Futbalová glosa: Na tabuľku sa neoplatí pozerať

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 16.10.2016, 09.30, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ilustračné foto: jkr

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Špačince 4:1 (2:0) (klikni pre bližší kontext).

nigdy nekopte slepca na zemi, neviete aký nindža sa z neho môže vykľubať. Hlavne nikajdá nepozerajte na tabuľku, toto je istota, tu to dáme, tu musíme zapnúť...

Na čom sme zhoreli minulý týždeň vonku, sme sa dnes preanimovali do opačnej strany, zabezpečená obrana, variabilita do ofenzívy.

Rozohrávka, Šuri, Sedlo a lopta na, v nohách silného Petra Vozára, prienik až pred bránu súpera, v čistej šanci však miesto strely hľadal čerstvého Jeďa.

Ale čerstvý Jeďo je oxymoron, ako biely plesňový syr, či program vlády boja proti korupcii.

Ťažký favorit zavítal k nám, ku našej cti však slúži, že naprotiva všetkým zlým výsledkom, to nikdy pred záverečnou nevzdávame. A to sme len rozohrali.

Začiatok prvého polčasu, pekná divácka kulisa videla na druhej strane pološancu hosťujúcich. A to všetko behom dvoch minút.

Vysoké tempo dirigoval Sedlo, dvakrát vysunul falošného Voza, ktorému po nohách dvakrát cvakla pasca na líšky, tretíkrát ju Sedlo posunul Jeďovi a ten s presnosťou atómových hodín mu ju dal do behu a opakovaný záznam z americkej špinovážnej drbice ukázal, že to ofsajd nebol, len mačky sa v kúte j...i, skrátka zobral loptu a k tyči ju upratal - 14.minúta, 1:0.

Toto by som chcel ešte vypichnúť, že Peter Vozár. Konečne niekto sympatický, rozumný, aj góly vie dávať a nebije sa po šenkoch, ale slušne v ringu. Môžem skončiť.

Hostia akobyva zaskočený aktivitou domácich, súc futbalovo lepší však predvádzali miestama epizódy rodinných záležitostí, to jest danosti svoje premieňali na neefektívne debaty pred našou šestnástkou a ich nešťastie mohol prehĺbiť opäť Peťo Vozár a dvakrák Kuro.

Vrána je však znamení, Kuro ešte nezakrákal, ale do šestnástky vnikol Maťo a kým si hľadal skulinu v Tomášovej bráne, druhý menovaný ho ťukol po nohe.

Penaltis, Jeďo, prehľad a cítili sme sa ako v inej dimenzii. 2:0. 42. minúta a výsledok mohol byť oveľa priaznivejší pre domácich. Na šance už mohlo byť štyri do polčasu. Ale dobre aj tak.

Polčas a zradné skóre, hostia sa pustili do domácich ako favorit s vervou, domáci tréner, ten starý lišiak však v duchu hesla, čo dobré jest, zachovat, čo hnilé jest pochovat, nedovolil hosťujúcim ni náznak návratu do zápasu.

Obrana tik tak, sťa hodinečky, Ivovi Hlinkovi došla pozvánka z Viedenského orcherstra oddirigovať vianočný koncert, Dudko že bude hrať hlavné bubny, Decko zaskočil všade, kde mal, miestami bou tlak ozaj veľký, Špačinčania sa však uspokojili vlastným futbalovým kumštom a na strelenie gólu im chýbala vôľa.

Tá nechýbala hrnčiarovanom.

Zapeklitá situácia, toto je také pekné meno, Peter Vozár si zľava nabehol, proti sebe mal len obrancu. Že nacentruje. Pác!!! Rovno trafil obrancu do gulí!!!

Nás na tribúne to zabolelo. 150 plodných divákov, že ÚÚÚÚÚU!!! Lenže lopta sa opäť v päťke odrazila k nemu na bránkovú čiaru. Na druhej strane osamotený Kuro pred bránou. Všetkých nás to bolelo, určite aj Kura, že ju zasunul do prázdnej brány - 3:0.

Sporný, etický moment, ale hovorím, nešlo o úraz, kde šlo o život, podľa mňa tam prišlo o život niekoľko miliónov a to je štatistika.

A v 53.minúte sa to zlomilo. Obe mužstvá predvádzali pekný technický futbal, hostia ako favorit tlačili viac, ale účinná taktika im dovolila len takmer gólové brvno z uhla a centimetrový priamy kop Bugra na 3:1.

Za vynikajúcou obranou jednoducho stál naťahovací Palo Sit, jeden z členov komixového filmu Zázračná štvorka, áno to je ten, čo sa dokáže tak natiahnuť, v prvom polčase tak dvakrát v druhom tri, ale nebudem moc písať, aby nám to neskomtumovali, že jeho motoricko reflekčné mechanizmy nekorelujú s najnovšími pŕznatkami biomechaniky.

Biomechani... či ako sa to volá, ale nepoprel Jeďo, lebo v 72.minúte vypol prsá a po ukážkovej akcii sa od Švajdovej manky dostala lopta k Sedlovi, ten ju posunul na Jeďo a ten sa by Dudko* style bez kľučky dostal pred bezmocného Tomáša Píša a z posledných síl zaklincoval v 72. minúte zaslúžené víťazstvo domácich.

Inak toto sa nedá nacvičiť. Dudkovi som dal hviezdičku, lebo on má na to patent, včera som pozeral film, kde im utiekla lokomotíva s pol km vagónov a tiež ju nemohli zastaviť, jemu to skrátka nezoberiete, alebo u nás v interných kruhoch to nazývame ešte aj Kuroklučky.

Ideš rovno a tú loptu pretlačíš. A ten Kuro, úplne pre divákov. Bez zidanovky by ten gól ani neplatil. Totálne sa tam vpredu bavil. A keď začne dávať ešte góly...

4:1 a futbal aj pobavil.

Konečne rozhodcovská trojica, pomaly zvyknutý na jedného, aj keď naposledy v Trstíne, všetka česť, zvládol to hlavný arbiter aj sám. Suverénny výkon, bez zaváhania.