Spartak na záver jesene remizoval s Trenčínom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.12.2016, 19.50, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka remizovali v záverečnom jesennom kole sezóny s Trenčínom 1:1. Oba góly v priemernom zápase padli zo štandardných situácií.

Spartak na záver jesene remizoval s Trenčínom

Spartakovci sa takto tešili z gólu v sieti Trenčína. Foto: Lukáš Grinaj / spartak.sk

Trnava začala aktívnejšie, z priameho kopu trafil brvno Halilovič, v 12. minúte po Jansovom vysunutí zakončoval Tambe v dobrej pozícii do miest, kde stál brankár Chovan.

Trenčín výraznejšie ožil po polhodine hry. Hrozil najmä z ľavej strany, kde sa vďaka svojej technike do streleckých pozícií dostával Kalu.

V prvej netrafil bránku, chvíľu na to jeho ďalší pokus našiel pripraveného Jakubecha a pred prestávkou po svojom sóle netrafil loptu ideálne a trnavský brankár tak pohodlne loptu chytil.

Z trnavskej strany stojí za zmienku ešte zakončenie Mikoviča, ktorého tečovanú strelu odkopával pred dobiedzajúcim Tambem Udeh. Tesne pred prestávkou sa neujala ani strela Jansa.

Prvú veľkú príležitosť mal po zmene strán Lawrence, Jakubech sa však po jeho strele zaskvel a nohou vyrazil na roh.

V 60. minúte po Čögleyovom centri zahral rukou vo vlastnom pokutovom území Kvocera, rozhodca Kružliak ukázal na biely bod a Godál z nariadenej jedenástky ranou do prostriedka bránky otvoril skóre.

Hosťom sa podarilo vyrovnať v 72. minúte. Center zo štandardky sklepol Ruben pred Udeha a ten nikým nekrytý napálil loptu do siete – 1:1.

Andeli sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, lenže Tambe na päťke v tutovej šanci zluftoval a Mikovič o niečo neskôr po narážačke s Bellom poslal zblízka mimo priestoru troch žrdí.

Body sa tak delili, čo pre Spartak znamená, že prezimuje na štvrtej priečke tabuľky s trojbodovou stratou na tretí bratislavský Slovan.

Fortuna liga – 19. kolo:
Spartak Trnava – AS Trenčín 1:1 (0:0)

Góly: 60. Godál (pen) – 72. Udeh
ŽK: Godál, Schranz – Kleščík, Skovajsa
Rozhodovali: Kružliak – Lieskovský, Rozsbeck
Diváci: 2651
SPARTAK: Jakubech – Čögley, Hladík, Godál, Janso – Greššák, Tóth (46. Bello) – Halilovič (55. Schranz), Sloboda, Mikovič – Tambe. Tréner: Karhan.
TRENČÍN: Chovan -  Ket, Udeh, Kleščík, Skovajsa – Lawrence – Kvocera (78. Mikeš), Halgoš (57. Prekop), Ruben, Kalu – Janga (84. Uche). Tréner: Ševela.

Martin Ševela (tréner Trenčína): "Pripravovali sme mužstvo na to, že súper na nás môže vybehnúť od začiatku a nedovolí nám výstavbu útoku. Boli sme však pripravení aj na to, že bude hrať nižšie. To sa napokon potvrdilo. V strede dobre pracoval Ruben, chceli sme útočiť cez krídla.

Z časti sa nám to darilo, z časti nie, postupom času aj terén bol zložitý pre našu hru. Prvý polčas bol obozretný z obidvoch strán, až druhý spĺňal parametre Fortuna ligy. Inkasovaný gól pridal tempo zápasu, podarilo sa nám zo štandardky vyrovnať na 1:1. Mali sme pokusy spoza šestnástky, skončili ale mimo bránky. Chýbala nám kvalita vo finálnej fáze, zápas sa už lámal tak, že ak by niekto ešte strelil gól, asi by zápas dotiahol do víťazného konca. Chceli sme tu zvíťaziť, vedeli sme, že by nám Spartak už odskočil v tabuľke príliš ďaleko."

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): "Prvý polčas bol naozaj možno až príliš pretaktizovaný, než by sa žiadalo. Trenčín bol futbalovejší, my sme ale boli nebezpečnejší, mali sme viac šancí na strelenie gólu. Penalta pomohla zápasu, Trenčín musel otvoriť hru, inkasovali sme opäť po štandardke, nebolo to prvýkrát. Ďalšie šance sme nevyužili, remíza je zaslúžená."

1   Žilina 19 16 2 1 55:12 50 17
2   Podbrezová 19 11 5 3 24:11 38 11
3   Slovan 19 10 3 6 30:21 33 0
4   Spartak 19 8 6 5 24:24 30 -3
5   Ružomberok 18 7 5 6 33:27 26 -4
6   Myjava 19 7 5 7 19:21 26 -4
7   Trenčín 19 6 4 9 25:33 22 1
8   Michalovce 18 6 4 8 22:32 22 -8