Spartak v Turecku siahal na víťazstvo, napokon remizoval so súperom z Kazachstanu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.2.2016, 18.27, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka remizovali na sústredení v Turecku s kazašským FC Atyrau 1:1. Boli aj blízko k víťazstvu, protivník však vyrovnal v samom závere zo situácie, na ktorú mal tréner trnavského tímu ťažké srdce.

Spartak v Turecku siahal na víťazstvo, napokon remizoval so súperom z Kazachstanu

Predzápasový nástup mužstiev. Foto: Marek Ondrejka

Spartak mal v prvom polčase štyri šance. Najbližšie ku gólu boli Halilovič, Schranz a dvakrát Depetris, lopta po ich príležitostiach ale v sieti neskončila.

Andeli otvorili skóre v 77. minúte, keď po osi Čonka – Depetris preloboval brankára hlavou Greššák. Vedenie ale červeno-čierni neudržali. V samom závere po trme-vrme po priamom kope súper vyrovnal na konečných 1:1.

"Zápas nebol dobrý. Fúkal silný vietor, nemalo to tempo, súper sa takisto prispôsobil. Bol to skôr medzišestnástkový futbal," hodnotil zápas pre klubovú stránku Spartaka tréner Ivan Hucko.

"V prvom polčase sme si vytvorili dve obrovské príležitosti, ktoré sme nepremenili. Súper sa po chybe v strede obrany dostal do jednej gólovej. Boli sme lepším mužstvom. V druhom polčase sme v úvode kontrolovali hru, snažili sme sa hrať po zemi, keďže hru ovplyvňoval vietor. Postupom času prebral súper iniciatívu a v poli bol lepším mužstvom. Strelili sme gól, mali sme to uhrať do víťazného konca. Na konci rozhodca trochu ovplyvnil zápas, ale to je tak, keď pískajú domáci rozhodcovia. Tú štandardnú situáciu a to všetko by som nazval fraškou. Nevadí, zápas sme odohrali, no mohli sme byť oveľa lepší," pokračoval Hucko.

V zápase striedal trnavský kouč iba raz, keď Haliloviča nahradil Bango. "Hráči si musia zvyknúť na to, že má zápas 90 minút a byť pripravení," dodal.

FC Atyrau – Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 90. Makoc - 77. Greššák

SPARTAK: Kamenár - Godál, Tóth, Oravec, Čonka - Greššák, Bello - Schranz, Halilovič (45. Bango), Mikovič – Depetris