Futbalová glosa: Tento scenár sezóny nás už zaskočiť nemôže

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 16.8.2016, 09.09, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Momentka zo zápasu Hrnčiarovce (v bielom) - Biely Kostol. Foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Biely Kostol 1:2 (klikni pre bližší kontext).

v druhom kole Swan ligy sme doma hostili jedného z večných ašpirantov na titul, Biely Kostol. Oprotiva temnote s ktorou sme nastúpili v Rošindole, tréner pomenili zostavu a hlavu pomotat sa im rozhodol aj vedúci mužstva v jednej osobe, ktorý nesprávne vyplnil súpisku.

Geniálne strategické ťahy však fungovali len do prvého hvizdu rozhodcu. Pred peknou kulisou pôsobili futbalovejšie hostia, my zase máme v tíme viac inžinierov.

Dokonca aj doktora, traumatológa, ale on traumy lieči a už ich radšej nespôsobuje. Na to stačíme aj my.

Ako teda BíKej išiel za víťazstvom v derby, ale spoza šestnástky pálil skôr na Cífer, či ohrozoval skôr plynulú premávku na vzdialenej komunikácii. Vymysleli to inak.

Kobza mentálnou rekognoskáciou protihráčov v pravom centrálnom kvadrante interpretoval momentum absolútnej absencie interesu o defenzívnu činnosť midfílderov Rapidu, na polovici akceleroval a následne penetroval až do veľkého vápna, kde takmer z lajny instantnou strelou skóroval.

Krajšie by to ani Laco nenapísal.

Pre tých, čo nerozumeli, naša záloha sa na to vyj..la, 18. minúta - 0:1.

Ďalší pekný okamih prišiel v 25. minúte. Pauza na opláchnutie. A ďalší z našich taktických variantov. Voda na pitie pri striedačkách a voda na opláchnutie pri tribúne. Človek ale nemôže mať všetko.

Hra pokračovala, hostia hryzkali, ale len po šestnástku, kopli si ale sedem rohov s efektom Mojsejovho boja proti alkoholu, naopak vďaka útočnej hre, nechávali vzadu okná, čoby moje z piatka na sobotu, Sedlo to však na Iniestu nedal a prihrávky nenachádzali adresátov.

Preto aj vďaka tomu najtesnejší náskok BK do polčasu.

Do druhého dejstva nastúpil na hrot Jeďo, ktorý vyplavil predchádzajúci týždeň na chalupe na Kysuciach a 59. minúte dokonca zrovnal skóre - 1:1.

To už si ho do zápisníkov začali značiť aj pozorovatelia zo Zvončína.

A potom už to išlo. Gól som nevidel, ale vyšiel som o pár minút ale o tri kilá lahší, teda nie peniaze som neminul, nestratil, ani ma neokradli a obraz hry sa zmenil dobýjanie Hrncegradu.

Jednotky BK pritlačili domácich na vlastnú polovicu a pálili ostotristo, Kuzmič asi trikrát vyškraboval loptu z pod brvna, v šestnástke lietali nohy, hlavy, chrbty, uši, kto čím mohol, tým pálil, alebo odkopával, rohy sa kopali na jednej, aj druhej strane, teda z prava aj z ľava, ale na našej polovici, čas zastal jak s Austriou, aby v identickej minúte odklial sito Adámek strelou z hranice šestnástky.

88. minúta a 1:2.

O chvíľu koniec.

Obrovským pozitívom je, že podobný scenár už poznáme a nie je pre nás nič nové začínať sezóny bez bodu. Dokážeme viac.

To sú len malé problémiky, napríklad oproti rasizmu na prvoligových trávnikoch. Tambe musí dať tri góly, aby mu jeden uznali???