Futbal, 6. liga: Majcichov vyhral derby v Zelenči, Leopoldov zvíťazil nad Dvorníkmi z penalty

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 27.3.2016, 18.23, Ján Král

Vedúce duo vyhralo. Leopoldov zdolal Dvorníky z penalty Šulimana. V stretnutí sa iskrilo, hostia hrali v 48. resp. v 72. minúte o vylúčených hráčov. Horná Krupá zdolala Brestovany taktiež zo štandardky, ktorú premenil Boskovič.

Futbal, 6. liga: Majcichov vyhral derby v Zelenči, Leopoldov zvíťazil nad Dvorníkmi z penalty

Ľubomír Gerši (v zelenom) sa tentoraz proti obrane Majcichova nepresadil. Na fotografii ho bránia Andrej Rakický a Patrik Židek (vľavo). Foto: Ján Král

Majcichov v susedskom derby vyhral na pôde Zelenča 3:2. Hostia sa ujali vedenia už v 7. minúte z penalty nariadenej za faul. Úspešným exekútorom bol Rakický, ktorý do polčasu ešte krásnou strelou zvýšil vedenie hostí.

Domáci kontrolovali z jedenástky Maronom. Majcichov však po zmene strán ešte vystupňoval výkon a desať minút pred koncom zariadil zaslúžené víťazstvo tvrdou strelou Gergely.

Zeleneč v závere ešte vyvinuli snahu o vyrovnanie, hrajúci tréner Doka dokonca korigoval na 2:3, súper si však už vedenie postrážil.

Hrnčiarovce naďalej bojujú o záchranu, dôležité tri body vydolovali proti Borovciam. O víťazstvo 2:0 sa postaral dvoma gólmi Erik Kelc.

V dueli Červeník – Veľké Orvište gól nepadol, hostia mohli skórovať z penalty, kopať ju išiel brankár Budka, ale z bieleho bodu neuspel. Jeho náprotivok Vinci mu pokus chytil.

Obrany nad útokmi vyhrali aj v dueli Zavar – Dechtice, diváci ani v tomto dueli gól nevideli.

Dolná Krupá si doma poradila so Šulekovom najtesnejším rozdielom. Jediný gól duelu strelil v 77. minúte Pavol Bohunický. V závere videli červenú kartu domáci Jakáb i hosťujúci Žemla.

Cífer v Siladiciach viedol od 15. minúty po góle Kročku, domácim sa podarilo vyrovnať na konečných 1:1 krátko pred prestávkou gólom Laurinca.

6. LIGA – 19. KOLO:

Hrnčiarovce – Borovce 2:0 (1:0)

Góly: 1. a 61. Kelc

HRNČIAROVCE: Kuzma - Zaoral, Jedinák, Kralovič, Kvetan, Kollár, Vozár, Blažek, Fodor, Kelc, Banič (Šurina, Hanzlíček)

BOROVCE: Valo - Herceg, Koprna, Kapičák, Šašo, Jankech, Radošinský, Dubovský, Péči, Macháč, Duchoň (Moravčík, Balcír)

Červeník – Veľké Orvište 0:0

ČERVENÍK: Vinci - Kopúnek, Mukha, Halmo, Babic, Ješko, Lenčeš, Adamkovič, Kartashov, Kissimonyi, Korolkov (Boháčik)

V. ORVIŠTE: Budka - Stolárik, Tanáč, Bartošek, Jaroslav Vavrinec, Šároši, Róbert Vavrinec, Špernoga, Hábek, Gajarský, Zsolnay (Horváth, Nagy)

Dolná Krupá – Šulekovo 1:0 (0:0)

Góly: 77. P. Bohunický

ČK: 90. Jakáb – A. Žemla

D. KRUPÁ: Olšovský - Hrubý, Mat. Bachratý, Jarábek, Štrbo, Vyskoč, Gažo, Fíba, Jakáb, P. Bohunický, Taranda (Skýpala, L. Boledovič, Bartoš)

ŠULEKOVO: Lukáš Žemla - Gažovič, Ľuboš Nemec, Šoka, Vachan, Patrik Nemec, Daniš, Andrej Žemla, Miklovič, Nikodém, Ilko (Šery, Káčer, Čief)

Siladice – Cífer 1:1 (1:1)

Góly: 42. Laurinec – 15. Kročka

SILADICE: Spál - Fančo, Rau, Sekereš, Mesároš, Horváth, Varga, Beránek, Kinči, Laurinec, Kupec (Hudcovič)

CÍFER: Páleník - Gašparovič, Kročka, Fulier, Kupkovič, Gross, Rusnák, Šarmír, Orlický, Slabý, Červenka (Tim. Tibenský, T. Dund, Repa)

Leopoldov – Dvorníky 1:0 (0:0)

Góly: 62. Šuliman (pen)

ČK: 48. D. Farkaš, 72. M. Taraba

LEOPOLDOV: Janíček - Bachňák, Gatci, Endrle, Šuliman, Piovarči, Ajpek, Beko, Lukáčik, Harman, Tvrdý (Pobjecký, M. Žemla)

DVORNÍKY: Nemeček - Plevka, Pagáč, Krajčo, Kubiček, Taraba, D. Farkaš, Modrovič, Majerník, Táčovský, Magula

Zeleneč – Majcichov 2:3 (1:2)

Góly: 43. Maron (pen), 90. Doka – 7. a 39. Rakický (prvý z pen), 80. Gergely

ZELENEČ: Vahalík - Bartovič, Daniš, Bednárik, Pápay, Gerši, Maron, Pavelek, Ondrejička, Bánovec, Boledovič (Doka)

MAJCICHOV: Miškovič - Rakický, Scheip, Valovič, Gergely, Štrbo, Marek, Krivosudský, Novota, Hruška, Židek (Tokoš, Dananai)

Víťazný gól Majcichova vsietil Martin Gergely (v tmavom pri lopte). V situácii ho bráni Alexander Bednárik. Foto: Ján Král

Zavar – Dechtice 0:0

ZAVAR: Púchly - Kardoš, Matej Psota, Psota, Zošák, Vido, Táčovský, Chlebík, Krajčovič, Ďuriš, Baroš (Juriš, Kovačič)

DECHTICE: M. Kúdela - Michal Manca, Krivánek, Drgoň, Kolesik, Kunka, R. Maška, Cmero, Chrvala, Tomáška, Peter Manca (Ružička, P. Kalaš, M. Maška)

Horná Krupá – Brestovany 1:0 (1:0)

Góly: 5. Boskovič

H. KRUPÁ: Horný - Zázik, Šiška, Krchnár, Nemček, Nižňan, Holič, Heteš, Kobetič, Gašparík, Boskovič (J. Boledovič, Ryšavý)

BRESTOVANY: Krajčovič - Križan, Novanský, Klačo, Tandlmayer, Oláh, Jánoš, Dorčiak, Kollár, Sabo, Buška (Zlatohlávek)