Spartak prehral v Podbrezovej, napriek tomu sa kvalifikoval do Európskej ligy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.5.2016, 22.25, Ján Král

Andelom pomohla prehra Žiliny v Trenčíne.

Spartak prehral v Podbrezovej, napriek tomu sa kvalifikoval do Európskej ligy

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

Spartak Trnava už má istotu účasti v novej sezóne Európskej ligy. Napriek tomu, že v Podbrezovej v 32. kole Fortuna ligy prehral 0:3, o štvrtú priečku zaručujúcu štart v prvom predkole pohárovej súťaže už nepríde.

Žilina totiž prehrala v Trenčíne 2:5 a andelov už nemôže v tabuľke predstihnúť, nakoľko Trnavčania majú lepšie vzájomné zápasy.

Tréner Miroslav Karhan nemohol v Podbrezovej počítať so službami Baéza, ktorému disciplinárka zastavila činnosť za konflikt s Maierhoferom v súboji v Trenčíne, kde mal hráča súpera údajne pohrýzť do hrude. Stopku dostal na šesť týždňov.

Podbrezová mohla v zápase skórovať už v 10. minúte, Jakubech ale zmaril šancu Peševskeho. V 16. minúte sa po centri Podia a následnom zlom zákroku trnavského gólmana dostal k lopte Vajda a poslal Železiarov do vedenia.

Trnavčania mali šancu vyrovnať z priameho kopu Ježa, z dobrej pozície pri šestnástke ale neskóroval vďaka pohotovému zákroku Kuciaka.

Vedenie Podbrezovej zvýšil opäť Vajda. V 54. minúte sa lopta po rohu k nemu dostala komplikovaným spôsobom, hráč však ráznou strelou nedal Jakubechovi šancu - 2:0.

Víťazstvo domácich poistil v závere stretnutia Rendla, keď po prihrávke od Viazanka predviedol svoje individuálne kvality a strelou k tyči zvýšil na trojgólový rozdiel.