doplatilo na nakopené fauly a z nariadeného trestného kopu vyrovnal na konečných 2:2 kapitán Trnavy Dušan Krcho.

Spartak mohol ísť do odvety dokonca aj s výhrou, ale šanca v úplnom závere, pri ktorej zaburácalo zaplnené hľadiska, zostala nevyužitá.

Presný termín odvety ešte nie je presne určený, kluby ho upresnia v priebehu budúceho týždňa.

Platia rovnaké pravidlá ako vo futbalových pohárových súťažiach. Pri rovnosti počtu bodov a skóre sa preto berie do úvahy väčší počet strelených gólov na ihrisku súpera.

Hala bola veľmi solídne zaplnená. Podľa oficiálnych údajov prišlo do hľadiska 1200 divákov. Voľným okom možno skonštatovať, že na dueli reálne toľko ľudí mohlo byť.  Podľa našich informácií však prispelo na vstupné len 554 platiacich. Usporiadateľská služba na vstupe by mala svoje úlohy plniť dôslednejšie... Foto: jkr

2. SLF Openliga semifinále play–off – 1. zápas
FC Spartak Trnava – Futsal – 1. FSK Kysucké Nové Mesto 2:2 (0:1)
Góly: 24. Korocina, 39. Krcho – 20. Válek, 35. Minár

Spartak: Putera - Vašíček, Holka, Korocina, Dobiš, Adámek, Takáč, Benkovský, Magdolen, Krcho, Pecho, Železník

Pred 1200 divákmi rozhodovali Bohun a Belavý.

Ladislav Venžík, tréner domácich: „Čakali sme tuhý súboj s favoritom a lídrom dlhodobej súťaže, ale poznali sme svoje kvality. Predpoklady sa naplnili, obe mužstvá hrali zo zabezpečenej obrany. Vedel by som si predstaviť aj lepší výsledok ako je 2:2, ale ideme do odvety s dobrými vyhliadkami. Celkovo som so zápasom spokojný.“

Dušan Krcho, kapitán Spartaka: „Dnes to bolo pretaktizované z oboch strán, nedali sme v prvom polčase množstvo šancí, ich brankár toho veľa pochytal. Pri našej prevahe sme dostali dva smolné góly, keď bol najprv neobsadený hráč, resp. pri druhom som dosť alibisticky zaspal sám. Našťastie sme aspoň vyrovnali, pri penalte som si veril, už vopred som vedel, kam loptu pošlem. Verím, že súpera v odvete porazíme.“