Futbal, 6. liga: Brestovany zdolali Zeleneč, zo súťaže vypadávajú Hrnčiarovce

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.6.2016, 12.54, Ján Král

Posledné 30. kolo šiestej ligy rozhodlo o zostupujúcom. Hrnčiarovce síce získali tri body s Dvorníkmi po kontumačnej výhre 3:0, keď hostia vopred avizovali, že nepricestujú na zápas, naplno však bodovali aj ich súperi v boji o záchranu Brestovany a Cífer, čo znamená, že do 7. ligy A vypadávajú Hrnčiarovce.

Matej Chlebík zo Zavara (v červenom) sa stal s 35 gólmi najlepším strelcom súťaže. Foto: Ján Král

Brestovany, ktoré majú horšie vzájomné zápasy s Hrnčiarovcami, pritom utiekli hrobárovi z lopaty v 89. minúte, keď Zeleneč za stavu 1:1 stratil v strede ihriska loptu a následnú kontru doviedol do úspešného konca Oláh.

---

Vyhral aj Cífer v Borovciach, keď viedol už od 1. minúty gólom Rusnáka. Druhý pridal v 54. minúte Timotej Tibenský. Brestovany aj Cífer si však ešte nemôžu definitívne vydýchnuť.

Ich zotrvanie v súťaží závisí aj od ďalších okolností. Ak sa nenájde postupujúci zo súťaže (Horná Krupá i Leopoldov sa vyjadrujú smerom k piatej lige zdržanlivo), alebo by sa dokonca do oblasti prihlásil niektorý z piatoligových tímov, vypadával by viac ako jeden mančaft. To je ale momentálne rovina teórie, jasnejšie bude 20. júna, dokedy musia tímy podať prihlášky do súťaží Západoslovenského futbalového zväzu.

---

Posledné kolo priniesol aj ďalšie zaujímavé výsledky. Matej Chlebík zo Zavara sa v Leopoldove podpísal pod výhru 4:2 svojho tímu dvoma gólmi, čím zaokrúhlil svoj tohtosezónny strelecký účet na 35 presných zásahov. Stal sa tak najlepším kanonierom šiestej ligy.

---

Na druhom mieste v streleckej tabuľke skončil Michal Babic, ktorý síce k triumfu svojho tímu nad Majcichovom 4:1 prispel hetrikom, v celkovom účtovaní mu ale na Chlebíka chýbali dva góly.

---

Dolnej Krupej záver súťaže nevyšiel, doma prehrala s Dechticami, keď od 20. minúty hrala bez vylúčeného Jarábka. Krátko na to strelil úvodný gól stretnutia hosťujúci Drgoň, ešte do prestávky zvýšil na rozdiel dvoch gólov Ružička. Pavol Bohunický v závere už len korigoval na 1:2.

---

Šulekovo nastúpilo vo Veľkom Orvišti v oklieštenej zostave, napriek tomu viedlo, no napokon vysoko prehralo 2:6. Za domácich sa blysol hetrikom Nagy.

6. LIGA – 30. KOLO:

Brestovany – Zeleneč 2:1 (1:1)

Góly: 2. Ondriš, 89. Oláh - 44. Tibenský

BRESTOVANY: M. Krajčovič – Kadlec, Novanský, Klačo, Tandlmayer, Šiška, Oláh, Jánoš, M. Dorčiak, Ondriš, Buška (F. Kollár, Zlatohlávek, Križan)

ZELENEČ: Ochaba – Bartovič, Boledovič, Ondrejička, Pavelek, J. Daniš, Bánovec, Nemček, Bilčík, Klandúch, Tibenský (Čapla, Hutár)

Leopoldov – Zavar 2:4 (0:2)

Góly: 62. a 86. L. Tvrdý – 19. a 45. Chlebík, 68. Zošák, 70. J. Vyskoč

LEOPOLDOV: Malý – M. Žemla, Beko, Kavuliak, Gatci, Krajinčák, Ajpek, Šuliman, Pobjecký, L. Tvrdý, B. Krajčovič (Endrle, Holan, Nosál)

ZAVAR: Žitník – D. Bachratý, P. Táčovský, Kardoš, Mat. Psota, M. Krajčovič, Jak. Vyskoč, Jur. Vyskoč, Ďuriš, Chlebík, Zošák (Vido, Baroš, Mich. Psota)

Siladice – Horná Krupá 4:5 (2:3)

Góly: 25. a 66. O. Sekereš, 29. a 58. A. Horváth – 3., 32. a 74. Šiška, 24. Heteš, 84. Mikláš

SILADICE: Trnovec – Kupec, O. Sekereš, Beránek, Mesároš, Ľ. Rau, I. Fančo, Varga, A. Horváth, B. Fančo, Kinči (J. Sekereš, Neštický)

HOR. KRUPÁ: Horný – M. Kobetič, Ryšavý, Mikláš, Nižňan, Strečanský, Holič, Heteš, Gašparík, Krchnár, Šiška (Dráb)

Dolná Krupá – Dechtice 1:2 (0:2)

Góly: 86. P. Bohunický – 23. Drgoň, 36. Ružička

ČK: 20. Jarábek (D. Krupá)

DOL. KRUPÁ: Vravúšek – Gažo, Mat. Bachratý, Jarábek, R. Bohunický, M. Vyskoč, Hrubý, Fíba, Jakáb, Taranda, Bartoš (P. Bohunický, Hrčka, Skýpala)

DECHTICE: Sedláček – M. Maška, D. Kúdela, E. Sliva, Kalaš, Kunka, Drgoň, Krivánek, Hlavatovič, M. Manca, Jurkas (Ružička, Cmero, Kolesik)

Červeník – Majcichov 4:1 (1:0)

Góly: 49., 55. a 66. Babic, 28. Halmo – 85. Rakický (pen)

ČERVENÍK: Vinci – Ješko, Kopúnek, Adamkovič, Kartashov, Vančo, Boháčik, Králič, Mihálik, Halmo, Babic (M. Bachratý, Ďuga)

MAJCICHOV: Š. Horváth – Rakický, M. Štrbo, Marek, Krivosudský, Valovič, L. Štrbo, Holka, Židek, Tokoš, Gergely (Bott, Miškovič, Gažovič)

Borovce – Cífer 0:2 (0:1)

Góly: 1. Rusnák, 54. Tim. Tibenský

ČK: 57. Moravčík (Borovce)

BOROVCE: Tonkovič – Valo, Jankech, Dubovský, Moravčík, Péči, Koprna, Jankech, Macháč, Búš, Kolník

CÍFER: Páleník – Rusnák, Gross, Fulier, Kupkovič, Kročka, Tim. Tibenský, M. Mrva, Šarmír, R. Orlický, Červenka (Dunda, M. Orlický)

Veľké Orvište – Šulekovo 6:2 (2:2)

Góly: 18., 58. a 89. Nagy, 43. a 51. R. Vavrinec, 56. Hábek – 3. D. Šoka, 44. M. Šoka

VEĽ. ORVIŠTE: Budka – Stolárik, Luboš Bartošek, J. Vavrinec, M. Vavrinec, Hábek, Belica, R. Vavrinec, Gajarský, Nagy, I. Horváth (Králik, Putek)

ŠULEKOVO: L. Žemla – D. Šoka, M. Šoka, Čief, Mašeja, Pištej, Gažovič, J. Miklovič, Ľ. Šery, Ilko, Nikodém (P. Tvrdý)

Hrnčiarovce - Dvorníky 3:0 kontumačne - hostia vopred avizovali, že na duel nepricestujú