Karhanovi trénerská premiéra vyšla, Spartak zdolal Žilinu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.4.2016, 19.50, Ján Král

Spartak vyhral dôležitý zápas, ktorý môže v konečnom účtovaní rozhodnúť o postupe do Európskej ligy. V 29. kole Fortuna ligy zdolal Žilinu 3:0.

Radosť futbalistov Spartaka po prvom góle v sieti Žiliny. Foto: trnavskyhlas.sk

Žilina hrala v prvom polčase výborný kombinačný futbal a prevyšovala trnavské mužstvo po hernej stránke. Horela však na zahadzovanie šancí. Naopak, Trnavčania boli efektívni, jedinú väčšiu šancu, ktorú andeli mali, premenil po Schranzovej prihrávke zblízka v 14. minúte Depetris.

V bránke Spartaka, rovnako ako proti Skalici, čaroval Jakubech. Šance zlikvidoval Švejdíkovi, Haskičovi, dva samostatné nájazdy zmaril Paurovi.

Cez prestávku stiahol kouč andelov Miroslav Karhan, ktorý v týždni prevzal po abdikácii Ivana Hucka trénersku taktovku, z ihriska stopéra Horníka, Greššáka zasunul do stredu obrany a na pľac poslal Baeza.

Andeli začali hrať odvážnejšie, napádali súpera už pri rozohrávke a zadáci MŠK pod tlakom začali robiť chyby.

Po Vavrovej zlej rozohrávke sa rútil sám na brankára Depetris, tentoraz ale Volešák jeho strelu chytil. Netradične hlavičkou to po Mikovičovom centri skúsil Jež, trafil ale iba do bočnej siete. Na opačnej strane Jakubech potvrdil vysokú kvalitu pri strele Paura, Špalekova dorážka letela nad.

Žlto-zelení neuspeli ani po hodine hry, keď po rohovom kope Škvarku chýbal na zadnej tyči Letičovi k lopte polkrok.

Udrelo tak opäť na druhej strane. Na dlhý pas Baeza za obranu si nabehol Schranz, loptu si výborne prebral a umiestnil ju k tyči – 2:0.

Jakubech potom svojimi ďalšími pohotovými zákrokmi dal do smútku Michlíka aj Králika, pričom pri šanci druhého menovaného zvonila aj žrď.

Víťazstvo Trnavy mohol v 84. minúte poistiť z penalty po faule brankára Volešáka na Depetrisa sám postihnutý, ale prekopol bránu a tak pokoj na štadión priniesol až v 87. minúte gól striedajúceho Haliloviča na konečných 3:0, keď zblízka napálil do siete center z ľavej strany.

Fortuna liga – 29. kolo:

Spartak Trnava – MŠK Žilina 3:0 (1:0)

Góly: 14. Depetris, 66. Schranz, 87. Halilovič

ŽK: Horník - Volešák

Rozhodovali: P. Hrčka – Tomčík, Žákech

Diváci: 5550

SPARTAK: Jakubech – Kadlec, Horník (46. Baez), Godál, Čonka – Bello, Greššák – Schranz (79. Halilovič), Jež (88. Koštál), Mikovič - Depetris

ŽILINA: Volešák – Vavro (69. Michlík), Švejdík (86. Hlohovský), Králik – Pečovský – Špalek, Káčer (46. Škvarka), Diaz, Letič – Haskič, Paur

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Videli sme otvorený zápas vo veľmi dobrej atmosfére, o ktorú sa postarali oba fanúšikovské tábory. To treba oceniť. Z našej strany chýbala produktivita a práca v súperovej šestnástke, obrovské šance a nedôraz. V závere sme nedodržali princípove veci. Domáci vyhrali jednoznačne, hoci herne to tak nevyzeralo, ale k víťazstvu im gratulujem.“

Martin Rusňák (asistent trénera Spartaka): „Vstúpili sme do zápasu štandardne zle, mohli sme prehrávať 0:2. Postupom času sme ale začali herne Žilinu dobiehať a v druhom polčase sme po góloch, ktoré sme dali, hru ovládli. Mali sme možno väčšiu túžbu po víťazstve, ktorá nám v predošlých dueloch chýbala.“