Slovnaft Cup: Spartak postúpil cez Borčice, do ďalšieho kola idú aj Malženice

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.9.2016, 18.04, Ján Král

Futbalisti Spartaka Trnava sa v Borčiciach poriadne natrápili, napokon ale vyhrali 1:0 a postúpili do štvrtého kola slovenského pohára Slovnaft Cup-u.

Spartaku zariadil víťazstvo v záverečných minútach stopér Greššák. Foto: Lukáš Grinaj

V prvom polčase sa hral futbal najmä medzi šestnástkami, nad ofenzívou vynikali pozorné obrany. Z Trnavčanov mal najväčšiu príležitosť Jirka, keď jeho strela len tesne minula bránku, na opačnej strane mieril nepresne spoza šestnástky Novák.

Obraz hry sa po zmene strán výraznejšie nezmenil. Andelov mohol poslať do vedenia striedajúci Halilovič, no nedal. Na opačnej strane sa po brejku Nováka dostal k zakončeniu Augustini, v plnom behu ale prestrelil cieľ.

V 73. minúte napriahol spoza šestnástky Novák a jeho bomba do brvna sa odrazila tesne pred bránkovú čiaru.

Andelov vyslobodil až v 83. minúte Greššák, keď z voleja napálil Jirkov roh k vzdialenejšej žrdi.

Ešte predtým mohol skórovať Mihálik, ktorého vychytal Kosa, ďalší gól mal na kopačke, už počas trnavského vedenia, Gagnon, no napálil tyč.

V závere ešte mohol skóre navýšiť Jirka, gólman Borčíc mu ale nohou strelu vyrazil.

Slovnaft Cup – 3. kolo:

Borčice – Spartak Trnava 0:1 (0:0)

Gól: 83. Greššák

Rozhodovali: Mastiš – Ferenc, Roszbeck

Diváci: 1400

SPARTAK: Strapák – Kadlec, Greššák, Godál, Čonka - Schranz (35. Gagnon), Bello, Sloboda, Jirka – Ceria (46. Halilovič), Yao (64. Mihálik)

BORČICE: Kosa – Kočka, Siva, Petruš, Ľ. Hanzel – Náther, E. Le Giang (62. Machara), Augustini, Mravec – Barčík (75. P. Mačina) – Novák

Malženice postúpili ďalej

Obojstranne kvalitný zápas videli diváci v Malženiciach, kam pricestovala Nová Baňa. Domáci sa ujali vedenia už v 7. minúte Gogolákom, v 77. minúte pečatil postup Dynama gólom na 2:0 Chynoradský.

„Súper ukázal, že má veľmi dobré kombinačné mužstvo a prispel k obojstranne dobrému zápasu. Úvodných 15 minút sme mali ako z inej dimenzie, vyleteli sme na protivníka, dali sme gól, potom sa hra vyrovnala, stále sme ale mali viac šancí. Nastrelili sme tri tyče, vypracovali si aj ďalšie šance, no nevedeli sme ich pretaviť do gólov. Po zmene strán bola hra vyrovnanejšia, aj súper chcel hrať futbal, hral sa prelínala,“ hodnotil duel tréner Malženíc Vladimír Glonek.

V ďalšom kole už môže los prihrať Malženiciam do cesty zaujímavého súpera aj z ligy. „Neželám konkrétneho súpera ale postup do piateho kola,“ dodal Glonek.

Malženice – Nová Baňa 2:0 (1:0)

Góly: 7. Gogolák, 77. Chynoradský

MALŽENICE: Močko – Lulovič, Chynoradský, Vdovjak (80. Kukučka), Hlúch – Lančarič, Barborík – Rehák, Pikulík (82. Lošonský), P. Ľ. Balážik – Gogolák (36. Braniša)