ŠPORT - Hokej | 8.10.2016, 09.32, prispievatelia

Trnavčania prehrávali po štvrťhodine zápasu už 0:3.

Gladiátori dohnali v Skalici trojgólové manko a získali bod

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

Trnavskí hokejisti cestovali v jedenástom kole prvej hokejovej ligy na regionálne derby do Skalice. Domáci neboli najlepším hostiteľom a už od druhej minúty viedli 1:0.

Skaličania pridali druhý gól v štrnástej minúte, keď využili početnú výhodu.

Po štvrťhodine bol rozdiel už trojgólový, Trnavčania boli zrelí na uterák a zdalo sa, že vyfasujú debakel.

Gladiátori sa však nevzdali a po využitej presilovke uzavrel prvotretinové skóre na 1:3 z pohľadu Trnavy Dávid Schmidt.

V druhej dvadsaťminútovke padol iba jeden gól a strelil ho Trnavčan Ľuboš Brzák. Hosťom sa vyrovnať podarilo v záverečnej tretine, zápas do predĺženia v 48. minúte poslal Andrej Roth.

V predĺžení gól diváci v Skalici nevideli, rozhodnúť musela lotéria v podobe samostatných nájazdov. Viac šťastia mali domáci hokejisti a získali bod navyše.

Trnavčania si za skvelé zmazanie trojgólového náskoku odnášajú bod a patrí im siedma priečka v tabuľke.

Najbližší domáci zápas gladiátori odohrajú v stredu 12. októbra o 17.00, keď privítajú súpera z Prešova.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 11. KOLO:

HK Skalica - HK Gladiators Trnava 4:3sn (3:1, 0:1, 0:0 – 0:0 )
Góly: 2. a 15. Romančík, 14. Vaškovič, rozhodujúci nájazd Vereš – 19. Schimdt, 35. Brzák, 48. Roth,
Strely: 35:40
Vylúčenia: 7:5
Presilovky: 1:1