Stolný tenis: Trnavčanka Kukuľková žala úspechy v doraste, Majcichovčan Krajčovič medzi žiakmi

ŠPORT - Ostatné športy | 26.5.2016, 10.00, prispievatelia

Trnavskí a majcichovskí stolní tenisti majú za sebou ďalšie vydarené akcie.

Stolný tenis: Trnavčanka Kukuľková žala úspechy v doraste, Majcichovčan Krajčovič medzi žiakmi

Zľava Tatiana Kukuľková a Zuzana Peková. Foto: archív KST Viktória

Séria mládežníckych majstrovstiev SR v stolnom tenise pokračovali 14. a 15. mája v Kežmarku kategóriou dorastu. Turnaj ovládli dvaja top favoriti: Tibor Špánik z Nitry a Tatiana Kukuľková z KST Viktória Trnava.

Obaja si suverénnym spôsobom vybojovali tituly v dvojhre, spolu v zmiešanej štvorhre a Kukuľková s Natáliou Grigelovou (Nitra) v dievčenskej štvorhre.

Miesto na stupni víťazov si vybojovala aj jej klubová spoluhráčka Zuzana Peková, ktorá s Emou Labošou (Košice-Čaňa) vybojovala v štvorhre bronz.

„K zisku všetkých troch titul na jedných majstrovstvách nie je čo dodať. Azda len to, že Tatiana hrala v pohode a vo forme, v hlavnej súťaži nestratila ani set. Škoda, že deň pred majstrovstvami sa zranil Štefan Peko, ktorý patril taktiež k silným favoritom na najvyššie medailové pozície. Zranenie nohy si vyžiada dlhšie obdobie kľudu. Pevne veríme že to negatívne neovplyvní jeho účasť na júlových majstrovstvách Európy,“ vysvetlil tréner Štefan Peko ml.

IVAN PEKO

Filip Krajčovič na majstrovstvách bronzový

V sobotu 21. 5. 2016 sa na Záhorí uskutočnili Majstrovstvá regiónu Bratislava-Trnava v stolnom tenise v kategóriách mladšie žiactvo a dorast pre rok 2016. Pre klub TTC Majcichov znamenal regionálny šampionát jednu bronzovú medailu.

Bronzový Filip Krajčovič. Foto: Róbert Kollár

Na vrcholnom mládežníckom podujatí bratislavsko-trnavského regiónu si najskôr celkoví víťazi bodovacích turnajov v kategóriách mladšieho žiactva a dorastu prevzali poháre za víťazstvo v sezóne 2015/2016.

Najlepšou dorastenkou aktuálnej sezóny v regióne Bratislava-Trnava sa stala Majcichovčanka Lucia Gašparíková.

Napriek tomu, že je ešte len prvý rok staršou žiačkou, nazbierala v bodovacích turnajoch medzi dorastenkami najviac bodov a potvrdila tak svoju dominanciu aj vo vyššej vekovej kategórii.

Najväčšiu radosť však Majcichovčanom urobil Filip Krajčovič, vekom ešte len najmladší žiak. V kategórii mladších žiakov postúpil až do semifinále, kde podľahol neskoršiemu víťazovi Kristiánovi Doubekovi z Karlovej Vsi.

Aj tak však vybojoval 3. miesto a svoju prvú bronzovú medailu medzi mladšími žiakmi. Medzi mladšími žiačkami zvíťazila Sára Bilkovičová z Malaciek.

V kategórii dorastu tentokrát traja Majcichovčania medailu nezískali, aj keď všetci boli k nej veľmi blízko. Medzi chlapcami sa Richard Kollár a jeho brat Róbert Kollár dostali až do štvrťfinále, svoje zápasy o postup medzi najlepších štyroch však nevyhrali a nakoniec obsadili 5. až 8. miesto.

Víťazom v kategórii dorastu sa stal Félix Ivančo z Devínskej Novej Vsi. Medaila medzi dorastenkami sa nakoniec neušla ani Lucii Gašparíkovej, ktorá získala 5. až 6. miesto. Víťazkou a majsterkou regiónu sa stala domáca Erika Šrámková.