Futbal, 4. liga: Malženice v dohrávke zdolali Vrbové, o zápase rozhodli za 24 minút

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.10.2016, 20.18, Ján Král

Hokejovým výsledkom 5:3 sa skončil dohrávaný zápas vloženého 17. kola medzi Malženicami a Vrbovým. Konečný rezultát napovedá, že by mohlo ísť o divokú prestrelku, pravda je však taká, že víťaz bol jasný za 24 minút.

Futbal, 4. liga: Malženice v dohrávke zdolali Vrbové, o zápase rozhodli za 24 minút

Stredopoliar Malženíc Peter Ľubomír Balážik strelil Vrbovému dva góly. Archívne foto: Ján Král

To už Malženice viedli päťgólovým rozdielom, keď im dokonale vyšiel vstup do zápasu. Hneď v 2. minúte otvoril skóre Peter Ľubomír Balážik, v 9. minúte zvýšil z penalty Pikulík a v 17. minúte z ďalšej Braniša.

Nasledoval ďalší gól Petra Ľubomíra Balážika, aby v 24. minúte pečatil Braniša už na päťgólový rozdiel.

Cez prestávku tak tréner Malženíc Vladimír Glonek dal šancu aj náhradnému brankárovi Horváthovi, ktorý vystriedal Močka.

Vrbovému sa ale podarilo ešte zápas zdramatizovať. V 62. minúte znížil z tretej penalty v zápase (všetky boli nariadené za fauly) Andrísek, rovnaký hráč neskôr pridal ďalší gól a keď v 82. minúte Spál upravil už na 5:3, vyzeralo to, že by zo stretnutia mohla byť aj dráma, nakoľko pred gólom videl po druhej žltej červenú kartu Vdovjak.

Domáci už ale ďalšie komplikácie nepripustili a vďaka ďalším trom bodom poskočili na piate miesto tabuľky. Vrbové je aktuálne dvanáste.

4. liga – 17. kolo:

Malženice – Vrbové 5:3 (5:0)

Góly: 2. a 20. P. Ľ. Balážik, 9. Pikulík (pen), 17. a 24. Braniša (prvý z pen) – 62. a 77. Andrísek (prvý z pen), 82. Spál

ČK: 81. Vdovjak (Malženice)

MALŽENICE: Močko (46. Š. Horváth) – Lulovič, Chynoradský, Vdovjak, Hlúch, Rehák (60. R. T. Balážik), Barborík (52. Kukučka), Benkovský, Pikulík, P. Ľ. Balážik, Braniša

VRBOVÉ: Amcha – Bukovčák, Michálek, Verchola, Ďuračka, Šurin (13. Spál), Gažík (78. Čáp), Prosňanský, Kurinec, Zelenay, Andrísek

1   Borčice 10 9 1 0 33:4 28 7
2   Bánovce 11 8 1 2 29:13 25 10
3   Častkovce 11 5 5 1 15:7 20 5
4   Jaslovské Bohunice 12 5 4 3 19:10 19 -2
5   Malženice 11 4 6 1 18:9 18 6