Futbal, 6. liga: Horná Krupá rozstrieľala Cífer, Dechtice naložili Dvorníkom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.4.2016, 22.01, Ján Král

Horná Krupá potvrdila pozíciu lídra, Cíferu strelila sedem gólov, o ktoré sa postaralo sedem rôznych hráčov.

Momentka zo súboja Dechtice - Dvorníky. Foto: Barbora Blašková

Leopoldov zabral naplno proti Borovciam, pod víťazstvo 3:1 sa podpísal strelecky Ajpek a dvoma gólmi Beko. Za hostí korigoval Urban.

Zeleneč nastúpil proti Veľkému Orvišťu bez Doku i Marona, so súperom si napriek tomu poradil a vyhral jednoznačne 3:0. Dva góly strelil mladý Pápay.

Hrnčiarovce získali ďalší bod v boji o záchranu. V Siladiciach dokonca viedli po góle Jedináka, Laurinec ale ešte do prestávky vyrovnal a po zmene strán sa už skóre nemenilo.

Na predposledné Brestovany tak strácajú už iba tri body, pretože tie prehrali v Majcichove 0:1. Jediný gól vsietil Rakický.

Červeník vydoloval cenné tri body na horúcej pôde Dolnej Krupej. Jediný gól duelu strelil v 56. minúte Halmo.

Zavar si zastrieľal proti Šulekovu, súperovi nasúkal päť gólov a inkasoval iba raz.

6. LIGA – 23. KOLO:
Zeleneč – Veľké Orvište 3:0 (2:0)

Góly: 28. a 65. Pápay, 43. A. Bednárik
ZELENEČ: Vahalík – Bartovič, J. Daniš, Klandúch, A. Bednárik, Ondrejička, Bánovec, Bilčík, Pápay, Boledovič, Ujlaky
VEĽ. ORVIŠTE: Budka – Stolárik, Luboš Bartošek, Tanáč, Bucko, Putek, J. Vavrinec, Šároši, Hábek, Belica, Gajarský

Siladice – Hrnčiarovce 1:1 (1:1)
Góly: 39. Laurinec – 35. Jedinák
SILADICE: Spál – I. Fančo, B. Fančo, A. Horváth, Rau, Laurinec, Beránek, Hudcovič, Kinči, Mesároš, O. Sekereš (Lančarič, D. Rau)
HRNČIAROVCE: Kuzma – Zaoral, Kralovič, Kvetan, Vozár, Fodor, M. Kollár, Šurina, Sedlický, Jedinák, Turanský (Kurinec)

Leopoldov – Borovce 3:1 (0:0)
Góly: 51. Ajpek, 63. a 70. Beko – 76. Urban
LEOPOLDOV: Malý – Bachňák, Kavuliak, Holan, Šuliman, Piovarči, Ajpek, Endrle, Pobjecký, Beko, Tvrdý (Krajčovič)
BOROVCE: Valo – Pet. Herceg, Radošinský, Balcír, Koprna, Dubovský, Urban, Tonkovič, Búš, Kapičák, Jankech (Pav. Herceg)

Dolná Krupá – Červeník 0:1 (0:0)
Gól: 56. Halmo
DOL. KRUPÁ: Vravúšek – Hrubý, Jarábek, Štrbo, Gažo, Jakáb, P. Bohunický, Taranda, L. Boledovič, Sekera, Mat. Bachratý (R. Bohunický, Bartoš, Fíba)
ČERVENÍK: Vinci – Kartashov, Kissimonyi, Korolkov, Kopúnek, Mukha, Vančo, Adamkovič, Ješko, Halmo, Babic (Ďuga, Stepanenko, Pasichniuk)

Majcichov – Brestovany 1:0 (0:0)
Gól: 78. Rakický
ČK: 61. M. Dorčiak (Brestovany)
MAJCICHOV: Miškovič – Rakický, Scheip, Holka, Susko, Štrbo, Marek, Krivosudský, Hruška, Židek, Tokoš (L. Štrbo, Š. Horváth)
BRESTOVANY: Krajčovič – Novanský, Klačo, Tandlmayer, F. Kollár, Oláh, Jánoš, M. Dorčiak, M. Kollár, Braniš, Buška (Križan, Císar, D. Dorčiak)

Zavar – Šulekovo 5:1 (1:0)
Góly: 21., 65. a 89. Chlebík, 58. Vido, 86. Beňo – 90. Daniš
ZAVAR: Púchly – Táčovský, Kardoš, Chlebík, Zošák, Krajčovič, Juraj Vyskoč, Jakub Vyskoč, Vido, Beňo, Mich. Psota (Baroš, Kovačič)
ŠULEKOVO: L. Žemla – Ľ. Nemec, P. Nemec, Šoka, Vachan, Daniš, Miklovič, Čief, Ilko, P. Tvrdý

Horná Krupá – Cífer 7:0 (5:0)
Góly: 5. Boledovič, 11. Strečanský, 18. Mikláš (pen), 21. Nižňan, 43. Ryšavý, 57. Heteš, 64. Gašparík
HOR. KRUPÁ: Horný – Šiška, Nižňan, Strečanský, Mikláš, Heteš, Krchnár, Boskovič, Holič, J. Boledovič, Ryšavý (Gašparík, J. Hrčka)
CÍFER: Páleník – Gašparovič, Kupkovič, Gross, Rusnák, Kročka, Slabý, Fulier, Orlický, Šarmír, Červenka

JÁN KRÁL

Dechtice – Dvorníky 6:0 (4:0)
Góly: 5. D. Hlavatovič, 19. a 89. M. Maška, 30. a 42. R. Maška, 66. Jurkas
ČK: 63. Modrovič (Dvorníky)
DECHTICE: M. Kúdela – Drgoň, Sliva, Kunka, M. Maška, R. Maška, Cmero, P. Manca, Jurkas, Hlavatovič, Kalaš (Krivánek, Ružička, Tomáška)
DVORNÍKY: Nemeček – Knížat, Plevka, T. Farkaš, D. Farkaš, Kubiček, Modrovič, Sluka, Majerník, Táčovský (Mikulek)

Vo štvrtej minúte Jurkas nahral Hlavatovičovi a domáci po jeho zakončení viedli 1:0. Po peknej akcii strelca prvého gólu Roman Maška narazil loptu bratovi Marekovi a bolo 2:0.

Roman Maška (v červenom) strelil dva góly. Foto: Barbora Blašková

Hostia mohli korigovať v 25. minúte, keď sa lopta odrazila od tyče, ale Drgoň obetavo zachránil pred Majerníkom.

Aktívny Drgoň rozbehol ďalšiu gólovú akciu a Hlavatovič nezištne nahral Romanovi Maškovi 3:0. V 41. minúte Roman Maška zvýšil na 4:0.

V druhom polčase dlhú prihrávku Kalaša Kunka nezištne prihral Jurkasovi a ten zvýšil na 5:0. Potom sa za dve minúty vykartoval dobre hrajúci hosťujúci
Modrovič.

Domáci Cmero následne pohrdol aj prázdnou bránou, no v 88. minúte kapitán domácich Marek Maška stanovil na konečných 6:0.