Futbal, 6. liga: Horná Krupá si zabezpečila prvenstvo, Brestovany vyhrali v Cíferi

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 22.5.2016, 21.26, Ján Král

V súboji Zelenča s Dolnou Krupou sa zrodila remíza 1:1, rovnako tak v súboji Šulekova s Dvorníkmi. Majcichov si doma poradil s Veľkým Orvišťom, o triumfe rozhodol už v prvom polčase, hostia po zmene strán iba korigovali na 3:1.

Futbal, 6. liga: Horná Krupá si zabezpečila prvenstvo, Brestovany vyhrali v Cíferi

Stanislav Holič otvoril skóre stretnutia Horná Krupá - Hrnčiarovce. Foto: Ján Král

Horná Krupá vyhrala nad Hrnčiarovcami 3:0 a zabezpečila si istotu prvého miesta. Posledný celok tabuľky lídrovi dlho vzdoroval, hral dobre, v 70. minúte ale napriahol spoza šestnástky Holič a Kuzma sa na jeho ranu k tyči márne naťahoval. Druhý gól pridal s podporou vetra z polovice ihriska z priameho kopu Mikláš, ktorý nachytal vybehnutého gólmana Hrnčiaroviec a napravil tak nepremenenú penaltu za nerozhodného stavu. Tretí gól pridal v 83. minúte peknou strelou striedajúci Kobetič.

Prehra Hrnčiaroviec zahrala do karát Brestovanom bojujúcim o záchranu v súťaži, ktoré napriek tomu, že hrali od 62. minúty bez vylúčeného Zlatohlávka, vyhrali na pôde ďalšieho ohrozeného tímu Cífera.

Leopoldov to na Siladice dlhodobo nevie a aj tentoraz iba remizoval so svojím regionálne blízkym súperom 1:1. Bodovo ho už dobieha tretí Zavar, ktorý triumfoval nad Červeníkom 3:0 a na druhú priečku stráca len päť bodov.

Dechtice s Borovcami predviedli dobrý futbal, šance však mali najmä domáci. V 10. minúte po akcii Mancu nahral Roman Maška bratovi Marekovi a jeho strelu si zrazil do bránky Jankech. V druhom polčase zvýšil Cmero hlavou na rozdiel dvoch gólov, tretí gól pridali Dechtičania po peknej akcii, keď Sliva naservíroval loptu Krivánkovi priamo pred bránku.