Každá piata strela skončila gólom, gladiátori deklasovali Považskú Bystricu

ŠPORT - Hokej | 21.12.2016, 11.06, prispievatelia

O osem gólov Trnavy sa postaralo až sedem rôznych strelcov.

Archívne foto: Dominika Haršáni

Trnavčania boli proti súperovi z Považskej Bystrice na vlastnom ľade favoritom, ale diváci si museli na prvý gól zápasu počkať až do druhej tretiny.

Gladiátorom vyšiel protiútok a najlepší kanonier súťaže Roman Jurák streli svoj 26. gól v sezóne. Celkovo si na svoje konto pripísal 49. kanadský bod, aj v tejto kategórii mu patrí v súťaži prvé miesto.

Krátko po polovici stretnutia pridal druhý trnavský zásah Nino Szalay a až následne sa k slovu dostali aj hostia, Kubišom znížili na 1:2 z ich pohľadu.

Do konca druhej tretiny strelili obe mužstvá po jednom góle a do šatní sa išlo za stavu 3:2 pre domácich. Tretí zásah Trnavy zaznamenal Dávid Okoličány.

Poriadnu gólovú kanonádu rozpútali trnavskí hokejisti v tretej časti hry, keď rozvlnili sieť za gólmanom hostí hneď päťkrát.

Postupne sa presadili Martin Lukačovič, Samuel Ševčík, Dávid Schmidt, Martin Hrbáčik a Dávid Okoličány.

Kozmeticky upravil výsledok hosťujúci Klíma, na výhre Trnavy sa ale už nič nezmenilo. Gladiátori vystrelili na súperovu bránku celkovo štyridsať striel, každá piata skončila v sieti.

Po výsledku 8:3, pod ktorý sa strelecky podpísalo za domácich až sedem rôznych strelcov, stráca trnavské mužstvo na šieste Topoľčany už iba štyri body.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 35. KOLO:

HK Gladiators Trnava – HK Považská Bystrica 8:3 (0:0, 3:2, 5:1)
Góly: 27. Jurák, 31. Szalay, 38. a 60. Okoličány, 43. Lukačovič, 48. Ševčík, 49. Schmidt, 56. Hrbáčik – Kubiš, 38. Miro, 60. Klíma
Strely: 40:26
Vylúčenia: 4:4
Presilovky: 2:1