Víťazná rozlúčka so sezónou: Spartak otočil duel so Zlatými Moravcami

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.5.2016, 22.51, Ján Král

Spartak Trnava zakončil fortunaligovú sezónu víťazstvom nad Zlatými Moravcami. Proti súperovi zo spodných priečok tabuľky sa mu podaril dokonalý obrat, keď z 0:2 otočil na 3:2.

Kotol fanúšikov Spartaka rozkrikoval poslednýkrát Rastislav „Gasťo“ Jánoš, ktorý sa lúčil so svojou pozíciou lídra hľadiska. K ihrisku bol našťastie väčšinu času otočený chrbtom, inak by mu trnavský prvopolčasový výkon zrejme pokazil spomienky na zápas. Kolegovia z tribúny mu však na rozdiel od hráčov vytrvalým supportom pripravili dôstojný odchod z "kápovskej" scény.

Futbalisti Spartaka pristúpili k povinnostiam v prvom polčase veľmi vlažne, okrem neškodných striel Kadleca a Haliloviča na pozornú obranu Zlatých Moraviec 44. minút nič nevymysleli.

Naopak, hostia udreli hneď z prvej šance, keď po nepresnej rozohrávke Trnavy dotiahol protiútok do gólového konca Kuzma už v tretej minúte.

Rovnaký hráč potom mal v priebehu ďalších dvadsiatich minút štyri tutovky, jeho zakončenie ale vždy išlo mimo priestoru brány, raz s prispením obrancu.

V 36. minúte potrestal „dovolenkový“ výkon Trnavy Orávik, keď dostal v šestnástke toľko priestoru, že mohol pohodlne dvakrát po sebe zakončiť a zvýšil na 0:2.

Červeno-čierni sa prebudili až v samom závere prvého dejstva, keď Kadlec prestrčil loptu do pokutovému územiu Schranzovi a ten umiestnil k tyči na 1:2.

Po prestávke prišiel na ihrisko iný Spartak. Tréner Miroslav Karhan poslal na ihrisko druhého útočníka Tambeho a zmenil rozstavenie na 4-4-2. Mužstvo zaplo na vyššie obrátky a otočilo duel.

Kováčovi najprv poslal výstrahu tvrdou ranou Bello. V 58. minúte ale po Mikovičovej prihrávke z ľavého krídla dostal do siete loptu zblízka Depetris – 2:2.

Argentínčan potom po ďalšej prihrávke Mikoviča v koncovke nepochodil, rovnako ani Halilovič, ale v 66. minúte Schranz po centri z rohu a zaváhaní brankára Zlatých Moraviec, poslal hlavičkou Trnavu do vedenia 3:2.

V 74. minúte mohli hostia vyrovnať, Kuzmovi po akrobatickom zákroku ale pokazil dobrým reflexom Jakubech.

Na opačnej strane nepremenil tutovku Tambe a tak mohol v 85. minúte znova zariadiť remízu Kuzma, lenže sám pred brankárom znova poslal loptu tesne vedľa.

Andeli sa tak rozlúčili so sezónou víťazstvom a v tabuľke obsadili konečné štvrté miesto.

Fortuna liga – 33. kolo:

Spartak Trnava – Zlaté Moravce 3:2 (1:2)

Góly: 45. a 66. Schranz, 58. Depetris - 3. Kuzma, 36. Orávik

ŽK: Mikovič, Čonka - Pintér

Rozhodovali: Mastiš – Slyško, Somoláni

Diváci: 4650

SPARTAK: Jakubech – Kadlec, Horník (46. Tambe), Godál, Čonka – Bello, Greššák – Schranz, Mikovič, Halilovič (87. Košťál) – Depetris (90. Majtán)

ZLATÉ MORAVCE: Kováč – Karlík, Tipurič, De Souza, Pintér - Krznarič, Bariš – Slančík (79. Rejdovian), Školnik (72. Gešnábel), Orávik – M. Kuzma

Libor Fašiang (tréner Zlatých Moraviec): „Videli sme zaujímavý prvoligový zápas so šancami na oboch stranách. Mohli sme sa dostať do vysokého vedenia, mali sme vyložené šance, aj keď sme viedli 2:0. Rozhodol inkasovaný gól na konci polčasu, čím sme naštartovali domácich divákov, ktorí dotlačili mužstvo k ďalším dvom gólom. Mohli sme napokon uhrať remízu, bola by spravodlivá.“

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): „Začiatok bol ako každý jarný zápas, súper si vytvorí niekoľko vyložených šancí, našťastie ich nepremenil. Ťažšie by sa nám vracalo do hry, keby bolo 0:4. Nakopol nás gól Ivana Schranza, cez polčas sme zmenili rozostavenie mužstva a druhé dejstvo bolo v našej réžii. Hrali sme na jednu bránu, hoci Zlaté Moravce mohli vyrovnať, keď sa ich hráč dostal do šance za našou obranou.“