Futbal, 7. liga A: Jurina strelil za Biely Kostol štyri góly, Bučany remizovali so Špačincami

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.8.2016, 11.45, Ján Král

Šlágrom kola SWAN 7. ligy A bol zápas Bučany – Špačince, kde sa stretli dvaja ašpiranti na popredné umiestnenie. Hral sa svižný futbal so šancami na oboch stranách, ale prvý gól padol až po ruke Novanského v pokutovom území, keď nariadenú penaltu premenil Bunček.

Strelcom kola je štvorgólový Lukáš Jurina. Foto: Ján Král

Dobrú šancu na skórovanie mal do prestávky aj domáci Benko, ale minul bránku. Po zmene strán začali síce lepšie hostia, bol to však domáci Hlúch, ktorý sa dostal k strele a zvýšili vedenie Bučian. Hostí vrátil do hry gólom Sedlák, zaslúženú remízu napokon zariadil parádnou strelou Tomáš Mrva.

---

Košolná hasila doma proti béčku Bolerázu aspoň remízu. Na gól Neštického zo 49. minúty reagoval v samom závere Hrušovský vyrovnaním na 1:1.

---

Pavlice vybavili Trstín za 20 minút, už vtedy viedli trojgólovým rozdielom. Hostia po zmene strán síce strelili tri góly, ďalšie tri však aj dostali a prehrali 3:6. Domáci záverečných osem minút hrali bez vylúčeného Poništiaka.

---

Béčko Jaslovských Bohuníc na Dobrej Vode trikrát vyhrávalo, ani to však hosťom nestačilo a napokon prehrali 3:5. V drese domácich strelili dva góly Kubiš a Novák, záverečný pridal striedajúci Chmela.

---

V Naháči sa kopali dve penalty. Z prvej poslal domácich do vedenia Šarabok, z druhej vyrovnal za Hrnčiarovce na polčasových 2:2 Jedinák. Pre Hrnčiarovce sa však stala osudnou rovnako ako v predošlom kole znova 88. minúta, keď domácim zariadil tri body Martin Sersen.

---

Gólové galapredstavenie predviedol v súboji s Dolnými Orešanmi strelec Bieleho Kostola Lukáš Jurina. Súperove konto zaťažil štyrmi gólmi a výrazne tak prispel k debaklu 8:1.

---

Kátlovce avizovali, že v Bohdanovciach chcú vyhrať a podarilo sa im to. Na dva góly Mareka Hlavatoviča z prvého polčasu dokázal za domácich reagovať po zmene strán iba Balažovič. Hostia si tak po výsledku 1:2 odviezli všetky tri body.

---

Ružindol si so Suchou poradil v pomere 2:1. Za domácich skórovali Horváth a Moncman, za hostí dával prvý gól stretnutia Slovák.

SWAN 7. LIGA A – 3. KOLO:

Košolná – Boleráz B 1:1 (0:0)

Góly: 89. Hrušovský – 49. Neštický

KOŠOLNÁ: M. Chudják – P. Kosnáč, M. Holekši, Nádašský, Janiš, Greguš, Konečný, Volek, Homoľa, Čavara, Hrušovský (Šajdík)

BOLERÁZ: Vaško – Gergel, Šmidovič, Prochádzka, Marek Daniš, Ostradický, Neštický, Šige, Jurák, Červenka, Puschenreiter (Martin Daniš, M. Vavro)

Pavlice – Trstín 6:3 (3:0)

Góly: 1. a 20. Polednák, 5. Poništiak, 74. Manek, 77. Ivančík, 80. Bočko – 56. P. Štibraný, 75. Hetteš, 78. Daniš

ČK: 82. Poništiak (Pavlice)

PAVLICE: Gál – Mat. Kollár, L. Dubovský, Dunda, Ivančík, Križan, Kubík, Bočko, Poništiak, Kanis, Polednák (Tomaškovič, Manek)

TRSTÍN: Šuran – Hlávek, Klokner, L. Štibraný, P. Štibraný, Taranda, Daniš, D. Turanský, Hetteš, Vaško, Ormandy (Fedor, Zuzčák)

Bučany – Špačince 2:2 (1:0)

Góly: 25. K. Bunček (pen), 56. Hlúch – 68. T. Sedlák, 78. T. Mrva

BUČANY: Jamrich – Benko, Belák, Suchoň, Hlúch, Ryšavý, Rafi, Vančo, Bindics, Hlučil, K. Bunček (Sokolovič, Hubinák, Cuper)

ŠPAČINCE: Píš – Klačo, Novanský, Kubiš, Palšovič, J. Chudý, D. Chudý, Izakovič, Hornák, T. Mrva (L. Dobrovodský)

Dobrá Voda – Jaslovské Bohunice B 5:3 (1:2)

Góly: 20. a 62. Kubiš, 46. a 53. Marián Novák, 80. Chmela – 7. Ľ. Hrčka, 40. Galovič, 50. Kaľuha

DOB. VODA: Krížik – Ondruška, Dubrava, Matej Danko, Matej Prvý, Kubiš, Marián Novák, Paldan, Hrašna, Hasala, Hamrla (Chmela, Šajbidor, Zemko)

J. BOHUNICE: Hrdlovič – Sládeček, Remenár, E. Horváth, Sokolovič, Galovič, Kaľuha, Ľ. Hrčka, Padyšák, Gajarský, Demovič (Marián Prvý)

Naháč – Hrnčiarovce 3:2 (2:2)

Góly: 4. a 26. Šarabok (prvý z pen), 88. Martin Sersen – 12. Sedlický, 39. Jedinák (pen)

NAHÁČ: Sollár – L. Boledovič, Habala, Fančovič, Kákoni, Palkovič, Jurica, Šarabok, Hodulík, Marcel Sersen, Martin Sersen (P. Lopatka, M. Počuch)

HRNČIAROVCE: Kuzma – Serbák, Púchly, Babušík, Hlavata, Sedlický, Šurina, Vozár, Kurinec, A. Banič, Jedinák (Šoš)

Biely Kostol – Dolné Orešany 8:1 (3:1)

Góly: 6., 10., 48. a 86. L. Jurina, 45. Ostrihoň, 46. Sládeček, 82. a 84. Hoblík – 33. Kulíšek

B. KOSTOL: Svitek – Ľ. Adaámek, A. Adámek, M. Jurina, L. Jurina, Kobza, Ostrihoň, Nagy, Čmehýl, Samák, Sládeček (Hoblík, Cagáň)

D. OREŠANY: Hirner – Blažo, Hajdúh, Dan. Tománek, Kamenický, Tóth, Šaštinský, Szabó, T. Kollár, R. Kollár, Kulíšek (Pagáč, Illeš)

Bohdanovce – Kátlovce 1:2 (0:2)

Góly: 52. Balažovič – 2. a 39. Marek Hlavatovič

BOHDANOVCE: Hrebíček – Sanny, Nádaský, I. Palšovič, Cyprich, Schmidt, Balažovič, Habala, Novosedlík, Doboš, Vyskoč (Hrašna, Janec)

KÁTLOVCE: Jurkas – Okál, Krchnár, Gajarský, R. Hlavatovič, M. Sliva, D. Sliva, Vyhlidal, Marek Hlavatovič, Matej Uváček (Šimončič, Pavlík, J. Hlavatovič)

Ružindol – Suchá 2:1 (2:1)

Góly: 36. Horváth, 44. Moncman - 12. Slovák
RUŽINDOL: Uhlár - Minarovič, Morong, Horváth, Martin Turoň, Moncman, Matula, Daniel Turoň, Pokrývka, Bardáč, Pavol Turoň (Domorak, Babka, Jarábek)
SUCHÁ: Sloboda - Šišmič, Izakovič, Pospíšil, Slovák, Herega, Hujsi, Brestovanský, Kocian, Kandera, Januš (Horník, Rybařík, Matúšek)