Futbal, 6. liga: Leopoldov zvládol prestrelku so Šulekovom, Zeleneč pokoril Cífer

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 10.4.2016, 19.44, Ján Král

Horná Krupá sa ujala vedenia proti Majichovu už v prvej minúte zápasu. K Šiškovi sa ešte do polčasu pridali Heteš a Mikláš. Po zmene strán si už líder súťaže výsledok postrážil.

Momentka zo súboja Leopoldov - Šulekovo. Foto: Miroslav Ledecký

V susedskom derby Leopoldova so Šulekovom videli diváci gólovú prestrelku. Hostia dvakrát viedli po góloch čerstvého ženáča Patrika Nemca, no domáci dokázali vždy rýchlo odpovedať. Od 21. minúty sa dostali na koňa gólom Ajpeka a po zmene strán ešte podčiarkli výsledok na konečných 5:2.

Siladice si s prehľadom poradili s Veľkým Orvišťom. Už po polčase viedli 4:1, výsledok bol napokon 5:2. Hetrikom sa zaskvel domáci Kinči.

Dolná Krupá zdolala na domácej pôde Borovce 2:1, na góly Tarandu a Vyskoča reagoval až v závere Balcír.

Červeník si doma poradil s Hrnčiarovcami. Až do 76. minúty bol stav stretnutia bezgólový, domáci ale napokon zvíťazili 3:1, i preto že k streleckej forme sa dvoma gólmi vrátil Babic.

Cífer viedol v Zelenči, napokon ale vyfasoval výsledok 5:1. Dvakrát za domácich napol sieť nestarnúci Ujlaky. Aj Dvorníky viedli v Zavare, ešte cez polčas vyhrávali 2:1, napokon prehrali 2:5. Za Zavar opäť dvakrát skóroval Zošák.

6. LIGA – 21. KOLO:

Siladice – Veľké Orvište 5:2 (4:1)

Góly: 13., 18. a 37. Kinči, 33. Mesároš, 85. Laurinec – 38. Nagy, 74. Bucko

SILADICE: Spál – I. Fančo, Ľ. Rau, O. Sekereš, Mesároš, A. Horváth, Beránek, B. Fančo, Varga, Laurinec, Kinči (M. Lančarič, D. Rau, J. Sekereš)

VEĽ. ORVIŠTE: Budka – J. Vavrinec, Lub. Bartošek, Tanáč, Bucko, Šároši, Špernoga, Gajarský, Belica, Zsolnay, Boris (Nagy, I. Horváth, Hábek)

Dolná Krupá – Borovce 2:1 (0:0)

Góly: 58. Taranda, 80. Vyskoč – 84. Balcír

DOL. KRUPÁ: Vravúšek – Hrubý, R. Bohunický, Jarábek, Štrbo, Vyskoč, Gažo, Jakáb, P. Bohunický, L. Boledovič, Taranda (Skýpala)

BOROVCE: Valo – Pet. Herceg, Jankech, Balcír, Koprna, Kolník, Tonkovič, Duchoň, Búš, Moravčík, Kováč

Červeník – Hrnčiarovce 3:1 (0:0)

Góly:76. Lenčeš, 86. a 90. Babic – 90. Zaoral

ČERVENÍK: Vinci – Ješko, Lenčeš, Adamkovič, Kartashov, Kissimonyi, Korolkov, Boháčik, Mukha, Halmo, Babic (M. Bachratý, Pasichniuk, Ďuga)

HRNČIAROVCE: Kuzma – Zaoral, Duš. Kralovič, Kvetan, Vozár, Fodor, M. Kollár, Šurina, Sedlický, Blažek, Jedinák (Púchly)

Útočník Červeníka Michal Babic (v modrom) strelil Hrnčiarovciam dva góly. Foto: Miroslav Ledecký

Zeleneč – Cífer 5:1 (1:1)

Góly: 38. a 81. Ujlaky, 48. Pavelek, 52. Bartovič (pen), 55. Bánovec – 27. Šarmír

ZELENEČ:Vahalík – Bartovič, Nemček, Daniš, A. Bednárik, Gerši, Ondrejička, Bánovec, Boledovič, Ujlaky, Pavelek (Tibenský, Gottstein, Bilčík)

CÍFER: Páleník – Gašparovič, Tom. Tibenský, Kupkovič, Gross, Rusnák, Šarmír, Kročka, Slabý, Kišš, Orlický (Dunda, Domorák, Leffler)

Horná Krupá – Majcichov 3:0 (3:0)

Góly: 1. Šiška, 20. Heteš, 38. Mikláš

HOR. KRUPÁ: Horný – Zázik, Šiška, Nižňan, Strečanský, Ryšavý, Mikláš, Heteš, Krchnár, Boskovič, Holič (Boledovič)

MAJCICHOV: Miškovič – Rakický, Scheip, Valovič, Gergely, Marek, Dananai, Židek, Šuran, L. Štrbo, Tokoš (Hruška)

Zavar – Dvorníky 5:2 (1:2)

Góly: 26. Krajčovič, 48. a 54. Zošák, 81. a 82. Beňo – 9. Taraba, 38. Plevka

ČK: 59. Pagáč (Dvorníky)

ZAVAR: Púchly – Bachratý, Táčovský, Mich. Psota, Kardoš, Mat. Psota, Chlebík, Zošák, Krajčovič, Jur. Vyskoč, Jak. Vyskoč (Beňo, Baroš, Kovačič)

DVORNÍKY: Nemeček – Knížat, Plevka, Krajčo, Kubiček, Taraba, D. Farkaš, Modrovič, Mikulek, Majerník, Táčovský (Pagáč)

Leopoldov – Šulekovo 5:2 (3:2)

Góly: 10. Šuliman (pen), 17. Beko, 21. Ajpek, 52. L. Tvrdý, 73. Piovarči – 1. a 12. P. Nemec

LEOPOLDOV: Janíček – Kavuliak, Gatci, Holan, Šuliman, Piovarči, Ajpek, Pobjecký, M. Žemla, L. Tvrdý, Beko (Krajinčák, Endrle, Krajčovič)

ŠULEKOVO: L. Žemla – Gažovič, Ľ. Nemec, P. Nemec, Šoka, Vachan, Daniš, Kršňák, Nikodém, Šery, Čief

JÁN KRÁL

Dechtice – Brestovany 5:0 (1:0)

Góly: 28. a 65. R. Maška, 55. Jurkas, 78. Sliva, 85. Kunka

DECHTICE: M. Kúdela – M. Manca, P. Kalaš, Sliva, R. Maška, M. Maška, Kunka, Jurkas, D. Kúdela, P. Manca (Cmero, Krivánek, Kolesik)

BRESTOVANY: Krajčovič – Križan, Braniš, Klačo, Tandlmayer, Oláh, Jánoš, M. Dorčiak, M. Kollár, Sabo, Búška (Bošácky, Císar)

V chladnom nedeľnom popoludní mali hostia Sabo a vzápätí Oláh hlavičkou možnosť prekonať Brankára Kúdelu. Nedali a potom sa už začali presadzovať domáci.

V 34. minúte po centri aktívneho Drgoňa hlavičkoví biliard Jurkas, zakončil druhý menovaný s prehľadom do prázdnej brány. Rovnaký hráč v 55. minúte posunul bratovi Marekovi a ten spätnou prihrávkou našiel voľného Jurkasa, ktorý zvýšil na 2:0.

V 64 minúte po Kunkovej prihrávke Roman Maška upravil s prehľadom na 3:0. V 72 minúte Tadlmayer trafil len spojnicu domácej brány. Na 4:0 posunul skóre po krásnom centri Mareka Mašku Sliva.

V 84. minúte si center Kolesíka krásne spracoval Kunka a uzavrel skóre na 5:0. Hosťujúci Oláh sa v 86 minúte rútil sám na brankára ale vo výbornej forme chytajúci Kúdela si udržal čisté konto.