Futbal, 6. liga: Leopoldov zaváhal v Cíferi, Hrnčiarovce vyhrali dôležitý duel v Brestovanoch

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.4.2016, 21.41, Ján Král

Hornej Krupej stačil jediný gól, aby sa vrátila na čelo tabuľky. V Dechticiach vyhrala presným zásahom Ryšavého. Zaujímavosťou bolo, že duel odchytal za hostí pri neúčasti Milana Horného hráč Juraj Boledovič a udržal si čisté konto.

Futbal, 6. liga: Leopoldov zaváhal v Cíferi, Hrnčiarovce vyhrali dôležitý duel v Brestovanoch

Netradičný brankár Hornej Krupej si udržal v Dechticiach čisté konto. Foto: Tomáš Konečný

"V slnečnom počasí robil hráčom oboch mužstiev problém vietor. Zápas sa začal v opatrnom tempe s cieľom neurobiť žiadnu chybu. Prvú strelu na bránu vyslal až 22 minúte hosťujúci Mikláš. V 39. minúte tiahlu strelu Holiša a v 45. minúte tutovku Ryšavého domáci brankár Kúdela s prehľadom chytil. Hostia mali viac šancí aj v druhom polčase, najmä Ryšavý zahadzoval, čo sa dalo, ale predsa len v 61. minúte dal po rýchlom brejku gól. Domáci mohli vyrovnať v 80 minúte, ale Cmerova strela skončila tesne vedľa brány," zhodnotil duel Milan Machovič z Dechtického klubu.

Hornej Krupej pomohla do pozície lídra remíza Leopoldova v Cíferi. Hostia zachraňovali aspoň bod, keď na gól Šarmíra z úvodu stretnutia reagoval v druhom polčase Poláček.

V Majcichove prišlo po hodoch bolenie brucha. Po víťazstve v Zelenči OFK doma podľahol Zavaru 3:4. Za hostí strelil dva góly navrátilec do zostavy Zošák.

Dvorníky využili silnú trojminútovku v okolí 68. minúty a dvoma gólmi zostrelili Zeleneč. Hostia už len korigovali z penalty.

Dolná Krupá mala vo Veľkom Orvišti prevahu, na ihrisku herne dominovala, ale nepotykala si s koncovkou a tak sa v stretnutí zrodila remíza 1:1, pretože na gól Pavla Bohunického odpovedal po zmene strán domáci Zsolnay.

Ako nás informovali zástupcovia Veľkého Orvišťa, napriek tomu, že sa hralo v sobotu, prišiel na stretnutie iba jeden rozhodca Michal Haring. Napriek tomu, že mal náročnú úlohu, podľa domácich ju zvládol v rámci možností dobre.

Červeníku vystrieľal víťazstvo 2:1 v Borovciach Ukrajinec Denis Mukha. Rýchlonohý útočník sa presadil v 34. a 48. minúte. Za Borovce potom už len znížil Peter Herceg.

Hrnčiarovciam svieti čoraz jasnejšie svetlo na konci tunela. V šesťbodovom stretnutí vyhrali v Brestovanoch 2:1, keď v druhom polčase otočili nepriaznivý stav a stratu na predposledné miesto tabuľky stiahli už len na štyri body.

V Hrnčiarovciach začínajú nahlas hovoriť o záchrane, naopak, v Brestovanoch majú nad čím rozmýšľať. Zostupové prepadlisko je už nebezpečne blízko.

Šulekovo doma v derby stretnutí remizovalo so Siladicami 1:1, na gól Čiefa dokázal dať najlepšiu odpoveď v 81. minúte Mesároš.

6. LIGA – 20. KOLO:

Dechtice – Horná Krupá 0:1 (0:0)

Gól: 61. Ryšavý

DECHTICE: M. Kúdela – M. Manca, Kalaš, Sliva, Drgoň, Krivánek, Ružička, Kolesik, R. Maška, M. Maška, Cmero (Jurkas, Kunka)

HOR. KRUPÁ: J. Boledovič – Zázik, Šiška, Nižňan, Nemček, Ryšavý, Mikláš, Heteš, Boskovič, Dráb, Holič (Strečanaský)

Cífer – Leopoldov 1:1 (1:0)

Góly: 3. Šarmír – 49. Poláček

CÍFER: Páleník – Fulier, Tom. Tibenský, Kupkovič, Gross, Rusnák, Orlický, Kišš, Repa, Dunda, Šarmír (Domorák)

LEOPOLDOV: Janíček – Beko, Gatci, Kavuliak, Šuliman, Piovarči, Ajpek, Pobjecký, Lukáčik, Tvrdý, Poláček (Endrle)

Majcichov – Zavar 3:4 (1:2)

Góly: 11. a 88. Hruška, 50. Marek – 23. a 55. Zošák, 41. Krajčovič, 62. Chlebík

MAJCICHOV: Š. Horváth – Krivosudský, Scheip, Gergely, M. Štrbo, Marek, Novota, Hruška, Židek, L. Štrbo, Tokoš (M. Šuran, Dananai)

ZAVAR: Púchly – Bachratý, Kardoš, M. Psota, Zošák, Vido, Táčovský, Chlebík, Krajčovič, Baroš, Jur. Vyskoč (Jak. Vyskoč, Beňo, Kovačič)

Dvorníky – Zeleneč 2:1 (0:0)

Góly: 68. Plevka, 70. Majerník – 81. Bartovič (pen)

DVORNÍKY: Nemeček – Plevka, Farkaš, Kubiček, Čejtej, Knížat, Modrovič, Mikulek, Majerník, Táčovský (Šandor, Baša)

ZELENEČ: Vahalík – Bartovič, Nemček, Daniš, A. Bednárik, Pápay, Gerši, Bánovec, Boledovič, Doka, Bilčík (Klandúch, Tibenský)

Veľké Orvište – Dolná Krupá 1:1 (0:1)

Góly: 65. Zsolnay – 3. P. Bohunický

VEĽ. ORVIŠTE: Budka – Stolárik, L. Bartošek, J. Vavrinec, Hábek, Špernoga, Gajarský, Zsolnay, Belica, Nagy, Boris (Szabo)

DOL. KRUPÁ: Vravúšek – R. Bohunický, Hrubý, Jarábek, Gažo, Štrbo, Vyskoč, Fíba, Skýpala, P. Bohunický, Taranda (L. Boledovič, Bartoš)

Borovce – Červeník 1:2 (0:1)

Góly: 68. Pet. Herceg – 34. a 48. Mukha

BOROVCE: Valo – Pet. Herceg, Šašo, O. Macháč, Jankech, Dubovský, Radošinský, Žilka, Balcír, Koprna, Urban (Duchoň, Kapičák)

ČERVENÍK: Vinci – Kopúnek, Mukha, Halmo, Babic, Ješko, Lenčeš, Adamkovič, Kartashov, Kissimonyi, Korolkov (Boháčik, J. Vančo, Pasichniuk)

Brestovany – Hrnčiarovce 1:2 (1:0)

Góly: 43. Oláh – 51. Kvetan, 77. Fodor

BRESTOVANY: Krajčovič – Križan, Novanský, Klačo, Tandlmayer, F. Kollár, Oláh, Jánoš, M. Dorčiak, M. Kollár, Sabo (Zlatohlávek)

HRNČIAROVCE: Kuzma – Zaoral, Kralovič, Kvetan, Vozár, Fodor, Kelc, Šurina, Banič, Turanský, Sedlický (Serbák)

Šulekovo – Siladice 1:1 (0:0)

Góly: 48. Čief – 81. Mesároš

ŠULEKOVO: L. Žemla – Gažovič, Ľ. Nemec, Šoka, Vachan, Daniš, Ilko, Kršnák, Kola, Cibulka, Čief (Tvrdý)

SILADICE: Spál – I. Fančo, Rau, O. Sekereš, Mesároš, Beránek, Kinči, Laurinec, Kupec, Pátek (Varga)