Trnavská Viktória úspešne zvládla ďalšie kolo slovenského pohára

ŠPORT - Ostatné športy | 27.11.2016, 13.52, prispievatelia

Východoslovenské Valaliky v dňoch 19. – 20. novembra usporiadali ďalšie kolo Slovenského pohára v stolnom tenise, tentoraz v kategórii staršieho žiactva a do 21 rokov.

Zľava Natália Divinská (Topoľčany), Zuzana Peková (Trnava) a Lenka Dzurová (St. Turá). Foto: archív KST Viktória Trnava

Medzi staršími žiačkami výborne zahrala prvá hráčka slovenského rebríčka, Zuzana Peková z trnavskej Viktórie.

Bez straty setu sa prebojovala až do finále, kde po kvalitnom stretnutí nad svojou najväčšou konkurentkou Natáliou Divinskou (Topoľčany) zvíťazila 3:2 a stala celkovou víťazkou podujatia.

O deň neskôr, medzi mužmi do 21 rokov, si bronz vybojoval Štefan Peko v dvojhre a s Tiborom Špánikom (Nitra) aj v štvorhre.

Tatiana Kukuľková sa na turnaji nezúčastnila, nakoľko si plnila reprezentačné povinnosti na európskej kvalifikácii družstiev žien.

„Na turnaj som bol výborne pripravený. Hoci som Zelinku (Košice) naposledy porazil, dnes odohral určite jeden zo svojich životných výkonov a v semifinále som cez neho neprešiel. Porazil i top favoritov tejto kategórie Valucha (Regenstauf) a Kalužného (Praha) a zaslúžene zvíťazil,“ komentoval Štefan Peko.