Futbal, 7. liga A: Špačince vyhrali v Bielom Kostole, pre nespôsobilý terén nedohrali dva zápasy

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 17.9.2016, 18.20, Ján Král

Nedohralo sa v Boleráze a Košolnej.

Futbal, 7. liga A: Špačince vyhrali v Bielom Kostole, pre nespôsobilý terén nedohrali dva zápasy

Veľkú šancu Špačiniec nedokázal premeniť Tomáš Mrva, v poslednej chvíli mu strelu zblokoval obetavým sklzom Andrej Adámek. Foto (11x): Ján Král

Zápasový program vo SWAN 7. lige A narušil hustý dážď. Duel Boleráz B - Suchá nad Parnou ukončil rozhodca za stavu 2:0 pre domácich cez polčasovú prestávku, pretože v hre sa nedalo pokračovať pre rozmáčaný terén.

---

Rovnaký problém museli riešiť aj v Košolnej, kde domáci viedli po góle Hrušovského nad Kátlovcami 1:0, v 38. minúte ale arbiter pre rozmočené ihrisko súboj predčasne ukončil pre nespôsobilý terén.

Ako potvrdil predseda športovo-technickej komisie Oblastného futbalového zväzu Trnava Marián Hafrovič, zostávajúca minutáž oboch duelov sa bude dohrávať v náhradných termínoch. Boleráz sa predbežne dohodol so Suchou na 1. októbra.

---

Hrnčiarovce zabodovali naplno proti Dolným Orešanom, o troch bodoch a víťazstve 1:0 rozhodol v 34. minúte Kurinec.

---

Gólové hody videli diváci v Ružindole, ktorý rozstrieľal Dobrú Vodu 7:2. Po prvom polčase to vyzeralo pre hostí ešte sľubne, rozdiel v skóre bol jediný gól, po zmene strán ale domáci pridali štyri góly. Hetrikom sa zaskvel Juraj Pokrývka.

---

Bohdanovce dali Bučanom rýchly gól, už v tretej minúte viedli po zásahu Fančoviča a vyzeralo to, že sú na dobrej ceste za body. Hostia však do prestávky vyrovnali Bunčekom a po zmene strán troma gólmi strhli výsledok na svoju stranu.

---

Biely Kostol stratil prvé body v tejto sezóne. Doma prehral so Špačincami 1:2. Hostia viedli zásluhou Tomáša Sedláka, ktorý skóroval v 20. minúte. V 35. minúte bolo vyrovnané, keď si Lukáš Dobrovodský v snahe odvrátiť nebezpečie, zrazil loptu za chrbát vybiehajúceho Píša.

V 41. minúte musel rozhodca Tomáš Gádoši pre prietrž mračien prerušiť zápas asi na 10 minút.

O víťazstvo sa potom snažili oba tímy, v 65. minúte sa predčasne porúčal pod sprchy po druhej žltej karte hosťujúci Dušan Chudý, napokon sa ale tešili aj tak Špačinčania, keď v samom závere strelil víťazný gól Hornák.

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU BIELY KOSTOL - ŠPAČINCE

Prvý gól zápasu Biely Kostol - Špačince strelil hosťujúci Tomáš Sedlák (v žltom).

Domáci vyrovnali vďaka vlastnému gólu Lukáša Dobrovodského, ktorý v snahe odvrátiť loptu ju sklzom poslal za chrbát vybiehajúceho brankára Tomáša Píša.

Táto hlavička Špačinčanov gólom neskončila.

Následne sa silno rozpršalo. Kto mohol, snažil sa schovať, čo platilo aj o náhradníkoch a členoch realizačného tímu Špačiniec.

Prietrž mračien neustávala. V 41. minúte rozhodca Tomáš Gádoši stretnutie asi na desať minút nútene prerušil.

Neskôr vyšla pri ihrisku dúha.

A hoci niektoré časti ihriska dostali zabrať, v hre sa dalo pokračovať.

Šancu mal ešte do prestávky domáci Kobza, strela mu ale nesadla.

Obranu hostí zamestnával aj Lukáš Jurina.

SWAN 7. liga A – 7. kolo:

Biely Kostol – Špačince 1:2 (1:1)

Góly: 35. vlastný – 20. Sedlák, 90. Hornák

ČK: 65. D. Chudý (Špačince)

BIELY KOSTOL: Svitek – Ľ. Adámek, Kobza, Ostrihoň, Čmehýl, L. Jurina, M. Jurina, A. Adámek, Samák, Hoblík, Sládeček (Gažovič, Kročka)

ŠPAČINCE: Píš – J. Izakovič, L. Dobrovoský, Jánoš, D. Chudý, Hornák, Kubiš, Sedlák, Mrva, J. Chudý, Novanský (Palšovič, Juran, Zárecký)

Hrnčiarovce – Dolné Orešany 1:0 (1:0)

Góly: 34. Kurinec

HRNČIAROVCE: Sit – Vozár, Zaoral, Kyselica, Hlinka, Babušík, Púchly, Serbák, Sedlický, Banič, Kurinec (Kralovič, Hlavata)

DOL. OREŠANY: Hirner – M. Novák, T. Kollár, Rábara, Zajíc, Banár, Kamenický, Tóth, Šaštinský, Šimonovič, R. Kollár (D. Hudek)

Ružindol – Dobrá Voda 7:2 (3:2)

Góly: 5., 14. a 69. Pokrývka, 7. Jarábek, 62. V. Horváth, 73. a 90. P. Turoň – 29. Chmela, 32. Mat. Danko

RUŽINDOL: Uhlár – Bardáč, Morong, V. Horváth, Moncman, Matula, D. Turoň, Domorak, Pokrývka, Jarábek, Minarovič (P. Turoň, Ščipák, Bednář)

DOB. VODA: Krížik – Ondruška, Dubrava, Mat. Danko, Prvý, Paldan, Hochman, Hrašna, Benedikovič, Chmela, M. Novák (Kubiš, Suchán, Hamrla)

Bohdanovce – Bučany 1:4 (1:1)

Góly: 3. Palšovič – 40. K. Bunček, 53. Sokolovič, 71. a 84. Belák

BOHDANOVCE: Hrebíček – Sanny, Nádaský, Palšovič, Cyprich, Schmidt, Habala, Novosedlík, Rambala, Stacho, Janec (Braniša)

BUČANY: Jamrich – Bindics, Fančovič, K. Bunček, Belák, Suchoň, Eremiáš, Loti, Ryšavý, Sokolovič, Rafi (Hlučil, Hornák, Cuper)

Naháč – Trstín 2:0 (1:0)

Góly: 23. Martin Sersen, 90. P. Lopatka

NAHÁČ: Zemko – Boledovič, Fančovič, Hodulík, Kákoni, Palkovič, Jurica, Šarabok, P. Lopatka, Marcel Sersen, Martin Sersen (Boledovič, Čavara)

TRSTÍN: Obselka – Hlávek, L. Štibraný, Taranda, Zuzčák, Šuran, Vajsábel, Hetteš, Daniš, Vaško, Klokner (Ormandy, Turanský, Pav. Štibraný)