Postúpili do finále! Futsalisti trnavského Spartaka zvládli odvetu na Kysuciach

ŠPORT - Futsal | 14.2.2016, 12.57, prispievatelia

V boji o najvyššiu súťaž vyzvú Trnavčania Banskú Bystricu.

Jeden z gólov vsietil Marek Pecho (v bielom pri lopte). Foto: Lukáš Grinaj

Dokázali to! Futsalisti trnavského Spartaka vybojovali v Kysuckom Novom Meste postup do finále druhej najvyššej futsalovej súťaže. Po výsledku 5:5 vyzvú v boji o prvú ligu družstvo z Banskej Bystrice.

Prvý semifinálový zápas na trnavskej palubovke sa skončil remízou 2:2 a po výsledku z odvety postúpili spartakovci zásluhou vyššieho počtu gólov nastrieľaného na pôde súpera.

Zverenci trénera Ladislava Venžíka síce od prvej minúty prehrávali 0:1, ale po zásahoch Filipa Novotu a Erika Takáč mali výhodu vedenia na svojej strane. Domáci vyrovnali na 2:2, no zápas ako na hojdačke pokračoval, keď Trnavčania viedli 3:2 po góle Andreja Adámeka.

Do kabín išli mužstvá za stavu 3:3, postupové karty už držali vo svojich rukách hostia.

V druhom polčase pridali za Spartak góly Dušan Dzíbela a Marek Pecho a o postupujúcom bolo takmer rozhodnuté. Domáci síce vyrovnali na 5:5, viac však spartakovci v zápase nedovolili.

Po dramatickom zápase sa z postupu napokon tešili Trnavčania.

Neskutočná a zaslúžená radosť!!!!

Posted by FC Spartak Trnava - futsal on 14. február 2016

2. SLF Openliga semifinále play–off – 2. zápas
1. FSK Kysucké Nové Mesto – FC Spartak Trnava - Futsal 5:5 (3:3)
Góly: 1. Gábor, 11. Ševčík, 19. Válek, 33. Boris, 33. Šidlo - 3. Novota, 8. Takáč, 11. Adámek, 29. Dzíbela, 31. Pecho

ČK: 40. Gábor (Kysucké Nové Mesto)

Spartak: Putera - Vašíček, Márföldi, Novota, Adámek, Takáč, Kočiš, Magdolen, Pecho, Dzíbela